Çanakkale Haber

ÇOMÜ Fen Fakültesi Bilim Şenliği'nde 2209A/B Projeleri Tanıtıldı!

GÜNCEL 22.05.2024 - 17:46, Güncelleme: 22.05.2024 - 17:46 58490+ kez okundu.
 

ÇOMÜ Fen Fakültesi Bilim Şenliği'nde 2209A/B Projeleri Tanıtıldı!

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Fen Fakültesi, "Bilim Şenliği ve 2209A/B Projeleri Lansmanı" ile bilimseverleri bir araya getirdi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Fen Fakültesi, "Bilim Şenliği ve 2209A/B Projeleri Lansmanı" ile bilimseverleri bir araya getirdi. Öğrenci Sosyal Etkinlik Merkezi (ÖSEM) önünde büyük bir coşkuyla kutlanan Bilim Şenliği'ne ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hava Özay, Genel Sekreter V. Oğuz Ünal, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Fen Fakültesi'nin geleceğe ışık tutan projelerinin tanıtıldığı şenlikte 40'a yakın 2209A/B projesi sergilendi. Öğrenciler, kendi geliştirdikleri projeleri katılımcılara sunarak hem bilgilerini paylaştı hem de meraklı zihinleri aydınlattı. Dekan Prof. Dr. Hava Özay, yaptığı konuşmada Fen Fakültesi olarak öğrencilerin bilime olan ilgilerini artırmak ve onları bu alanda teşvik etmek için çalıştıklarını vurguladı. Bilim Şenliği'ne katkı sunan akademisyenlere ve öğrencilere teşekkürlerini sunan Özay, bu tür etkinliklerin önemini ve faydasını da anlattı. Çanakkale Koleji Müdürü Aynur İmre ise şenlikte stant açarak kendi ürettikleri elektrikli araba ile katılım sağladı. Rektör Erenoğlu'na araştırma, geliştirme ve toplumsal katkıya verdiği önemden dolayı teşekkür eden İmre, Çanakkale Koleji olarak bilim ve teknolojiye verdikleri önemi de dile getirdi. ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu ise yaptığı konuşmada üniversitenin araştırma ekosisteminde ortaokul ve lise öğrencilerinin daha aktif yer almaları için çalıştıklarını belirtti. Erenoğlu, Fen Fakültesi'nin farklı disiplinlerden yürüttüğü bilimsel çalışmalar ve eğitim-öğretim faaliyetlerinin önemini vurgulayarak, bu projelerin sergisinin öğrenciler için ilham verici olacağına inandığını söyledi. Erenoğlu ayrıca, ortaokul ve lise müdürleriyle sıkça görüştüklerini ve bu yaş gruplarındaki öğrencilerin araştırma ekosistemine daha aktif katılımı için çalışmalar yürüttüklerini de ifade etti. Önümüzdeki yıldan itibaren Fen, Mühendislik, Tıp ve Diş Hekimliği Fakülteleri ile ortaokul ve lise öğrencilerini bir araya getireceklerini ve proje ekosistemine dahil edeceklerini belirten Erenoğlu, bu sayede öğrencilerin bilimsel bakış açılarını geliştirmelerine katkıda bulunacaklarını söyledi. Bilim Şenliği, Fen Fakültesi Müzik Grubu "Grup Fen"in konseri ile sona erdi. Etkinlik boyunca katılımcılar keyifli vakit geçirirken, bilim ve teknolojiye dair ufuklarını da genişletme imkanı buldular. ÇOMÜ Fen Fakültesi Bilim Şenliği'nin bu yıl da büyük bir başarıyla gerçekleştirilmesi, üniversitenin araştırma ve geliştirmeye verdiği önemi ve bilime olan inancını bir kez daha göstermiş oldu.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Fen Fakültesi, "Bilim Şenliği ve 2209A/B Projeleri Lansmanı" ile bilimseverleri bir araya getirdi.


Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Fen Fakültesi, "Bilim Şenliği ve 2209A/B Projeleri Lansmanı" ile bilimseverleri bir araya getirdi.

Öğrenci Sosyal Etkinlik Merkezi (ÖSEM) önünde büyük bir coşkuyla kutlanan Bilim Şenliği'ne ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hava Özay, Genel Sekreter V. Oğuz Ünal, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Fen Fakültesi'nin geleceğe ışık tutan projelerinin tanıtıldığı şenlikte 40'a yakın 2209A/B projesi sergilendi. Öğrenciler, kendi geliştirdikleri projeleri katılımcılara sunarak hem bilgilerini paylaştı hem de meraklı zihinleri aydınlattı.

Dekan Prof. Dr. Hava Özay, yaptığı konuşmada Fen Fakültesi olarak öğrencilerin bilime olan ilgilerini artırmak ve onları bu alanda teşvik etmek için çalıştıklarını vurguladı. Bilim Şenliği'ne katkı sunan akademisyenlere ve öğrencilere teşekkürlerini sunan Özay, bu tür etkinliklerin önemini ve faydasını da anlattı.

Çanakkale Koleji Müdürü Aynur İmre ise şenlikte stant açarak kendi ürettikleri elektrikli araba ile katılım sağladı. Rektör Erenoğlu'na araştırma, geliştirme ve toplumsal katkıya verdiği önemden dolayı teşekkür eden İmre, Çanakkale Koleji olarak bilim ve teknolojiye verdikleri önemi de dile getirdi.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu ise yaptığı konuşmada üniversitenin araştırma ekosisteminde ortaokul ve lise öğrencilerinin daha aktif yer almaları için çalıştıklarını belirtti. Erenoğlu, Fen Fakültesi'nin farklı disiplinlerden yürüttüğü bilimsel çalışmalar ve eğitim-öğretim faaliyetlerinin önemini vurgulayarak, bu projelerin sergisinin öğrenciler için ilham verici olacağına inandığını söyledi.

Erenoğlu ayrıca, ortaokul ve lise müdürleriyle sıkça görüştüklerini ve bu yaş gruplarındaki öğrencilerin araştırma ekosistemine daha aktif katılımı için çalışmalar yürüttüklerini de ifade etti. Önümüzdeki yıldan itibaren Fen, Mühendislik, Tıp ve Diş Hekimliği Fakülteleri ile ortaokul ve lise öğrencilerini bir araya getireceklerini ve proje ekosistemine dahil edeceklerini belirten Erenoğlu, bu sayede öğrencilerin bilimsel bakış açılarını geliştirmelerine katkıda bulunacaklarını söyledi.

Bilim Şenliği, Fen Fakültesi Müzik Grubu "Grup Fen"in konseri ile sona erdi. Etkinlik boyunca katılımcılar keyifli vakit geçirirken, bilim ve teknolojiye dair ufuklarını da genişletme imkanı buldular.

ÇOMÜ Fen Fakültesi Bilim Şenliği'nin bu yıl da büyük bir başarıyla gerçekleştirilmesi, üniversitenin araştırma ve geliştirmeye verdiği önemi ve bilime olan inancını bir kez daha göstermiş oldu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve canakkaleninsesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.