Çanakkale Haber

Çanakkale İYİ Parti İl Başkanlığı 10 Kasım Atatürkü Anma Mesajı

GÜNCEL 09.11.2021 - 20:59, Güncelleme: 09.11.2021 - 21:02 1221+ kez okundu.
 

Çanakkale İYİ Parti İl Başkanlığı 10 Kasım Atatürkü Anma Mesajı

ATATÜRK , Hayatını Türk Milleti ve onun bağımsızlığına adamış, milli birliğimizin, bağımsızlığımızın, çağdaşlık ve aydınlanmanın simgesi olmuş, üstün nitelikleri, kişiliği ve düşünceleri ile yaşadığı çağa damgasını vurmuş bir şahsiyettir.

ATATÜRK , Hayatını Türk Milleti ve onun bağımsızlığına adamış, milli birliğimizin, bağımsızlığımızın, çağdaşlık ve aydınlanmanın simgesi olmuş, üstün nitelikleri, kişiliği ve düşünceleri ile yaşadığı çağa damgasını vurmuş bir şahsiyettir. Bir milletin yeryüzünde var olma çabasının eşsiz timsali ve mazlum milletlerin rehberi olarak tarihe yazılan Milli mücadelemiz ve devamında Cumhuriyet’e uzanan süreç, çağın gereklerini ve gerçekliğini en iyi şekilde algılayarak, Türk Milletini layık olduğu yönetim ve yaşam biçimine kavuşturan Büyük Atatürk’ün ileri görüşlülüğünün eseridir. Türkiye Cumhuriyetini kuran Büyük Önder bilindiği gibi, sadece bir devlet kurucusu değil, aynı zamanda kurduğu devleti Türk Milletinin tarihi ve sosyal şartlarının ön planda olduğu bir temele oturtmayı hedeflemiş bu nedenle ekonomik, siyasi, sosyal ve kültürel hayatta bir çok ilki başarmış bir inkılapçıdır  20 yıldır taraf olan veya yeni kurulan Medya  furyası, siyaset fırsatçılığı, cahilce hiçbir belge ve gerçek  dayanağı olmadan Atatürk ve Cumhuriyet kazanım ve değerlerine  saldıranlara ve saldırılara ne kadar üzülsek de gerçekler altın harflerle dünya tarihinde yerini almıştır….Onun savaşı cehaletle, onun savaşı halkın en büyük manevi duygularını kullanarak kendi saltanatını yaratmak isteyen saltanat meraklıları ile, onun savaşı en kutsal değerleri kullanarak dünyalık rant ve lüks şatafata sahip olarak halkı köleliğe mahkum etmek isteyenlerle… Ömrünü bu vatana ve aziz milletine harcayan Ülkemizin kurucusu Büyük Atatürk’ümüz bilyoruz ki ; “En büyük eserim” diyerek gençlere emanet ettiğin, demokratik, laik, sosyal ve millet egemenliğine dayalı hukuk devleti olan Cumhuriyetimiz, bu ülkede yaşayan tüm bireylerin çabalarıyla ilelebet payidar kalacaktır. Cumhuriyetimizin kazanımları ve Atatürk ilke ve inkılapları ışığında; hoşgörü, uzlaşma, birlik, beraberlik ve barış içinde yaşamak, modern dünya ailesinin en saygın üyeleri arasında Türkiye Cumhuriyeti devletinin varlığı için çok çalışmak, hepimizin temel bir görevidir. Yeryüzünün en güzel coğrafyasında, bağımsız ve medeni bir toplum olarak ilelebet var olması inanç ve ülküsüyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından Anadolu’da başlatılan Kurtuluş Savaşı destanı, her Türk vatandaşının en öncelikli rehberi olacaktır. Geleceğe de ışık tutmak isteyen Büyük Önder’in “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.” sözü, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesini anlamak ve korumak için bizim parolamızdır. Cumhuriyetimizin kurucusu  Türk Milletinin fikrine kalbine ve ruhuna bir nakış gibi işlenmiş  Mavi Gözlü Bozkurtumuz büyük ATATÜRK’ü aramızdan ayrılışının 83. yılında, bir kez daha rahmet özlem ve şükranla anıyor, aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyoruz. Ruhun Şad Olsun Aziz Atam. İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı adına Taner Arçukoğlu Basın ve Medyadan Sorumlu İl Başkan yrd.
ATATÜRK , Hayatını Türk Milleti ve onun bağımsızlığına adamış, milli birliğimizin, bağımsızlığımızın, çağdaşlık ve aydınlanmanın simgesi olmuş, üstün nitelikleri, kişiliği ve düşünceleri ile yaşadığı çağa damgasını vurmuş bir şahsiyettir.

