Advert
SAĞLIK
Giriş Tarihi : 25-03-2019 14:58   Güncelleme : 25-03-2019 14:58

Çanakkale'de ilk dikişsiz aort kapağı ameliyatı ile sağlığına kavuştu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde ilk kez gerçekleştirilen dikişsiz aort kapağı ameliyatıyla, hasta sağlığına kavuştu.

Çanakkale'de ilk dikişsiz aort kapağı ameliyatı ile sağlığına kavuştu

ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde ilk kez gerçekleştirilen dikişsiz aort kapağı ameliyatıyla, Ayşe Sirkeci (69) isimli hasta sağlığına kavuştu.

Çan ilçesinde yaşayan evli ve 2 çocuk annesi Ayşe Sirkeci, 1 Mart tarihinde nefes darlığı, çarpıntı ve bayılma şikayetleriyle, ÇOMÜ Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu. Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde kardiyoloji doktorları tarafından tetkikleri yapılarak tedavi süreci başlatıldı. Yapılan tetkikler sonrası Ayşe Sirkeci'de ileri Aort Stenoz ve yapılan Koroner Angiografi sonrası kalp damarlarında tıkanıklık saptanması üzerine aynı seansta aort kapak ameliyatı ve Koroner bypass yapılması planlandı. Ayrıca, ameliyat süresini en kısa zamana indirmek ve risklerini azaltmak için hastaya dikişsiz aort kapağı takılması kararlaştırıldı.


Doç. Dr. Sedat Özcan ve Dr.Öğr. Üyesi Sonay Oğuz’dan oluşan cerrahi ekip, dikişsiz aort kapak değişimi ile koroner bypass ameliyatını aynı seansta gerçekleştirerek, Çanakkale’nin bu alandaki ilk ameliyata imza attı. Dikişsiz aort kapağı ameliyatıyla, hasta Ayşe Sirkeci sağlığına kavuştu.

ÇANAKKALE, (DHA)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA