Çanakkale Haber

Haber Girişi: 28.07.2021 - 02:33, Güncelleme: 28.07.2021 - 02:33

ÇANAKKALE- Orman Yangınında 10 hektar alan kül oldu

 

ÇANAKKALE- Orman Yangınında 10 hektar alan kül oldu

Çanakkale'nin Ezine ilçesinde çıkan yangında meşe ve pırnal ağaçlarının bulunduğu 10 hektarlık alan zarar gördü.
Çanakkale'ye bağlı Ezine ilçesi Tavaklı mevkiinde çıkan yangında meşe ve pırnal ağaçlarının bulunduğu 10 hektarlık alan zarar gördü. Ezine'ye bağlı Alemşah köyü Beşiktepe mevkisindeki kırsal alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Rüzgarında etkisiyle kısa sürede büyüyen yangına 2 helikopter, Ayvacık Orman İşletme Müdürlüğü, Bayramiç Orman İşletme Müdürlüğü ile Ezine Orman İşletme Şefliğine ait 4 arazöz ve 2 su ikmal aracı, Ezine ve Geyikli belediyelerine ait 3 İtfaiye aracıyla müdahale etti   Kısa sürede kontrol altına alınan yangında içinde meşe ve pırnal ağaçlarının bulunduğu 10 hektar alan zarar gördü.Yangında zarar gören alanda soğutma çalışmaları devam ediyor.
Çanakkale'nin Ezine ilçesinde çıkan yangında meşe ve pırnal ağaçlarının bulunduğu 10 hektarlık alan zarar gördü.

Çanakkale'ye bağlı Ezine ilçesi Tavaklı mevkiinde çıkan yangında meşe ve pırnal ağaçlarının bulunduğu 10 hektarlık alan zarar gördü.

Ezine'ye bağlı Alemşah köyü Beşiktepe mevkisindeki kırsal alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Rüzgarında etkisiyle kısa sürede büyüyen yangına 2 helikopter, Ayvacık Orman İşletme Müdürlüğü, Bayramiç Orman İşletme Müdürlüğü ile Ezine Orman İşletme Şefliğine ait 4 arazöz ve 2 su ikmal aracı, Ezine ve Geyikli belediyelerine ait 3 İtfaiye aracıyla müdahale etti

 
Kısa sürede kontrol altına alınan yangında içinde meşe ve pırnal ağaçlarının bulunduğu 10 hektar alan zarar gördü.Yangında zarar gören alanda soğutma çalışmaları devam ediyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.