SİYASET
Giriş Tarihi : 08-12-2018 18:13   Güncelleme : 08-12-2018 18:30

Gökhan Bayram İYİ Parti ye katıldı ve adaylığını açıkladı

İYİ Parti’nin ilk adayı belli oldu. Akademisyen, İletişimci Gökhan Bayram İYİ Parti’den Kepez Belediye Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı

Gökhan Bayram İYİ Parti ye katıldı ve adaylığını açıkladı

İYİ Parti’nin ilk adayı belli oldu. Akademisyen, İletişimci Gökhan Bayram İYİ Parti’den Kepez Belediye Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı.

Dün İYİ Parti il binasında yapılan açıklamada partililer Bayram’a destek verdiler. Gökhan Bayram adaylık açıklamasında şu ifadeleri kullandı, “Kepez’de Cumhuriyet Mahallesinde kocasının asgari ücretinden başka geliri olmayan Cemile Hanım’a, 6 yaşında anne ve babası ayrı yaşayan Elif’e, hurda toplayan Hüseyin Abi’ye, güzeller güzeli 6 yaşındaki Leyli Nur’uma, toprağa fidan diken Mehmet Amca’ya, denize oltasını atan Rıza kardeşe, merdiven temizleyip çocuklarını okutan Cansu Hanım’a, Cumhuriyet Mahallesindeki bireylere hayırlı olsun. Benim ikamet ettiğim Kepez’deki Boğaz Kent Mahallesinde üniversite hemen yakınındayken, otobüs çilesinden dolayı okuluna her seferinde geç kalan hocalarından azar işiten üniversite öğrencisine, Boğazkent sahilinde köpeğini gezdiren Ayşe Hanım’a, daracık bir çatı katınca evlatları ile yaşayan Mine Anne’ye, alışveriş yaptığın ve yıllarca her gün selam vermekten kendimi alıkoymadığım esnafımıza, sokaklardaki dostlarıma, eşimle birlikte beslediğim kedi ve köpeklere, camımızın önüne gelen kumrulara hayırlı olsun. Allah’ın izni ile ve Kepez’in takdiri ile büyük bir çaba, özveri ve cesaretle inşallah Kepez’e bayram geliyor. Bunu bütün samimiyetimle ifade etmek istiyorum. Benim en büyük gücüm arkamda birilerinin olması değil. Benim en büyük gücüm dualardır, dualardır, dualardır. Bu zaferi biz kadınlarla, kadınlar için kazanacağız ve Kepez ilhamını kadınlardan alacak. Tek kadın Genel Başkana sahip İYİ Parti ile kazanacağız, kazanacağız, kazanacağız” dedi.

ÇALIKUŞU ROMANINI HEDİYE ETTİ
Bayram, bir dönem Çanakkale’de yaşayan Yazar Reşat Nuri Güntekin’in, bir bölümünü Çanakkale’de yazdığı Çalıkuşu romanını basın mensuplarına dağıttı. Bayram,“Bugün Reşat Nuri Güntekin’in ölüm yıl dönümü. Bu yüzden bu kitapları burada bulunan herkese vermek isterdim ancak sınır sayıda bulabildim. Kitabı vermeye basın mensuplarından başlamak istiyorum” dedi.
Ardından İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar Gökhan Bayram’a İYİ Parti rozetini taktı. Bayram ise alkışlar eşliğinde adaylık dosyasını teslim etti.