GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-10-2018 17:10   Güncelleme : 25-10-2018 21:48

ÇANAKKALE - İYİ Partinin 1.kuruluş yıldönümü coşku ile kutlandı

İYİ Partinin 1. kuruluş yıldönümü nedeniyle Çanakkale İl Başkanlığı Cumhuriyet meydanında Atatürk anıtına çelenk koydu

ÇANAKKALE - İYİ Partinin 1.kuruluş yıldönümü coşku ile kutlandı

Çanakkale İYİ Parti İl Başkanlığı İYİ Partinin 1. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı açıklama şöyle;

DEMOKRASİNİN SON ŞANSI İYİ PARTİ’DİR
Bu gün ,İYİ partinin 1. Kuruluş yıldönümünü kutluyoruz 25 Ekim 2017’de Meral Akşener Başkanlığında kurulan İYİ Parti,kısa sürede 81 ilde teşkilatlanmasını tamamlamış ve Türk siyasi hayatına güçlü bir şekilde girmiştir.
İYİ parti 16 yıl iktidarda olan bir siyasi partinin Cumhuriyet değerlerini yerle bir ettiği ,Adalet dahil bütün devlet bürokrasisini kendine göre kurguladığı bir dönemde
Bütün baskı ve engellemelere karşı 'Medeniyet Yolunun Taşlarını Sadece Cesurlar Döşer' sözünden hareketle İYİ Parti cesur yürekli İYİ insanların çok büyük emek özveri ve mücadelesi sonucu Karartılan salonlardan güneş gibi doğmuştur
Siyasette bir yıl gibi kısa sürede 3 defa kurultay yapmış. Genel seçimlere girmiş bu seçimlerden başarıyla çıkarak 40 Milletvekili ile Meclise girmiştir. Bir yıl içerisinde tüm il teşkilatlarımızın tamamı, ilçe teşkilatlarımızın önemli bir kısmını yeniden yapılandırılmıştır  Sürekli artan heyecan ve şevk ile yerel seçimlere daha güçlü bir şekilde hazırlanıyoruz. Baskı rejimini, kısır çekişmeleri ortadan kaldıracak, milletimizin arzu ettiği huzur ve güven ortamını yeniden tesis etmek için var gücümüzle çalışacağız. 
İYİ PARTİ ÖZGÜN BİR PARTİDİR 
İYİ Parti hiçbir siyasi partinin devamı veya arka bahçesi değildir. Siyasette yeni bir soluktur. Yeni bir kimlik üstlenmiştir.ve  Amacı özet olarak şöyledir;
Cumhuriyetin kuruluş felsefesini, değerlerini ve üniter yapıyı korumak.
Çağdaş medeniyeti yakalamak.
Sevgi ve saygı dilini Mkim kılmak.
Parlamenter sistemi yaşatmak.
Denge ve kontrol ilkesi üzerine kurulu kuvvetler ayrılığın' kurmak.
Fırsat eşitliği sağlamak. Mülkiyet hakkını korumak.
İnançlara saygı ve ifade özgürlüğünü sağlamak.
Bağımsız, tarafsız ve adil yargıya kavuşmak.
Yolsuzlukla tam ve etkin mücadele etmek.
 İYİ PARTİNİN KAPISI HERKESE AÇIKTIR 
İYİ Parti merkez bir parti olup kapısı dili dini ırkı mezhebi etnik kökeni ne olursa olsun bütün vatanseverlere  açıktır Önemli olan vatanseverlik paydasında birleşebilmek, ortak hareket edebilmektir. Demokrasiyi savunan, demokraside güçler ayrılığı ilkesini benimseyen bütün vatandaşlarımızı bu kutlu yolda bizimle yürümeye partimize üye olmaya, görev almaya davet ediyoruz.
Özgür, güvenli, hukukun üstünlüğünü ön planda tutan, komşuları ile barış içerisinde, istikrarlı ve öngörülebilir bir ekonomiye sahip, uluslararası platformda saygın, milleti ile barışık, ülkesi için sorumluluk alan bireylerden oluşan ve geleceğine umutla bakan eşit fırsatlar ülkesi bir Türkiye hayalimizden asla vazgeçmeyeceğiz.
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e ve silah arkadaşlarına, bir an bile gözünü kırpmadan toprağa şehit düşen şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz  Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti bu eşsiz vatan toprağını sahipsiz bırakmayacağız.
AKŞENER’E GÜVENİYORUZ 
Genel Başkanımız Meral Akşener’e güveniyoruz. Milletimiz güveniyor. Açık sözlü, cesur, vatansever duruşuyla milletimizin gönlünde güçlü bir yer edinmiştir. Seçimlerden sonra siyasette demokrasi dersi vermiştir. Koltuğu kaptırmamak için her türlü entrikalara başvuranlara inat, genel seçimlerde sırf hedefe ulaşamadım diye istifa etmesi, kendisine olan güveni kat be kat arttırmıştır. Yine yeniden yapılandık ve yola çıktık. Büyük ve güçlü bir Türkiye özlemiyle geceli gündüzlü bütün kadrolarımızla çalışıyoruz. Hedefimiz milletimizin iradesini iktidara taşımaktır. Milletimizin hiç endişesi olmasın. Türkiye İYİ Parti iktidarıyla İYİ Olacak.

İYİ PARTİ ÇANAKKALE İL BAŞKANLIĞI