anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Prof Dr Perinçek ten Deprem Uyarısı

Çanakkale’nin Çan ilçesinde dünden bu yana meydana gelen depremler tedirgin etti. Prof. Dr. Doğan Perinçek deprem hareketliliğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Prof Dr Perinçek ten Deprem Uyarısı
Prof Dr Perinçek ten Deprem Uyarısı Taner Arçukoğlu
Bu içerik 21601 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert
 Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi (BDTİM) verilerine göre merkez üssü Çan ve çevresinde dünden bu yana 10’dan fazla deprem meydana geldi. Son olarak saat 13:01’de merkez üssü Çan Duman köyü olan 3,5 büyüklüğünde deprem kaydedildi.Sarsıntıların ardından Prof. Dr. Doğan Perinçek sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı açıklama şöyle; 
 
Erdek-Biga-Çan-Bayramiç dolaylarında uzun zamandır beklediğimiz deprem maalesef gerçekleşti. Depremler küçük oldukları için kimse farkında değil. Fakat tedbirli olma zamanı. Halkımıza ve yerel yöneticilere önerim önümüzdeki 5-8 saat tetikte olsunlar, taş yığma binalara kesinlikle girilmesin. Gece yarısından sonra Etili dolaylarında son 24 saat içinde 14 deprem yaşadık. Şanslıyız hiç biri 2.8 den büyük değil 2.8 büyüklükteki depremi 11.41 de oldu. Etili dolayında olan depremlerin en büyüğü. Deprem Etili Fayı'nın en kuzeydoğu ucunda gerçekleşti (meslektaşlarımız arasında bu noktaya sıçrama noktası deriz). Çok kritik bir nokta ve bundan sonra deprem Çan dolayındaki faylara sıçrayabilir, yada daha güneybatıda Etili Fayı üzerinde yeni depremler olabilir. Temennimiz depremlerin çok sayıda olup enerjisini parça parça boşaltmasıdır. Tedbirli olmamız gerekiyor.
 
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
Husman     2017-05-02 Sayın Profesor ne ölçtünüz neyle ölçtünüz hangi yöntemi kullandınız hangi veriyi kullandınız. Bir de şu sıçramayı (!) bir detaylı anlatın da benim gibi bilgisiz yerbilimciler de ne olduğunuz anlasın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bölge Trafik Kavşağında Düzenleme Çalışması Yapılacak
Bölge Trafik Kavşağında Düzenleme Çalışması Yapılacak
Odun yüklü kamyon şarampole devrildi sürücü yaralandı...
Odun yüklü kamyon şarampole devrildi sürücü yaralandı...