Çanakkale Haber

Haber Girişi: 30.08.2021 - 11:48, Güncelleme: 30.08.2021 - 11:48

İYİ Parti İl Başkanlığı 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajı

 

İYİ Parti İl Başkanlığı 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajı

İYİ Parti İl Başkanlığı 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajı
30 Ağustos 1922'de, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkomutanlığında verilen Kurtuluş Savaşı, Dumlupınar'da bağımsızlık destanına dönüştü ve 'Büyük Zafer'le de tüm dünyaya ilan edildi.  Bugün Neredeyse tamamı fiilen işgal edilen Anadolu topraklarının kurtarılarak, Türk'e yeniden yurt yapıldığı çok anlamlı tarihin 99. Yıldönümünü idrak ediyoruz. Üzülerek vurgulamak isteriz ki; Ülkemizin kaderinin değiştiği böylesine büyük bir öneme haiz olan tarihin yıldönümünde, bu kez maalesef gizli bir işgal tehlikesi altındayız. Aslında her şey Aziz milletimizin ve adeta bütün dünyanın gözü önünde sahnelenmektedir Önce Suriye'den, şimdilerde de Afganistan'dan mülteci akınına uğratılarak, demografik yapısı alt üst edilen ülkemiz, yeniden bir büyük beka sorunuyla karşı karşıya bırakılmaktadır. Bu zafer, bir anlamda mazlum bir ulusun şahlandığı ve haykırdığı, kendi özgürlüğünü ve bağımsızlığını sağlamaya yönelik sürecin başladığı tarihtir. Zafer Bayramını tüm Türkiye de, içte ve dışta  bizleri bölmek isteyen fitnelere karşı coşku ve heyecanla kutluyor, bizlere bu zaferi armağan eden başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını şükranla anıyoruz. Asırlarca süren mücadeleler sonucunda kazanılmış olan kutlu vatan toprakları üzerinde, bağımsız ve onurlu bir şekilde var olabilmek için gösterilen üstün çaba, bugün bizim yolumuzu aydınlatan en önemli manevi kaynağımızdır…Dünya tarihi  bilimden, üretim ve birliktelikten uzak sömürge  durumuna düşmüş ülkelerin  farklı ideolojik hayallerle halkların nasıl ayrıştırıldığını nasıl yok olduklarını yazar …Günümüzde bunu en canlı örneklerini gözlemliyoruz  ülke ve milletlerin nasıl çökertildiği içinin nasıl boşaltıldığını birebir yaşıyoruz. Milletlerin  gelecekleri adına başka ülkelere nasıl sığındığına şahit oluyoruz. Bu yaşanılanlar bize tam bağımsızlığın birlikte yaşama ve dayanışmanın nasıl değerli olduğunu bilmemiz için  yeterlidir. Bizler özgürlük ve tam bağımsızlık adına verdiğimiz binlerce şehidimizin  akan kanları, yaşanılan acı ve yokluklarla zafere yürüdük. Bu değerlerle ,iç ve dış mihrakların kötü niyetlerine geçit vermemeli ,çağdaş evrensel dünyadan geri kalmadan, kendi ebedi geleceğimizi bilimle, eğitimle şanlı geçmişimizin onur ve gururu ile inşa etmeliyiz Büyük Önder Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını içselleştirerek  aziz şehitlerimizin  zafer yürüyüşünü devam ettireceğimizi bir kere daha vurguluyoruz,  Bu asil milletin, bu ülkenin  hak ettiği  hizmete, eşitlik , hak ve özgürlüklere  sahip olması için azimle çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz., büyük zaferin 99’ıncı yıldönümünde; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; bu toprakların bedelini canlarıyla, kanlarıyla, alın terleriyle ödeyen ve bizlere bırakan Aziz Şehitlerimizi ve kahraman Gazilerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyor, Damarlarımızda dolaşan asil kanın verdiği sorumluluk bilinci ile Dünya tarihine altın harflerle yazılan  30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı  kutluyoruz. İYİ Parti İl Başkanlığı adına Taner ARÇUKOĞLU
İYİ Parti İl Başkanlığı 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajı

30 Ağustos 1922'de, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkomutanlığında verilen Kurtuluş Savaşı, Dumlupınar'da bağımsızlık destanına dönüştü ve 'Büyük Zafer'le de tüm dünyaya ilan edildi.

 Bugün Neredeyse tamamı fiilen işgal edilen Anadolu topraklarının kurtarılarak, Türk'e yeniden yurt yapıldığı çok anlamlı tarihin 99. Yıldönümünü idrak ediyoruz.

Üzülerek vurgulamak isteriz ki; Ülkemizin kaderinin değiştiği böylesine büyük bir öneme haiz olan tarihin yıldönümünde, bu kez maalesef gizli bir işgal tehlikesi altındayız. Aslında her şey Aziz milletimizin ve adeta bütün dünyanın gözü önünde sahnelenmektedir

Önce Suriye'den, şimdilerde de Afganistan'dan mülteci akınına uğratılarak, demografik yapısı alt üst edilen ülkemiz, yeniden bir büyük beka sorunuyla karşı karşıya bırakılmaktadır. Bu zafer, bir anlamda mazlum bir ulusun şahlandığı ve haykırdığı, kendi özgürlüğünü ve bağımsızlığını sağlamaya yönelik sürecin başladığı tarihtir. Zafer Bayramını tüm Türkiye de, içte ve dışta  bizleri bölmek isteyen fitnelere karşı coşku ve heyecanla kutluyor, bizlere bu zaferi armağan eden başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını şükranla anıyoruz.

Asırlarca süren mücadeleler sonucunda kazanılmış olan kutlu vatan toprakları üzerinde, bağımsız ve onurlu bir şekilde var olabilmek için gösterilen üstün çaba, bugün bizim yolumuzu aydınlatan en önemli manevi kaynağımızdır…Dünya tarihi  bilimden, üretim ve birliktelikten uzak sömürge  durumuna düşmüş ülkelerin  farklı ideolojik hayallerle halkların nasıl ayrıştırıldığını nasıl yok olduklarını yazar …Günümüzde bunu en canlı örneklerini gözlemliyoruz  ülke ve milletlerin nasıl çökertildiği içinin nasıl boşaltıldığını birebir yaşıyoruz. Milletlerin  gelecekleri adına başka ülkelere nasıl sığındığına şahit oluyoruz. Bu yaşanılanlar bize tam bağımsızlığın birlikte yaşama ve dayanışmanın nasıl değerli olduğunu bilmemiz için  yeterlidir. Bizler özgürlük ve tam bağımsızlık adına verdiğimiz binlerce şehidimizin  akan kanları, yaşanılan acı ve yokluklarla zafere yürüdük. Bu değerlerle ,iç ve dış mihrakların kötü niyetlerine geçit vermemeli ,çağdaş evrensel dünyadan geri kalmadan, kendi ebedi geleceğimizi bilimle, eğitimle şanlı geçmişimizin onur ve gururu ile inşa etmeliyiz Büyük Önder Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını içselleştirerek  aziz şehitlerimizin  zafer yürüyüşünü devam ettireceğimizi bir kere daha vurguluyoruz,  Bu asil milletin, bu ülkenin  hak ettiği  hizmete, eşitlik , hak ve özgürlüklere  sahip olması için azimle çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz., büyük zaferin 99’ıncı yıldönümünde; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; bu toprakların bedelini canlarıyla, kanlarıyla, alın terleriyle ödeyen ve bizlere bırakan Aziz Şehitlerimizi ve kahraman Gazilerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyor, Damarlarımızda dolaşan asil kanın verdiği sorumluluk bilinci ile Dünya tarihine altın harflerle yazılan  30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı  kutluyoruz.

İYİ Parti İl Başkanlığı adına

Taner ARÇUKOĞLU

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.