YEREL
Giriş Tarihi : 18-07-2018 12:28   Güncelleme : 18-07-2018 12:28

10 yıldır evinden dışarı çıkmayan Hasane nine hayaline kavuştu..

Bayramiç ilçesinin Yahşieli köyünde yaşlılığa bağlı rahatsızlıkları nedenlerle 10 yılı aşkın süredir yalnız yaşadığı evinden çıkamayan Hasane ninenin isteği gerçek oldu

10 yıldır evinden dışarı çıkmayan Hasane nine hayaline kavuştu..

Bayramiç ilçesinin Yahşieli köyünde yaşlılığa bağlı rahatsızlıkları nedenlerle 10 yılı aşkın süredir yalnız yaşadığı evinden çıkamayan Hasane Koşan'ın (80) isteği gerçek oldu. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın, 'Hürmetli Eller' projesi kapsamında tüm ihtiyaçları karşılanan Koşan, kaymakamın talimatıyla Çandır Mesire Yerine götürüldü. Yıllar sonra hayalini kurduğu bir günü doyasıya yaşayan Koşan, "Artık ölsem de gam yemem" dedi.
İlçeye bağlı Yahşieli köyünde tek başına yaşayan Hasane Koşan’ın, 60 yaş üzeri yaşlılar ve engelliler için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından uygulanan, 'Hürmetli Eller' projesi kapsamında tüm ihtiyaçları karşılanıyordu. Hasane Koşan, proje çalışanlarına, 10 yılı aşkın süredir evinden çıkamadığını, yeşillikler içinde bir mesire alanında oturmayı çok isteğini iletti. Koşan'ın bu isteği Kaymakam Ramazan Kendüzler'e iletildi. Kendüzler, vakıf yetkililerine Hasane Koşan'ın ilçeye getirilmesi ve isteklerinin karşılanması talimatını verdi. Kendüzler, Hasane Koşan'ı Kaymakamlık binası önünde karşıladı. Bir süre sohbet etti. Yaşlı kadın, kendisine gösterilen ilgi nedeniyle gözyaşlarını tutamadı.
Hasane Koşan, vakıf çalışanları tarafından ilçeye 4 kilometre uzaklıktaki Çandır Mesire Yerine götürüldü. Yeşillikler arasında ve ağaçların gölgesinde yemek yedikten sonra, ayaklarını kaynak suyuna sokarak dinlendi. Küçük bir çocuk gibi sevindiği gözlenen Hasane Koşan, daha sonra ilçe merkezindeki bir çay bahçesine götürüldü. Yaşlı kadına burada yine isteği doğrultusunda çay yanında simit ikram edildi. Akşamüstü evine bırakılan Hasane Koşan, hayalini kurduğu bir günü yaşamanın mutluluğunu yaşadı. Sevinç gözyaşları içersinde Kaymakam Ramazan Kendüzler ve vakıf çalışanlarına tekrar tekrar teşekkür etti. "Artık ölsem de gam yemem" dedi.
Yahşieli köyünde yalnız yaşayan Hasane Koşan'ın, bir kızı bulunduğu, fakat hasta olduğu ve tedavi gördüğü için kendisiyle ilgilenemediği öğrenildi.

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA