Çanakkale Haber

Temel SAĞIROĞLU
Köşe Yazarı
Temel SAĞIROĞLU
 

OROSPU

Para karşılığı cinsel ilişkiye giren kadınlar için kullanılır. YANLIŞ….. Orospu kelimesinin kökeni farsça bir sözcük olan “ruspi” den gelmektedir. “Ru” yüz demektir. “Spu-(sepid)” ak, temiz anlamında kullanılmaktadır. Yani farsça da bu sözcük temiz yüz, ak yüz demektir. Cinsiyet belirtmez. Her neyse bizde kullanım amacı bellidir. Aşağılama, hakaret ve küfür olarak kullanılır. Ben sizlere bu kelimenin bizdeki anlamıyla gerçek te kimler için kullanılması gerektiğini anlatacağım. OROSPU KİME DENİR? ● Suçlu veya suçsuz iki insan açlıktan ölürken sofrasına “Bismillah” la oturup, tıka basa tıkındıktan sonra geğirerek “Hamdolsun” diyerek kalkan ve “bunlar terörist bırakın açlıktan gebersinler” nutkunu atan şerefsizlere orospu denir. ● Milleti ikiye bölen, kin ve nefret tohumlarını serpiştiren, kendi çıkarları için gözü hiç birşeyi görmeyen, ikiye böldüğü halkın yarısına “terörist” demekte dahi bir beis duymayan narsistlere orospu denir. ● Millet vekili, Bakan olmak için öpmediği ayak, yalamadığı kıç kalmayan, Milletvekili, Bakan olduktan sonra kendisine bu vatanı emanet eden, seçme, seçilme hakkını veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk e dil uzatan onursuzlara orospu denir. ● Milletin malı olan kamu arazilerini alarak zenginleşen daha sonrada malını gasp ettiği halkın “mahrem yerine koyacağım” diyen arsızlara orospu denir. ● 45 tane erkek çocuğuna tecavüz edilirken bu iğrenç olaya ” münferid/ bir defadan bir şey olmaz” diyene ve buna tepkisiz kalarak evinden dışarı çıkmayanlara orospu denir. ● Kuran dan ayetler üfleyerek Yetim hakkını çalanlara, haram para ile servet değerinde aksesuar takanlara, bunlara önemsiz bir vaka gözüyle bakanlara orospu denir. ● Bu olayları izlediği halde görmeyen, işittiği halde duymayan, dili ile doğruyu konuşmayan, kalemi ile gerçekleri yazmayan satılmışlara orospu denir. TÜM BUNLARA RAĞMEN “Olsun çalıyorlarsa da yapıyorlar ya.” Cümlesini slogan haline getirerek peşlerinden gidenlere ise “OROSPU” sözcüğü lütuf ve iltifat sayılır. Lütfen doğru kelimeyi siz bulun
Ekleme Tarihi: 11 Mayıs 2021 - Salı

OROSPU

Para karşılığı cinsel ilişkiye giren kadınlar için kullanılır. YANLIŞ….. Orospu kelimesinin kökeni farsça bir sözcük olan “ruspi” den gelmektedir. “Ru” yüz demektir. “Spu-(sepid)” ak, temiz anlamında kullanılmaktadır. Yani farsça da bu sözcük temiz yüz, ak yüz demektir. Cinsiyet belirtmez. Her neyse bizde kullanım amacı bellidir. Aşağılama, hakaret ve küfür olarak kullanılır. Ben sizlere bu kelimenin bizdeki anlamıyla gerçek te kimler için kullanılması gerektiğini anlatacağım.

OROSPU KİME DENİR?

● Suçlu veya suçsuz iki insan açlıktan ölürken sofrasına “Bismillah” la oturup, tıka basa tıkındıktan sonra geğirerek “Hamdolsun” diyerek kalkan ve “bunlar terörist bırakın açlıktan gebersinler” nutkunu atan şerefsizlere orospu denir.

● Milleti ikiye bölen, kin ve nefret tohumlarını serpiştiren, kendi çıkarları için gözü hiç birşeyi görmeyen, ikiye böldüğü halkın yarısına “terörist” demekte dahi bir beis duymayan narsistlere orospu denir.

● Millet vekili, Bakan olmak için öpmediği ayak, yalamadığı kıç kalmayan, Milletvekili, Bakan olduktan sonra kendisine bu vatanı emanet eden, seçme, seçilme hakkını veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk e dil uzatan onursuzlara orospu denir.

● Milletin malı olan kamu arazilerini alarak zenginleşen daha sonrada malını gasp ettiği halkın “mahrem yerine koyacağım” diyen arsızlara orospu denir.

● 45 tane erkek çocuğuna tecavüz edilirken bu iğrenç olaya ” münferid/ bir defadan bir şey olmaz” diyene ve buna tepkisiz kalarak evinden dışarı çıkmayanlara orospu denir.

● Kuran dan ayetler üfleyerek Yetim hakkını çalanlara, haram para ile

servet değerinde aksesuar takanlara, bunlara önemsiz bir vaka gözüyle bakanlara orospu denir.

● Bu olayları izlediği halde görmeyen, işittiği halde duymayan, dili ile doğruyu konuşmayan, kalemi ile gerçekleri yazmayan satılmışlara orospu denir.

TÜM BUNLARA RAĞMEN “Olsun çalıyorlarsa da yapıyorlar ya.” Cümlesini slogan haline getirerek peşlerinden gidenlere ise “OROSPU” sözcüğü lütuf ve iltifat sayılır. Lütfen doğru kelimeyi siz bulun

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve canakkaleninsesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.