ATATÜRK , Hayatını Türk Milleti ve onun bağımsızlığına adamış, milli birliğimizin, bağımsızlığımızın, çağdaşlık ve aydınlanmanın simgesi olmuş, üstün nitelikleri, kişiliği ve düşünceleri ile yaşadığı çağa damgasını vurmuş bir şahsiyettir.

Bir milletin yeryüzünde var olma çabasının eşsiz timsali ve mazlum milletlerin rehberi olarak tarihe yazılan Milli mücadelemiz ve devamında Cumhuriyet’e uzanan süreç, çağın gereklerini ve gerçekliğini en iyi şekilde algılayarak, Türk Milletini layık olduğu yönetim ve yaşam biçimine kavuşturan Büyük Atatürk’ün ileri görüşlülüğünün eseridir.

Türkiye Cumhuriyetini kuran Büyük Önder bilindiği gibi, sadece bir devlet kurucusu değil, aynı zamanda kurduğu devleti Türk Milletinin tarihi ve sosyal şartlarının ön planda olduğu bir temele oturtmayı hedeflemiş bu nedenle ekonomik, siyasi, sosyal ve kültürel hayatta bir çok ilki başarmış bir inkılapçıdır

 20 yıldır taraf olan veya yeni kurulan Medya  furyası, siyaset fırsatçılığı, cahilce hiçbir belge ve gerçek  dayanağı olmadan Atatürk ve Cumhuriyet kazanım ve değerlerine  saldıranlara ve saldırılara ne kadar üzülsek de gerçekler altın harflerle dünya tarihinde yerini almıştır….Onun savaşı cehaletle, onun savaşı halkın en büyük manevi duygularını kullanarak kendi saltanatını yaratmak isteyen saltanat meraklıları ile, onun savaşı en kutsal değerleri kullanarak dünyalık rant ve lüks şatafata sahip olarak halkı köleliğe mahkum etmek isteyenlerle…

Ömrünü bu vatana ve aziz milletine harcayan Ülkemizin kurucusu Büyük Atatürk’ümüz bilyoruz ki ;

“En büyük eserim” diyerek gençlere emanet ettiğin, demokratik, laik, sosyal ve millet egemenliğine dayalı hukuk devleti olan Cumhuriyetimiz, bu ülkede yaşayan tüm bireylerin çabalarıyla ilelebet payidar kalacaktır.

Cumhuriyetimizin kazanımları ve Atatürk ilke ve inkılapları ışığında; hoşgörü, uzlaşma, birlik, beraberlik ve barış içinde yaşamak, modern dünya ailesinin en saygın üyeleri arasında Türkiye Cumhuriyeti devletinin varlığı için çok çalışmak, hepimizin temel bir görevidir.

Yeryüzünün en güzel coğrafyasında, bağımsız ve medeni bir toplum olarak ilelebet var olması inanç ve ülküsüyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından Anadolu’da başlatılan Kurtuluş Savaşı destanı, her Türk vatandaşının en öncelikli rehberi olacaktır.

Geleceğe de ışık tutmak isteyen Büyük Önder’in “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.” sözü, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesini anlamak ve korumak için bizim parolamızdır.

Cumhuriyetimizin kurucusu  Türk Milletinin fikrine kalbine ve ruhuna bir nakış gibi işlenmiş  Mavi Gözlü Bozkurtumuz büyük ATATÜRK’ü aramızdan ayrılışının 83. yılında, bir kez daha rahmet özlem ve şükranla anıyor, aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyoruz.

Ruhun Şad Olsun Aziz Atam.

İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı adına

Taner Arçukoğlu

Basın ve Medyadan Sorumlu İl Başkan yrd.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve canakkaleninsesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.