Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-03-2019 23:21   Güncelleme : 19-03-2019 23:21

Havai fişek gösterisi iptal edildi halk oyunları gösterisi neden iptal edilmedi?

İl Anma Komisyonu dün gece gerçekleşmeyen Havai Fişek ile ilgili açıklama yapınca CHP'li Meclis Üyesi Rebiye Ünüvar'dan sert tepki geldi. Ünüvar; "Madem şehitler ve terör saldırısı için iptal edildi havai fişek gösterisi; o zaman halk oyunları gösterisi neden iptal edilmedi?" sorusu yöneltti.

Havai fişek gösterisi iptal edildi halk oyunları gösterisi neden iptal edilmedi?

Her yıl Çanakkale Belediye Başkanlığınca gerçekleştirilen Havai Fişek gösterisinin bu yıl gerçekleşmemesi tepkilere neden oluyor. Çanakkale Valiliği başkanlığında kurulan İl Anma Komisyonu Havai Fişek gösterisini GESTAŞ'a vermişti. Havai Fişek gösterisi gerçekleşmeyince vatandaşlar Çanakkale Belediye Başkanlığına tepki gösterdi. Belediye başkanlığı ise yaptığı açıklama ile sorumluluğun kendilerinde olmadığını açıklarken; CHP'li Belediye Meclis üyesi Rebiye Ünüvar'da sosyal medyada tepki göstermişti.

"HALK OYUNLARI GÖSTERİSİNİ NEDEN İPTAL ETMEDİNİZ?"

İl Anma Komisyonu bugün yayınladığı açıklamada Havai Fişek gösterisinin yurtdışında Müslümanlara yönelik gerçekleşen terör saldırısı ve Kuzey Irak'ta şehit düşen iki asker için iptal edildiğini açıkladı. İl Anma Komisyonu'nun açıklaması sonrasında Rebiye Ünüvar yeniden sosyal medyada paylaşımda bulunarak tepki gösterdi.

Rebiye Ünüvar yayınladığı sosyal medya paylaşımında; "İl Anma Komisyonu; Pazartesi saat 19:30daki Fener Alayı programı içerisinde gerçekleştirilecek havai fişek gösterisi; yurt dışında camide ibadet etmekte olan Müslümanlara yapılan terör saldırısı ve Kuzey Irak'tan gelen iki askerimizin şahadet haberi nedeniyle İl Anma Komitesi kararıyla iptal edilmiştir.

1. Belediye'de İl Anma Komitesinde ve belediyeye böyle bir bilgi ulaşmadı. Geleneksel olarak bugüne kadar belediye organize ettiği için kentlilerimizi bilgilendirmedik.

2. Madem öyle ise stadyumda çalınan müzikler ve fener alayındaki müzikler neden iptal edilmedi?

3. Folklor gösterisi neden iptal edilmedi? kaldı ki bizim için o gece atılan havai fişekler savaşta, geceleyin düşman bölgelerini denetlemek için atılan aydınlatma fişeği anlamı taşır" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak-Aynalı Pazar

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA