GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-03-2020 21:32

ASKIDA GIDA ! Yurttaştan Yurttaşa bir destek Projesi.Ayrıntıları...

Askıda Gıda Projesi ; içinde bulunduğumuz zor süreçte ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda desteği sağlanması amaçlayan bir proje.

ASKIDA GIDA ! Yurttaştan  Yurttaşa bir destek Projesi.Ayrıntıları...

ASKIDA GIDA PROJESİ

NEDİR ?
Askıda Gıda Projesi ile içinde bulunduğumuz zor süreçte ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize yurttaştan yurttaşa gıda desteği sağlanmasını amaçlayan bir projedir.

Proje sahibi CHP İl  Başkanlığı olan ve Koordinatörlüğünü İl Başkanı Metin Ümit Ural’ın Yaptığı, Proje Yürütücülüğünü Prof. Dr. Ekrem Tufan ve Yardımcılığını Hüseyin Çay, Genel İletişim sorumluluğunu Prof Dr. Cumhur Aslan'ın üstlenmektedir. CHP İl Gençlik Kolları’nın dağıtımda aktif görev aldığı ve resmi olarak duyurulan tüm tedbir kararlarına ve  hijyenik kurallara uygun bir şekilde önce insan diyerek dayanışmaya bir örnek teşkil ederek uygulanacak.Aynı zamanda  küçük esnaf olan her mahalleden bir bakkallada anlaşılarak alış veriş yapılıp,  aynı zamanda emekciyi de destekleyen bir proje Çanakkale’de bu günden itibaren uygulanmaya başladı.

En yoksul mahalle olan Fevzipaşa Mahallesi'nden başlanan projede, ilk anda 149 başvuru aldığını açıklayan proje Yürütücüsü Ekrem Tufan' '' En mağdur olandan en az mağdura doğru dağıtım yapıyoruz dedi. Bu gece şu anda 15 aileye teslimat yapıldı. İlk gün, anlaşmalı iki bakkalın hesabına 15 destekçimiz (İngiltere'den bir kişi de var) 3.245 Lira 46 Kuruş para gönderdi. Peyderpey diğer ailelere de (para geldikçe ) yardım götürüleceğini ve
Projeye bugün başlanıldığını ve 30 Nisan'da sona ereceğini ifade etti.. Çok destek olursa, devam eedeceğini açıkladı.

Nasıl işleyecek:
1. İkbal ZEYBEK (HALKBANK) IBAN TR10 0001 2009 6380 0009 0057 09, Birkan ÇELİK (DENİZBANK) IBAN TR64 0013 4000 0169 5833 9000 01 numaralarından birisine, ürün fiyat listesine bakıp, hangi ürünlerin ücretini göndermek istiyorsanız hesaplayıp, para gönderiyorsunuz. Örneğin, bir kutu çocuk bezi ve 1 litre süt için xxx TL gibi. EFT ya da havale yaparken açıklama bölümüne "ASKIDA GIDA" ve bu ürünlerin adlarını yazıyorsunuz.
2. Parayı gönderdikten sonra makbuzun fotoğrafını çekip, 0549 557 77 17 numaralı Whatsapp hattına göndermeniz gerekiyor. Bunun yanında dilerseniz, Facebook hesabından Msn ile veya @askidagida İnstagram hesabımızdan da gönderebilirsiniz. Bu bilgi sistemimize işlenecek.
3.Havaleniz (EFT) hesaba geçtikten sonra sistemde kayıtlı olan ihtiyaç sahipleri önceliklendirilerek,para gönderdiğiniz bakkaldan paketleri hazırlamasını isteyeceğiz ve gece dağıtıma başlayacağız.
4. Bakkal her bir alışveriş için fiş verecek. Bu fişten hareketle yine sisteme kaç ürün (kaç Liralık ürün) teslim edildiğini sisteme gireceğiz. Her sabah CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, Tekin Uğurlu'ya ve diğer basın mensuplarına rakamlarla ilgili bilgi verecek.

Aşağıda temel listede yer alan ihtiyaçlar:

ILETİŞİM VE BİLGİ İÇİN...
Tel: 0549 557 77 17
m.me/askidagida
askidagida@gmail.com