GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-05-2020 01:05   Güncelleme : 26-05-2020 01:05

EDİRNE- Cani Evlat Annesini Başını keserek öldürdü..

Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde 3 gündür kayıp olarak aranan 61 yaşındaki kadının cesedi, başı kesik halde köye 2 kilometre uzaklıkta bulundu.

EDİRNE- Cani Evlat Annesini Başını keserek öldürdü..

Edirne'ye bağlı Uzunköprü ilçesinde 3 gündür kayıp olarak aranan 61 yaşındaki kadının cansız bedeni başı kesik halde köye 2 kilometre mesafede  bulundu.

Cinayet şüphesiyle gözaltına alınan çelişkili ifade veren oğlu ile birlikte 3 kişi adliyeye sevk edildi kadının oğlunun da annesini arama çalışmalarına katıldığıöğrenildi
Cinayet Olay, 22 Mayıs Cuma günü Uzunköprü'ye bağlı Kavakayazma köyünde meydana geldi. Oğlu Aykut G. ile aynı evde yaşayan Fatma G., evden dşarı çıktı ve bir daha dönmedi. Köylülerin ihbarı üzerine AFAD ve jandarma ekipleri tarafından yapılan aramalara rağmen 61 yaşındaki Fatma G.’ye ulaşılamadı.

Pazar günü köyde çobanlık yapan bir vatandaş dere yatağının kenarında koyunları otlatırken boğazı kesilmiş bir kadının cansız bedenini buldu olay yerine çağrılan. Jandarma ekiplerinin incelemesi sonucu cesedin 3 gündür kayıp olarak aranan Fatma G. ait olduğu tesbit edildi

KOMŞUSUNA PARA VERMİŞ

Fatma G' nin Evden çıkarken yakın komşusuna bir miktar para verdiği ve  “Bana bir şey olursa bunu kefen parası olarak kullanın” dediği öğrenildi.

Jandarma ekipleri köyde yaptıkları araştırma sonucu  Aykut G. ve 2 kişiyi gözaltına aldı. Zanlılar, ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edildi. Aykut G.’nin uyuşturucu bağımlısı olduğu ve paraya ihtiyacı olduğu için annesini öldürdüğü iddia edildi.

Fatma G.’nin cenazesi ise İstanbul Adli Tıp Kurumundan alınarak köy mezarlığında defnedildi.