Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Olay Müftü Çanakkale’ye Geliyor!

2013 yılı Nisan ayında Adana’da kutlanan Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde konuşma yapan yeni Çanakkale Müftüsü Arif Gökçe, Adanalıları oldukça kızdıran bir isim. Adanalıların Müftü Gökçe’ye kızmalarının sebebi ise Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde “Adana’da Muhabbet yok, Adana’da Muhammed yok” sözleri.

Olay Müftü Çanakkale’ye Geliyor!
Olay Müftü Çanakkale’ye Geliyor! Taner Arçukoğlu
Bu içerik 6819 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

Başbakan Yardımcılığı'na ait atama kararının bugünkü Resmi Gazete'nin sayısında yayımlanmasıyla birlikte Çanakkale il Müftüsü İbrahim Öcüt Balıkesir’e atandı. Müftü Öcüt’tten boşalan yere ise Adana il müftüsü Arif Gökçe Çanakkale'ye atandı. 4 Ocak 2012 tarihinden bu yana Adana müftülüğü yapan Arif Gökçe, Adanalıları oldukça kızdırdığı bilinen bir din adamı.
 
ADANA’DA MUHAMMED YOK! ADANA’YA MUHAMMED’İMİZİ GETİRECEĞİZ!
 
2013 yılı Nisan ayında Adana'da Kutlu doğum haftası etkinlikleri kapsamında bir dizi etkinlik düzenlendi. TUYAP Fuar alanında düzenlenen etkinlikte Müftü Arif Gökçe Adana'da Muhammed eksikliği olduğunu söyledi. Adana'da Mart ayı asayiş raporundan bahseden Müftü Gökçe “2013 yılı Mart ayında Adana'da gerçekleşen olumsuzlukların listesi şu an elimde. Mart ayı içerisinde Askerimiz ve Polisimiz tam 5 bin 5 yüz 57 kişiyi tutuklamış. Bu ne demektir biliyor musunuz? Adana'da muhabbet eksikliği var, Adana'da Muhammed eksikliği var. Adana'ya Muhammed'imizi getireceğiz onun olduğu yerde muhabbet olacak, sevgi olacak, kardeşlik olacak insanların onur ve şerefi ayağı kalkacak. İnşallah Adana'mızı güzelleştireceğiz hep beraber” ifadelerini kullanmıştı.
 
ADANALILAR BÜYÜK TEPKİ GÖSTERDİ
 
Müftü Gökçe’nin yaptığı konuşma üzerine Adana’da faaliyet gösteren çok sayıda dernek ve STK büyük tepki gösterdi. Dönemim Adana CHP Milletvekili Ali Demirçalı, Müftü Arif Gökçe’nin sözleri üzerine TBMM’ye soru önergesi vererek; dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a müftü Gökçe ile ilgili 8 soru yönelterek; “Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in Adana’da olmadığını söyleme hakkını ve haddini nereden almaktadır? demişti.
 
MÜFTÜ GÖKCE 'MUHAMMET EKSİKLİĞİ VAR' SÖZÜNE AÇIKLIK GETİRDİ
 
Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde söylediği sözlerin Adana’da büyük tepki çekmesi üzerine Adana İl Müftülüğü'nde düzenlediği basın toplantısında, fuar alanında gerçekleştirilen Kutlu Doğum Haftası'nın açılış konuşmasında söylediği 'Adana'da Muhammet eksikliği var' sözüne açıklık getirdi. Gökce, konuşmasında 2013 yılı mart ayında Adana'da 5 bin 557 kişinin polis ve asker tarafından yakalandığına dikkat çektiğini hatırlatarak, "Bu kardeşlerimiz bizim parçamız, belki aynı mahallede, aynı sokakta yaşadığımız kardeşlerimiz. Eğer bu kardeşlerimizin gönlüne, Hz. Muhammet Mustafa'nın öğretisi, yüksek ahlakı, onun bize getirdiği bu güzellikler koyulsaydı böyle olmazdı, belki de kusur bizim" diyerek kendisini savundu.

Kaynak-canakkaleaynalipazar.com

 

 

 

müftü çanakkale haber atama
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır