YEREL
Giriş Tarihi : 16-07-2018 00:34   Güncelleme : 16-07-2018 00:34

CHP'den AKP'ye Çağrı ilimizin önemli sorunlarına çözüm bulmak için ortaklaşa hareket edelim.

Gültekin Yıldız’a bir çağrı yapmak istiyoruz. Gelin elele vererek tüm siyasi partilerimizin temsilcileri, milletvekilleri, ÇTSO temsilcileri ve konularla ilgili diğer kanaat önderleriyle birlikte bir araya gelerek, ilimizin aşağıda belirttiğimiz önemli sorunlarına bir an evvel çözüm bulmak için ortaklaşa hareket edelim.

CHP'den AKP'ye Çağrı ilimizin önemli sorunlarına çözüm bulmak için ortaklaşa hareket edelim.

CHPİl başkanı İsmet Güneşhan bir basın açıklaması yaynladı açıklama şöyle;

Bilindiği gibi AKP il başkanı Avukat Gültekin Yıldız 13 Temmuz 2018 tarihinde yaptığı basın açıklamasında; Çanakkale halkının %54’ünün oyunu alarak 3. Defa belediye Başkanı olan ve görevini de başarılı bir şekilde sürdüren sayın Ülgür Gökhan hakkında mesnetsiz açıklamalar yapmıştır. Yaptığı açıklamalar ile ilgili olarak, kamuoyunu gereksiz gündemlerle meşgul etmemek için yeni açıklama yapmayı doğru bulmuyoruz. Çünkü avukat Gültekin Yıldız, önüne okuması için gönderilen metinleri okuduğundan ve bu konuda kendi özgür iradesini kullanma yetkisi bulunmadığından dolayı kendisine cevap verip konuyu gereksiz yere uzatmamızın yersiz olacağını düşünmekteyiz. Çanakkale halkı, belediye başkanımızla ilgili kararını üç dönemden beri desteğini arttırarak vermeye devam etmektedir. Bu konuda avukat Gültekin Yıldız’ın yaptığı yorumlar halkın iradesine saygısızlıktan başka bir şey değildir.

Şimdi biz tüm kamuoyu önünde sayın avukat Gültekin Yıldız’a bir çağrı yapmak istiyoruz. Gelin elele vererek tüm siyasi partilerimizin temsilcileri, milletvekilleri, ÇTSO temsilcileri ve konularla ilgili diğer kanaat önderleriyle birlikte bir araya gelerek, ilimizin aşağıda belirttiğimiz önemli sorunlarına bir an evvel çözüm bulmak için ortaklaşa hareket edelim.

1- Çanakkale’nin ihracat verileri ve sanayi siciline kayıtlı işletme sayısı 2,3 ve 4. Teşvik bölgelerinde yer alan ,diğer iller ile bir kıyaslama yapıldığında ; Çanakkale’nin 4. Teşvik bölgesinde yer alması gerektiği gerçeği ortaya çıkmaktadır. Bununla ilgili yasal düzenlemelerin bir an evvel yapılması gerekmektedir.

2-Yabancılara gayrimenkul satışı konusunda da büyük sıkıntılarımız bulunmaktadır. Türkiye’de sadece Çanakkale, Hatay ve Kilis’te sıkıntılar mevcuttur. Arazi satış yasağı devam etse de; konut, işyeri ve bunun gibi mülklerin yabancılara satılabilmesi konularında yapılabilecek düzenlemeleri bir an evvel sonuçlandırmak gerekmektedir.

3- Ezine de çalışmaları devam eden Gıda İhtisas Organize Sanayi gibi, Çanakkale’de üretilen tarım ürünlerinin işleneceği ve katma değerinin arttırılacağı sanayii, ilimiz için arzulanan sanayi tipidir. Bu projenin bir an evvel sonuçlandırılması ilimiz ekonomisine ve tarımına büyük katkı sağlayacaktır.

Evet sayın avukat Gültekin Yıldız; umuyor ve diliyoruz ki bundan böyle, kıymetli zamanınızı böyle gereksiz ve hazır demeçlere değil Çanakkale’mizin yararına olan projelere ayırırsınız. Böylelikle hep birlikte hem Çanakkale’deki mevcut barış ortamının artarak devam etmesine, hem de ilimizin sorunlarının çözümüne daha çok katkıyı birlikte koymuş oluruz.

Kamuoyuna saygılarımızla.

14.07.2018

İsmet GÜNEŞHAN

CHP İL BAŞKANI