Advert

Eski Başhekim Hakan Çetin serbest bırakıldı.

17 Ağustos tarihinde Çanakkale’de gerçekleştirilen operasyon sonucunda 29 sağlık çalışanı ile birlikte gözaltına alınan Devlet Hastanesi eski Başhekimi Hakan Çetin serbest bırakıldı.

Eski Başhekim Hakan Çetin serbest bırakıldı.
Eski Başhekim Hakan Çetin serbest bırakıldı. Taner Arçukoğlu
Bu içerik 2471 kez okundu.
Advert Advert
ki gün önce 15 Temmuz darbe girişimi kapsamında 29 Sağlık çalışanı ile birlikte gözaltına alınan Çanakkale Devlet Hastanesi eski Başhekimi Hakan Çetin, bugün görülen duruşma sonrasında serbest bırakıldı. Edinilen bilgiye göre 29 sağlık çalışanı 15 Temmuz darbe girişimi nedeni ile gözaltına alınırken; eski Başhekim Hakan Çetin darbe soruşturması kapsamında değil; 29 Aralık tarihinde Çanakkale’de başlatılan FETO/PDY davasından dolayı gözaltına alındı.
 
DARBEDEN DEĞİL BURS DAVASINDAN
 
İki günden bu yana gözaltında tutulan eski Başhekim Hakan Çetin, bugün savcı karşısına çıktı. Aralarından Sedat Laçiner, Hikmet Sezen gibi tutuklu sanıklarında bulunduğu FETO/PDY davası nedeniyle savcılığın sorduğu 29 soruyu yanıtlayan Hakan Çetin işlemlerinin ardından mahkemeye çıktı. Savcılığın tutuksuz yargılanmasını istediği Hakan Çetin için mahkeme heyeti de savcılığın talebine olumlu yaklaşarak; Hakan Çetin’in tutuksuz yargılanmasına ve hakkında yurt dışına çıkış yasağı getirilmesine karar verdi.
 
Edinilen bilgiye göre 29 Aralık 2015 tarihli FETÖ/PDY davası kapsamında yargılanan bir şahsın verdiği ifade nedeniyle Hakan Çetin’in gözaltına alındığı öğrenildi. Mahkemenin kararından sonra Hakan Çetin’in işlemleri yapılarak salıverildi
 
 
 
 
kaynak-Aynalı Pazar
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Danıştay Çanakkale'de termik santral projelerine 'dur' dedi
Danıştay Çanakkale'de termik santral projelerine 'dur' dedi
Çanakkale'de ormanları böcek sardı..
Çanakkale'de ormanları böcek sardı..