SPOR
Giriş Tarihi : 19-03-2019 23:09   Güncelleme : 19-03-2019 23:09

Türkiye Şampiyonasında ÇANAKKALE fırtınası

Minikler ve Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası, 13-17 Mart tarihleri arasında Antalya’da düzenlendi.

Türkiye Şampiyonasında ÇANAKKALE fırtınası

Minikler ve Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası, 13-17 Mart tarihleri arasında Antalya’da düzenlendi. 61 ilden 1267 bayan, 1908 erkek olmak üzere toplamda 3175 sporcunun katılımı, Türkiye Karate Şampiyonaları tarihine rekor katılım olarak geçti.

Antalya Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonada Çanakkale Geçilmez Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları 2 Madalya kazanarak milli takımda ülkemizi temsil etmeye hak kazandılar.

Çanakkale Geçilmez Gençlik ve Spor Kulübü Sporcularından Beyza Akkaya Türkiye İkincisi ve Alişan Akkaya Türkiye Üçüncüsü olup büyük bir başarıya imza attılar. Spor kulübü Kazanılan bu büyük başarıyı 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinde Çanakkale'ye armağan etti.

Çanakkale Geçilmez  Gençlik ve Spor Kulübünün yaptığı açıklama şöyle;

ŞAMPİYON BEYZA AKKAYA TÜRKİYE İKİNCİSİ
69 sporcu arasında 32 kg kumite dalında 7 maç yaparak 6 galibiyet ile TÜRKİYE İKİNCİSİ oldu ve Gümüş madalya kazandı. Beyza, final karşılaşmasında rakibi ile berabere kalırken hakem kararı ile ikinci oldu. Sporcumuzu tebrik eder, milli takımda başarılar dileriz.

ŞAMPİYON ALİŞAN AKKAYA TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ
96 sporcu arasından 40 kg kumite dalında 7 maç yapıp 6 galibiyet ile Türkiye Üçüncüsü olarak Bronz madalya kazandı Sporcumuzu tebrik eder, milli takımda başarılar dileriz. 

Şampiyon sporcularımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ayrıca şampiyonaya katılan tüm sporcularımızı gösterdikleri performanstan dolayı tebrik ederiz.

 ÇANAKKALE GEÇİLMEZ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