Advert

Çanakkale boğazını yüzerek geçme yarışması yapıldı

Her yıl düzenlenen Çanakkale boğazını yüzerek geçme yarışmasına 448 yüzücü katıldı.

Çanakkale boğazını yüzerek geçme yarışması yapıldı
Çanakkale boğazını yüzerek geçme yarışması yapıldı Taner Arçukoğlu
Bu içerik 2578 kez okundu.
Advert Advert
Her yıl düzenlenen Çanakkale boğazını yüzerek geçme yarışmasına 448 yüzücü katıldı. Yarışmayı 43 dakika 9 saniyelik derecesiyle Erge Can Gezmiş kazandı.
 
Bu yıl 30'uncu kez düzenlenen yarışma, Avrupa yakasında Eceabat ile Asya bölümünde yer alan Çimenlik Kalesi arasındaki 3,5 millik parkurda gerçekleştirildi. Yarışlar sebebiyle Çanakkale Boğazı çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı. 403 Türk, 45 yabancı ve 7 engelli yüzücünün katıldığı yarışlarda 60 balıkçı teknesi, 4 SAGET botu ve 2 deniz polisi teknesi ile koordinasyon teknelerinden oluşan 70 tekne yüzücülere refakat etti.
 
Varış noktasına ilk ulaşan sporcu, 43 dakika 9 saniyelik derecesiyle Erge Can Gezmiş oldu. 45 dakika 56 saniyeyle Deniz Emre Gürleyen ikinci, 46 dakika 14 saniye ile Mehmet Ekin Erdem üçüncü oldu. Bayanlarda Hazal Özer birinci, Tuana Akgül ikinci, Buse Aygün üçüncü olurken engelliler kategorisinde İsmail Ayık birinci, Ali Uzun ikinci, Ömer Kalay ise üçüncü oldu. Yarışın birincisi Ergen Can Gezmiş, "Bugüne kadar şehit olan bütün askerlerimize adıyorum. Zafer bayramımız kutlu olsun" dedi. - ÇANAKKALE
 
 
 
haberler.com
Her yıl düzenlenen Çanakkale boğazı yüzerek geçme yarışma yüzücü katıldı.
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Danıştay Çanakkale'de termik santral projelerine 'dur' dedi
Danıştay Çanakkale'de termik santral projelerine 'dur' dedi
Çanakkale'de ormanları böcek sardı..
Çanakkale'de ormanları böcek sardı..