SİYASET
Giriş Tarihi : 24-06-2018 16:48   Güncelleme : 24-06-2018 16:48

Seçime kan bulaştı İYİ Parti İlçe Başkanı öldürüldü

Erzurum’un Karaçoban ilçesi Kopal Mahallesi’nde oy kullanma işlemleri sırasında çıkan silahlı kavgada, İYİ Parti İlçe Başkanı Mehmet Sıddık Durmaz ve 2 vatandaş öldürüldü.

Seçime kan bulaştı İYİ Parti İlçe Başkanı öldürüldü

Seçimlere kan bulaştı...

İYİ Parti Erzurum Karaçoban İlçe Başkanı Mehmet Sıddık Durmaz, Kopal Mahallesi'nde yer alan İMKB Ortaokulu'nda oy kullanma sırasında çıkan silahlı çatışmada hayatını kaybetti.

Yaşanan hadiseyle ilgili Yeniçağ'a konuşan İYİ Parti Erzurum İl Başkanı İbrahim Dumlu, olayı doğrulayarak Durmaz'ın naaşının şu anda hastaneye getirilmekte olduğunu belirtti

.CHP KARAÇOBAN İLÇE BAŞKANI YILAN: "AKP'Lİ VEKİL ADAYI GELDİKTEN SONRA KAVGA ÇIKTI

"Yaşanan olayın ardından açıklama yapan CHP Karaçoban İlçe Başkanı Hüsnü Yılan, “İçişleri Bakanlığı’ndan buraya görevli 24 kişi geldi. Biz bunu kabul etmedik, tepki gösterdik. Sonrasında ise ismini bilmediğim AKP Erzurum milletvekili aday adayı olan genç biri geldi. Onun da durmasını kabul etmedik. Kavga çıktı. Ateş ettiler. İYİ Parti ilçe başkanı Mehmet Sıddık Durmaz, oy kullanan bir vatandaş ve Agit Yazan yaşamını yitirdi” dedi. 

İYİ PARTİ ERZURUM'DAN AÇIKLAMA

İYİ Parti Erzurum il Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada: "Karaçoban İlçe Başkanımız Sn. Mehmet Sıddık Durmaz, şerefsiz, namussuz, haysiyetsiz, kan emiciler tarafından acımasızca vurularak canına kıyılmıştır. Allah bu seçimde kan döken, koltuk uğruna insanların canına kasteden bu yaratıkların belasını bir an evvel verir. Bunun hesabı burnunuzdan fitil fitil gelecek bu dünyada olmazsa öbür dünyada" ifadeleri kullanıldı. 

 

Kaynak Yeniçağ: İYİ Parti İlçe Başkanı öldürüldü