DİĞER
Giriş Tarihi : 24-11-2014 22:31   Güncelleme : 24-11-2014 22:31

Başkan GÖKHAN'ın 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Dayanışma Günü Mesajı...

Dünya üzerinde her milletin övüneceği başarıları vardır. Bilim dünyasında açılan çığırlar, sanat alanında elde edilen başarılar, spor dallarında kırılan rekorlar ve daha niceleri

Başkan GÖKHAN'ın 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Dayanışma Günü Mesajı...
Dünya üzerinde her milletin övüneceği başarıları vardır. Bilim dünyasında açılan çığırlar, sanat alanında elde edilen başarılar, spor dallarında kırılan rekorlar ve daha niceleri. Tüm bu başarılara imza atan biz insanlar ne yazık ki madalyonun arka yüzünde bambaşka dramlara, bambaşka ayıplara ve yaralara neden oluyoruz. Kadına yönelik şiddet ne yazık ki bu ayıbın ve kapanmak bilmeyen yaraların en başında geliyor.
Bu derin yaranın kanamasını dindirmek ve etrafa yaydığı acıları sarmak için atılan adımlar her geçen gün biraz daha büyüse de, ne yazık ki ülkemizde ve dünyada şiddete maruz kalan kadınların sayısı azımsanmayacak sayıda varlığını sürdürüyor.
Şu bilinmelidir ki aciz olan şiddete maruz kalan değil, şiddete başvurandır. Bunun için böyle bir durum ile karşı karşıya gelenin yapması gereken utanmak, başını eğmek değil; aksine bu durumun üzerine gitmek, bununla mücadele etmek ve buna direnmektir. Birey olarak, grup olarak, toplum ve devlet olarak birlik içerisinde, bu gidişata dur demek için mücadele etmeliyiz.
25 Kasım Kadına Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde, insana, hayvana ve doğaya karşı yapılan şiddetin her türlüsünü esefle kınıyor, insanın insana zulmetmediği, özgür bir dünya diliyorum.
Ülgür GÖKHAN
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA