GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-11-2019 22:39

Başkan Gökhan ÇOMÜ'de Dünya Şehircilik Günü kapsamında konferans verdi

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü kapsamında, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nde konferans verdi.

Başkan Gökhan ÇOMÜ'de Dünya Şehircilik Günü kapsamında konferans verdi

ÇANAKKALE Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü kapsamında, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nde konferans verdi. 

Güzel Sanatlar Fakültesi Necip Fazıl Kısakürek Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe; ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kelkit, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dinçay Köksal, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Kasım, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. 

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencileriyle yerel yönetimdeki 17 yıllık tecrübelerini paylaşan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, şehir planlamasının sadece çizim, teknik, yeşil alan ya da yol olarak algılanmaması gerektiğine vurgu yaparak, “Biz kentin planlamasını yapmanın yanında, kent bilinci yaratma ve kent kültürünü yaygınlaştırmanın da üzerinde duruyoruz. Kent üniversite ilişkisini önemsiyoruz. Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’yle birlikte 5 projeye imza attık” dedi. 


Üniversitedeki uzmanların görüşlerinin kendileri için önemli olduğuna değinen Başkan Gökhan, Çanakkale Belediyesi olarak kentliyle birlikte yönetimi uzun yıllar önce hayata geçirdiklerini ifade ederek, bu konuda sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra üniversitedeki hocalar ve öğrencilerden de fikirler beklediklerini kaydetti. 

Konferans sonunda öğrenciler ve akademisyenlerin sorularını yanıtlayan Başkan Gökhan’a, Dekan Prof. Dr. Abdullah Kelkit ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak tarafından hediye takdimi gerçekleştirildi. 

Etkinlik, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencilerinin proje sergisinin gezilmesiyle sona erdi. 

DHA

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA