Advert
KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 28-11-2018 20:51   Güncelleme : 28-11-2018 21:21

Kepezde Tarlabaşı 'Ayıp Şehir' Fotoğraf Sergisi

Kepez Belediyesi Turhan Mildon Kültür ve Sanat Merkezi'nde sanatçı Ali Öz'ün hazırlamış olduğu belgesel izlendi ve ardından Tarlabaşı "Ayıp Şehir" Fotoğraf Sergisi'nin açılışı yapıldı

Kepezde Tarlabaşı 'Ayıp Şehir' Fotoğraf Sergisi

Kepez Belediyesi Turhan Mildon Kültür ve Sanat Merkezi'nde sanatçı Ali Öz'ün hazırlamış olduğu belgesel izlendi ve ardından Tarlabaşı "Ayıp Şehir" Fotoğraf Sergisi'nin açılışını Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan ve birçok sanatsever ile birlikte gerçekleştirildi.

72 milletten insanıyla ünlü Tarlabaşı…

"İstanbul'un ucuz uyuşturucu merkezi" gibi kötü bir şöhretle de baş etmeye çalışan semt yeni bir çehreye kavuşturulmak üzere "kentsel dönüşüme" alınır. Bu haliyle dizilere, kitaplara, filmlere ev sahipliği yapan semt kendisine sahip çıkamaz. Bolca perukçunun, oto tamircisinin olduğu, bir o kadar da ilginç insanın, farklı etnik kimliklerin bir arada yaşayabildiği bölgede kentsel dönüşümü desteklerken kimileri de restorasyon yapılarak semt sakinlerinin yaşantılarına devam etmesi taraftarı. Restorasyondan yana olanlar tepkilerini farklı şekillerde dile getiriyor. Bazıları belgesel çekiyor, bazıları bölgeyi fotoğraflıyor. İnsanlar günlük yaşamlarını ölümsüzleştirirken, dışarıda bir yerlerde, fotoğrafın büyülü dünyasına giremeyen kara delikler büyüyor; yanı başımızda yok olan Tarlabaşı gibi. Girilemeyen o sokaklara Ali Öz ilk kepçenin vurulmasının ardından girmiş ve etkileyici fotoğraflar yakalamış. Usta fotoğrafçı 1,5 yıl boyunca Tarlabaşı'nı mesken tutarak semtin yaşadığı süreci kare kare kaydetmiş. Kahvehanelerden birahanelere, barlardan pavyonlara yazgılarına tanıklık ettiği, yaşamlarına eşlik ettiği Tarlabaşı ve sakinlerinin tam 30 bin kare fotoğrafını çekmiş.

Başkan Mutan, “7 Aralık tarihine kadar açık olacak sergiye tüm halkımızı davet ediyorum” dedi.

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA