GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-09-2019 20:23   Güncelleme : 15-09-2019 22:50

İskenderoğlu'nun eşine iş vermek için müdürler kuyrukta bekliyor.

İskenderoğlu ailesinde siyaset ve ticaret birbirine karışmış..Belediyedeki Daire Müdürleri ve Kurum Amirleri sırf Jülide İskenderoğlu'nun eşine iş verebilmek için kuyrukta bekliyorlar.

 İskenderoğlu'nun eşine iş vermek için müdürler kuyrukta bekliyor.

İYİ Parti Genel İdare Kurul Üyesi Rıdvan Uz, TON'de katıldığı programda AK Parti Milletvekili Jülide İskenderoğlu'nu, eşinin devlet ile yaptığı işler konusunda çok sert eleştirilerde bulundu. Rıdvan Uz, "Jülide hanımın eşi GMKA başta olarak üzere, GESTAŞ'a, ne kadar iş yaptı? Bunu da öğrenmek adına hem Valiliğe, hem de bilgi edinme hakkı yasası kapsamında bakanlıklara dilekçe vereceğiz" diyerek İskenderoğlu ailesinde Siyaset ile Ticaret Birbirine karışmış olduğuna dikkat çekti.

BİR TUVALETİN BEDELİ GÜNLÜK 1.470 LİRA OLUR MU?

Su ve Vicdan Nöbeti için seyyar tuvalet kiralanmıştı. Kazdağları araştırma önergesini red oyu veren AK Partili Jülide İskenderoğlu'nun eşine ait YDY Reklam'dan tuvalet kiralanması Çanakkale'de dikkat çekmişti. İkinci bir şok ise tek bir tuvalet kabininin günlüğü 1470 Liradan kiralanması idi. İYİ Parti GİK Üyesi Rıdvan Uz, belediye de ihalelerin ve hizmet alımlarının şeffaf olması gerektiğine de bu konu üzerinden örnek verdi. Seyyar Tuvaletin, AKP'li Jülide İskenderoğlu'nun eşi Yücel İskenderoğlu'nun günlüğü 1 470 Liradan kiralaması hakkında konuşan Rıdvan Uz; "Kazdağları'nda bir hadise yaşandı. Ulusal basına kadar düştü. Nöbet alanına bir tane seyyar tuvalet getirdiler. Tek bir tuvaletin bedeli Bin 470 Lira! Günlük belediye tarafından tek bir tuvalete ödenen para Bin 470 TL. İhale ile mi yapıldı, hayır. Doğrudan temin olarak alınmış hizmet. Yapılabilir bir beis yok. Ama bu fahiş rakam nedir? Bunu alan kim? Doğrudan temin olarak bu işi yapan AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu'nun eşi. Ne firması imiş bu? YDY Reklam. YDY Reklamı arayıp soruyorlar bu kadar fahiş bedelle nasıl aldın bu işi belediyeden. Verilen cevap "Ben Yıllardır Çanakkale Belediye ile iş yapıyorum" oluyor.

"İSKENDEROĞLU'NA İŞ VERMEK İÇİN MÜDÜRLER SIRA OLUYOR!"

Enteresan bağlantılar var burada. Bu işlerin ne kadarından Belediye Başkanımızın haberi var, ne kadarından yok bilmiyoruz. Ancak bu işler mutlaka takip edilmeli. Çok enteresan bir durum var burada. AK Partili Jülide İskenderoğlu açılış yapıyor; tesisatı, mikrofonu ikramı filan bütün işleri alan firma olarak karşımıza hep YDY Reklam çıkıyor. Siyaset yapan bir insan ve ailesinin ticaretle bu kadar iç içe olmamalı. Bunu da buradan uyarmak istiyorum. Çünkü biliyoruz ve takip ettikçe görüyoruz ki; daire müdürleri, kurum amirleri sırf Jülide İskenderoğlu'nun eşine iş verebilmek için kuyrukta bekliyorlar. Yani bu anlaşılabilir bir şey değildir. Bunları siyasetten ayırmak lazım.

YDE REKLAM, GMKA, GESTAŞ VE ALAN BAŞKANLIĞINA NE KADARLIK İŞ YAPTI?

AK Partili Jülide İskenderoğlu'nun eşi Yücel İskenderoğlu'nun devlete ait çeşitli kamu kurum ve kuruluşların işlerini aldığına dikkat çeken Rıdvan Uz, siyasi nüfusunu kullanarak Yücel İskenderoğlu'nun bu kamu kuruluşlarından ne kadar iş aldığını sordu. Uz; "Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Çanakkale Valiliğine diyor ki; 'bu YDY Reklam hangi şartlarda Güney Marmara Kalkınma Ajansına ne kadar iş yapmıştır? Öğrenmek istiyorum' diyor. Bende üzerine ilave ediyorum. Jülide hanımın eşi GMKA başta olarak üzere, GESTAŞ'a ne kadar iş yaptı? Bunu da öğrenmek adına hem Valiliğe, hem de bilgi edinme hakkı yasası kapsamında bakanlıklara dilekçe vereceğiz. Bu işin de takipçisi olacağız. Bu şehirde hep beraber yaşıyoruz. Bu şehirde adaletsiz her işin karşısına dikileceğiz, doğrusunu milletimizle paylaşacağız" dedi.

KAZDAĞLARI'NDA SÖZLEŞMEYE AYKIRI İŞ YAPILDI!

İYİ Parti olarak Kazdağları başta olmak üzere hem doğal hem de yabani hayatın sonuna kadar korunması için her türlü çabayı göstereceklerinin altını çizen İYİ Parti GİK üyesi Rıdvan Uz; "Kazdağları'nın kurtulma sürecinde İl ve İlçe Başkanlarımızla birlikte ziyaret ederek alana giderek bir video çekmiştik. Burada ki katliamın İYİ Parti olarak takipçisi olacağımızı belirterek sosyal medyadan paylaşmıştık. Çünkü 13 bin ağacın kesileceği açıklanmıştı ancak TEMA Vakfı araştırmasına göre o gün itibariyle 195 bin ağacın kesildiği ortaya çıktı. Burada 13 bin ağaç kesileceği sözleşmede belirtilen bir husustur. Bunu bir kenara koyalım; diğer önemli konu ise; Atikhisar Barajının siyanür ile altın işletmeciliği yapılacak olması nedeniyle tarımsal sulama ve içme suyumuza bir zararı var mı? Acaba bu barajın su toplama havzası, altın madeni sahasında yer alıyor mu? Bizim araştırmalarımıza göre su toplama havasının bir bölümü altın madeni sahası içerisinde kaldığı yönündedir" tespitinde bulundu.

İL GENEL MECLİSİ BU RUHSATI İPTAL EDEBİLİR!

Belediyenin Su havzasını korumak adına buraya ruhsat vermeme yetkisi olduğuna dikkat çeken Rıdvan Uz; "Böyle bir şey varsa; kesinlikle belediye'den ruhsat alınma zorunluluğu vardır. Eğer burada belediyeden ruhsat alınmamış ise; ruhsatlandırmada eksik var demektir. Dolayısıyla bu altın madeni arama ruhsatı iptal edilir. Bu havza içinde değilse; bu görev il genel meclisine düşer. Burada çoğunluk CHP'nin elindedir. Biz bu CHP'li üyelerden bir önerge vermelerini talep ediyoruz; burada 13 bin ağaç kesilecekti, sözleşmeye aykırı hareket edildi, 195 binden fazla ağaç kesilmiştir. Bunu ilk kez paylaşıyorum kamuoyuyla, biz burada gittik, inceledik, genel başkanımız Sayın Meral Akşener geldi. Yani bu işe herkes sahip çıkıyor. Bunun için bir çözüm yolu öneriyorum. Bu ruhsatın iptalini CHP İl Genel Meclisi başkanına rica ediyorum; ruhsat meclise tekrar getirilip oylansın ve iptal edilsin. Bu işten kurtuluşumuzun resmi olarak tek çıkar yolunun da bu olduğunu düşünüyorum. Burada sorumluluk Kazdağları ile ilgili olarak İl Genel Meclisinin sorumluluğundadır. Tabi burada altın madenciliğine kapı açılırsa; yarın öbür gün ruhsatı verilmiş birçok firma ağaç katliamına devam edecektir" dedi.

Kaynak: Aynalı Pazar