EĞİTİM
Giriş Tarihi : 11-05-2019 19:54

Amatör denizcilik eğitimleri ve sınavları devam ediyor.

Liman Başkanlığı tarafından, 'Denizci Millet, Denizci Ülke' hedefine ulaşmak için bir yıl önce başlatılan amatör denizcilik eğitimleri ve sınavları devam ediyor.

Amatör denizcilik eğitimleri ve sınavları devam ediyor.

ÇANAKKALE Liman Başkanlığı tarafından, 'Denizci Millet, Denizci Ülke' hedefine ulaşmak için bir yıl önce başlatılan amatör denizcilik eğitimleri ve sınavları devam ediyor.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü kuruluş yılı olan 2023'e kadar 1 milyon vatandaşa denizcilik kültürünü aşılamak, verilecek denizcilik eğitimi sonrasında amatör denizci belgesi düzenlemek, “Denizci Millet, Denizci Ülke” hedefine ulaşmak ve insanların yüzünü denizlere çevirerek ufkun ötesini görmelerini sağlamak amacıyla amatör denizcilik ile ilgili temel eğitim programı tüm hızıyla devam ediyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından başlatılan 'Hedef 1 Milyon Amatör Denizci Projesi' kapsamında, Çanakkale'de de Liman Başkanlığı'nca bugüne kadar 8 bin 351 vatandaşa eğitim ve sınav sonrası amatör denizci belgesi verildi.


Çanakkale Liman Başkanı İsmail Gümüş konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Başkanlığımız tarafından ücretsiz amatör denizci eğitimi ve sınavları her ay sonlarında yapılmaktadır. Çanakkaleli deniz dostu vatandaşlarımızı, 25.05.2019 ile 29.06.2019 tarihlerinde yapılacak olan ücretsiz eğitim ve sınavlara katılmak üzere liman başkanlığımıza başvuruda bulunmaya davet ediyorum" dedi.

Liman Başkanlığı uzmanları tarafından teorik eğitimlerin ardından sıvanda başarılı olanlara Amatör Denizcilik Yeterlilik Belgesi verilecek. Uluslararası bu belgeye sahip olanlar; 2,5 metreden küçük ve 24 metreden büyük olmayan, mülkiyeti gerçek kişilere veya faaliyet konusu su sporları olan dernek veya vakıflara ait tekneler ile bu şartlardan bir veya birkaçına haiz olmamakla birlikte, bağlama kütüğüne kayıtlı olup özel tekne ruhsatnamesi almış olan tekneleri kullanabilecek.

ÇANAKKALE, (DHA)

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA