Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

İSTİKLAL Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy 80'nci ölüm yıldönümünde çocukluğunun geçtiği evde anıldı

İSTİKLAL Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy, ölümünün 80'nci yıldönümünde çocukluğunun geçtiği Çanakkale'nin Bayramiç ilçesindeki müzeye dönüştürülen evinde anıldı.

İSTİKLAL Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy 80'nci ölüm yıldönümünde çocukluğunun geçtiği evde anıldı
İSTİKLAL Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy 80'nci ölüm yıldönümünde çocukluğunun geçtiği evde anıldı Taner Arçukoğlu
Bu içerik 4123 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

Bayramiç Belediyesi, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy'u ölümünün 80'nci yılında anmak için bir dizi etkinlik düzenledi. Bu kapsamda Mehmet Akif Ersoy'un Bayramiç ilçesinde yaşadığı ve çocukluk yıllarının geçtiği müzeye dönüştürülen evi ölümünün 80'nci yıldönümünde ziyarete açıldı. Öğrencileri, Mehmet Akif Ersoy'un müze evinin önünde, AK Partili Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan karşıladı. Çanakkale ve ilçelerinden gelen 80 öğrenci, Mehmet Akif Ersoy Müze Evi'yle ilgili yetkililerden bilgi aldı.
Yarın (çarşamba) da ziyarete açık kalacak Mehmet Akif Ersoy'un çocukluk yıllarında yaşadığı müze evine öğrenciler ziyaret edebilecek. Ardından Mehmet Akif Ersoy için öğle namazının ardından mevlit okutulup, camilerde pilav ikramı yapılacağı bildirildi.
Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan, "Mehmet Akif Ersoy'un ölümünün 80'nci yıl dönümünde çeşitli okul gruplarının ve vatandaşlarımızın müze evi ziyaret edeceği tarafımıza bildirildi. Bugün misafirlerimiz ile birlikte Mehmet Akif Ersoy'un evini birlikte ziyaret ederek vatan şairini b andık. Vatan şairimizin evini yarın okullarımızdaki diğer öğrenciler ve vatandaşlarımız da ziyaret edebilecek" diye konuştu.

DHA

Vatan şairi mehmet akif ersoy bayramiç istiklal marşı
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sandık güvenliği için  Her İlde Her Okula Bir Avukat
Sandık güvenliği için Her İlde Her Okula Bir Avukat
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..