newjoy çanakkale deja vue çanakkale relax çanakkale
newjoy çanakkale Advert Advert
Advert

Darbe Girişimi Gecesi Doğuma Sahil Güvenlik Yetiştirdi..

Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde, FETÖ’nün darbe girişiminin yaşandığı gece doğum sancıları başlayan genç kadın, hastaneye sahil güvenlik botu tarafından yetiştirildi

Darbe Girişimi Gecesi Doğuma Sahil Güvenlik Yetiştirdi..
Darbe Girişimi Gecesi Doğuma Sahil Güvenlik Yetiştirdi.. Taner Arçukoğlu
Bu içerik 1918 kez okundu.
Advert
Çanakkale'nin Eceabat ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi doğum sancıları başlayan genç kadını, sahil güvenlik botu hastaneye yetiştirdi. Eceabat'ta, Buse Göçeri'nin (18) doğum sancıları darbe girişiminin yaşandığı saatlerde başladı. Genç kadın, Eceabat Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
Doktorlar, Göçeri'nin Çanakkale'ye sevkine karar verdi. Ancak güvenlik amacıyla feribot seferleri durunca, şehir içi trafiğinde sıkışan ambulans, Çanakkale'ye de geçemedi.
 
Ailenin, durumu bildirmesi üzerine Çanakkale Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı ile temas sağlandı.
Çanakkale Valisi Hamza Erkal'ın talimatıyla bir bot Eceabat'a gönderildi. Askeri personelin özverili çalışmasıyla iskeleden alınan Sözeri, "acil" koduyla Çanakkale'ye getirildi. Sadece 4 dakikada Çanakkale'ye ulaştırılan hamile kadın, bir süre sonra sağlıklı bir erkek bebek dünyaya getirdi. Bebeğe, "Kenan" verildi.
 
Buse Göçeri'nin eşi Tugay Göçeri, "O gece bir tarafta asker darbe girişiminde bulunurken, diğer tarafta sahil güvenlik bize yardımcı oldu. Allah vatanımıza bir daha böyle şeyler yaşatmasın" dedi. Anne Göçeri de, "Çok korktum. Neyse ki sahil güvenlik bizi Çanakkale'ye ulaştırdı. Allah razı olsun" dedi. "Kenan" bebeğin dedesi Kenan Göçeri de, geçmişte darbelere şahit olduğunu hatırlatarak, o gece bu işin bir an önce sona ermesi için dua ettiklerini söyledi.
 
 
 
 
 
yeniasir.com.tr
anafartalar market
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
8 yıldır böbrek bekliyordu ÇOMÜ'de yapılan nakille sağlığına kavuştu.
8 yıldır böbrek bekliyordu ÇOMÜ'de yapılan nakille sağlığına kavuştu.
Çanakkale'de yağışlı hava etkili olacak..
Çanakkale'de yağışlı hava etkili olacak..