SAĞLIK
Giriş Tarihi : 26-03-2020 12:25   Güncelleme : 26-03-2020 12:47

Covid-19 Resmi açıklamalardan önce ülkemizde'miydi? Genç yaşta Corona'dan öldü

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkıp tüm dünyayı esir alan yeni tip korona virüsün Türkiye’deki kurbanlarından biri de 33 yaşındaki Dilek Tahtalı oldu.

Covid-19 Resmi açıklamalardan önce ülkemizde'miydi? Genç yaşta Corona'dan öldü

Çin'in Wuhan kentinden yayılan ve Türkiye'ye de sıçrayan korona virüs nedeniyle 59 vatandaşımız hayatını kaybetti. Korona virüs sebebiyle ölen vatandaşlarımızdan biri de CHP 24. Dönem Amasya Milletvekili Ramis Topal'ın İstanbul'da yaşayan 33 yaşındaki yeğeni  Dilek Tahtalı oldu. KOAH hastası olduğu belirtilen Tahtalı'nın 7 Mart'ta yaptığı paylaşımda, yüksek ateş ve öksürük nöbetlerinden şikayet ettiği görüldü.

RESMİ AÇIKLAMALARDAN ÇOK ÖNCE

Dilek Tahtalı'nın korona virüs belirtisi gösterdiği tarihin ilk vakadan, yani 11 Mart'tan yaklaşık 4 gün önceye denk gelmesi, akıllarda soru işareti bırakırken, korona virüsün Türkiye'ye resmi kaynaklarca açıklanan tarihten çok önce geldiği belirtildi. "ATEŞ, DÜŞ YAKAMDAN"


Dilek Tahtalı'nın yüksek ateşten dert yandığı ve çeşitli yöntemler uygulamasına rağmen ateşini düşüremediği şeklinde tweet attığı belirlendi. Öte yandan, vakanın henüz Türkiye'de ve İstanbul'da ev karantinasına başlanmadan önce gerçekleşmiş olması nedeniyle virüsün çok sayıda kişiye geçmiş olma ihtimali bulunduğu belirtiliyor.  İşte o tweetler:  


İstanbul’da Acıbadem International Hastanesi’nde çalışan Dilek Tahtalı, 10 Mart’ta gribal enfeksiyon şikayeti ile Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne başvurdu.Burada yapılan muayene sonucunda korona virüsü belirtileri gösteren Tahtalı, yoğun bakıma alınmak istendi ancak yer olmadığı için alınmadı. Tahtalı, Samatya İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakımında da yer bulamayınca sabah saatlerine kadar hastanede bulunan sedyede bekletildi.Sabah saatlerinde yeğeninin kendisini arayarak durumu bildirdiğini ifade eden Ramis Topal, “Uzun uğraşlar sonucunda Türkiye Hastanesi’nin yoğun bakımında yer bulduk ve hemen tedaviye alındı. Mart’ın 23’üne kadar burada yattı. 23 Mart’ta oradan alarak tedavi gördüğü Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi’ne getirildi. Yeni gelen ilacı deneyeceklerini düşündük, buraya alınınca. Bize kimse bilgi vermedi. Dün akşam da hayatını kaybetti” dedi. 

 

Kaynak Yeniçağ: Dilek Tahtalı, korona virüse çok önce yakalanmış