DİĞER
Giriş Tarihi : 24-11-2014 22:42   Güncelleme : 24-11-2014 22:42

Sosyal Yardım İşlemlerinde Bürokratik İşlemler En Aza İndirildi.

Vali Ahmet Çınar, vatandaş odaklı sosyal yardım işlemlerinin kolaylaştırıldığını söyledi.

Sosyal Yardım İşlemlerinde Bürokratik İşlemler En Aza İndirildi.
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü’nün yürütmekte olduğu proje ve çalışmaların tanıtımı toplantısına katılan Vali Ahmet Çınar, yardıma ihtiyacı olan vatandaşların tek tek dilekçe vermeleri yerine, ihtiyaç sahiplerinin tespit edilerek evlerinde hizmet verilmesinin sağlandığını ifade etti. Deniz Polis Evi’nde gerçekleştirilen toplantıda Vali Ahmet Çınar, sosyal yardımlarda bürokratik işlemlerin en aza indirildiğini de belirtti. Vali Yardımcısı Ömer Faruk Ateş, Çanakkale merkez ve köy muhtarlarının katıldığı toplantıda, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının genel iş ve işlemleriyle ilgili bilgi verdi. Vali Yardımcısı Ömer Faruk Ateş, muhtarlardan ihtiyaç sahiplerinin tespit edilerek Vakıf yetkililerine yönlendirilmesiyle ilgili katkılarını beklediklerini de belirtti.    
 
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı çalışmalarının sunumunu yapan Özcan Akçay’da vakfın amacı başvuru şekilleri ile Sosyal Yardımlaşma Merkezi (SODEM),Yaşlılara Evde Bakım Hizmeti Projesiyle ilgili de bilgi verdi. Özcan Akçay iki önemli proje ile ilgili şunları kaydetti: “Sosyal Dayanışma Merkezi (SODEM) Projesi , gelir düzeyi düşük kadınlar başta olmak üzere faaliyete geçirilecek kurslar seminer çalışmaları, sergi ve atölye çalışmaları ve farklı sosyal tabakalarda yer alan kadınların bir araya gelebileceği, sosyal bütünleşmenin sağlanacağı, bireysel gelişim ve beraberinde kitlesel etkileşim ile ailenin temel direği olan kadınların sosyal yaşama entegrasyonunu sağlamak ve bu değişim halkasına kadınların öncülüğünde diğer bireylerin de katılımını sağlamaya dönük bir projedir.
 
Yaşlılara Evde Bakım Hizmeti Projesi ise; Çanakkale merkez ve bağlı köyler ile beldelerde ikamet eden engelli veya 60 yaş üzerinde olup gerek sürekli bir hastalıktan gerek yoksulluktan ötürü sosyal ve ekonomik yönden yoksulluk içinde yaşamını sürdüren öncelikle herhangi bir sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarımıza ev ve kişisel temizlik hizmeti vermektedir.”  
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA