YEREL
Giriş Tarihi : 04-12-2018 18:04   Güncelleme : 04-12-2018 18:24

Çanakkale Özel Bakım Merkezinin Açılışı yapıldı..

Sarıcaeli Köyü’nde kurulan Çanakkale Özel Bakım Merkezi’nin açılışı 3 Aralık 2018 Pazartesi Dünya Engelliler Günü’nde gerçekleştirildi.

Çanakkale Özel Bakım Merkezinin Açılışı yapıldı..

Açılış törenine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Özel Bakım Merkezi yetkilisi İbrahim Battal  İYİ Parti il başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Akp Eski il başkanı karadağ  Umurbey belediye başkanı ve davetliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Çanakkale Özel Bakım Merkezi yetkilisi İbrahim Battal, merkez hakkında bilgiler verdi. Battal’ın ardından açılış töreninde konuşan Başkan Gökhan “Engellinin halinden en iyi engelli anlar diye düşünüyorum. Bu nedenle de İbrahim Battal arkadaşımızı kutluyorum. Güzel bir tesisi bir doktor başlatmış ama burayı tamamlamak ve işletmek üzere İbrahim arkadaşımız devralmış. Öncelikle kendisine başarılar diliyorum ve başaracağına da inanıyorum. Çok uzun sürmeden kapasitesini de doldurabileceğini düşünüyorum. İnsanların artık ömürleri uzadı. Artık 80-90 yaşlarında insanımız fazla. İnsanlar yaşlandıkça Demans ve Alzheimer gibi hastalıklar da daha çok olabiliyor. Tabi onların bakımı da önemli ve sıkıntılı bir süreç. Onun için devletin himayesinde ve böyle bir müteşebbisle o insanlar da huzur içerisinde ömürlerini tamamlayacaklardır. Çok güzel bir doğa içerisinde bir ortam. Hastalıkların ilerlememesi için de buranın potansiyelinin etkili olacağını düşünüyorum” dedi.

Herkesin bir gün engelli olabileceği bilinci ile yaşaması gerektiğini vurgulayan Başkan Gökhan; “Bugün aynı zamanda Dünya Engelliler Günü. Bir gün biz de engelli olabiliriz. Bunu kesinlikle unutmayacağız. Bugün sağlığımız dört dörtlük olabilir ama bir gün hiç ummadığımız bir anda engelli olabiliriz. Bir gün biz de buralara ihtiyaç duyabiliriz. Bu nedenle bu yerlere destek olmalıyız. İbrahim arkadaşımızın da bizden bir isteği olursa sonuna kadar yanındayız. Çünkü burada yaşayan insanlar da bizim insanlarımız. Onların esenliği, refahı çok önemli. Bu tür yerlere bizim de ihtiyacımız olabileceğini unutmadan, bu tarz yerlerin devam etmesi önemli” dedi.

İl Genel Meclisi Başkanı Ömer Şahin ise yaptığı açıklamada “Hizmete açtığımız bu mekan hem bizler hem de Engelli kardeşlerimiz için çok anlamlı bir mekan.  Bu Bakım Merkezini daha önemli kılan ise yine bir engelli kardeşimiz tarafından hizmete alınmasıdır. Süreç içerisinde İbrahim kardeşimiz çok mücadele etti. Bu çabaları için kendisine çok teşekkür ediyorum ve tüm engelli kardeşlerimize hayırlı olsun” dedi.

Kurdele kesiminin ardından özel eğitim merkezini gezen Başkan Gökhan, Battal’dan merkezin çalışmaları ve fiziki durumuna ilişkin bilgi aldı. Merkez açılışı, pilav ikramının ardından son buldu.

 

 

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA