GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-08-2018 22:22   Güncelleme : 09-08-2018 11:45

Muhteşem Gece!..Mektebim Çanakkale açılış kokteylinde Veliler ve Öğretmenler bir araya geldi..

Çanakkale’de yeni eğitim-öğretim yılında hizmet vermeye başlayacak olan Mektebim Kolin Hotel’de düzenlenen ‘Beyaz Geceler’ isimli kokteylde Öğrenci velileri İle Mektebim Öğretim kadrosu bir araya geldi ve okulun tanıtımı gerçekleşti...

Muhteşem Gece!..Mektebim Çanakkale açılış kokteylinde Veliler ve Öğretmenler bir araya geldi..

Çanakkale’de yeni eğitim-öğretim yılında hizmet vermeye başlayacak olan Mektebim, öğretim kadrosunu tanıttı. Kolin Hotel’de düzenlenen ‘Beyaz Geceler’ isimli Muhteşem kokteyle yoğun katılım sağlandı.

Beyaz Geceler Kokteyline Mektebim okulu sahibi Merih Utkular Mektebim Okulları Çanakkale Genel Müdürü Aynur İmre, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında görev alacak olan öğretmenler ve veliler ile okula kayıt yaptıran öğrenciler katıldı. Genel Müdür Aynur İmre, 2018-2019 Eğitim öğretim yılının yeniliklerle ve ilklerle dolu bir yıl olacağını belirterek, “Artık Çanakkale’de eğitim adına hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Fark yaratmak üzere bir araya geldiğimiz kadromuzu tanıtmak üzere buluştuğumuz Beyaz Gece’mize hepiniz hoş geldiniz” dedi.

İmre yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Her şey bir çift yüreğin mutluluğun resmini yapma hayaliyle başladı. Mutluluğun resmi yapılır mı hiç? Nazım Hikmet, Saman Sarı’sı şiirinde büyük üstat ressam Abidin Dino’ya, ‘Sen mutluluğun resmini yapabilir misin? Abidin. İşin kolayına kaçmadan ama. Al yanaklı bebesini emziren melek yüzlü anneciğin resmini değil. Nede ak örtüde elmaların, nede akvaryumda su kabarcıklarının arasında dolaşan kırmızı balığınkini değil. Sen mutluluğun resmini yapabilir misin? Abidin’ diye sormuştu. Abidin mutluluğun resmini hiçbir zaman yapamadı. Sadece Nazım’a yine bir şiir ile yanıt verdi. Zira mutluluk içinde yaşadığımız zamanın, çevrenin ve kişinin ihtiyaçlarına göre değişebilirdi. Çanakkale’nin bugün ihtiyacı neydi? Dünyayı okuyup, geleceği yazabilecek. Evrensel düşünüp, yerel uygulamalar yapabilecek, tüketen değil, üreten nesiller yetiştirecek bir okuldu. Bahçesinde çiçeğin, böceğin, çocuğun özgürce dolaştığı, sporla, sanatla bütünleşerek emin adımlarla hayata hazırlanan hatta hayatın kendisini sil baştan dizayn edebilecek, bireyler yetiştirecek mutlu bir okul yapmaktı kurucularımızın hayali. Kentin en büyük, en güzel okulunu yapmaktı. Altı ay önce bu hayal adım adım, tuğla tuğla işlenmeye başlandı. Artık bu yolun sonuna geldik. Biz öğretmen kadromuzu oluştururken önce iyi bir insan olmasını istedik. Sonra iyi bir eğitimci, sonra iyi bir paydaş olmasını bekledik ve şu anda gururla kadromuzu sunuyorum.”

Konuşmaların ardından, görev alacak öğretmenler özgeçmişleri ile teker teker tanıtılarak sahneye çağrıldı. Gece sonunda toplu fotoğraf çekiminin ardından kokteyl sona erdi.