YEREL
Giriş Tarihi : 24-03-2018 15:31   Güncelleme : 24-03-2018 15:31

Çanakkale İçme ve kullanma suyu yapılan analizler sonucu temiz çıktı

Çanakkale belediyesi açıklama yaptı; İçme ve kullanma suyuna yönelik şikayetler üzerine, şikayet edilen noktalardan alınan numunelerin analizleri yapılmış ve insani tüketim amaçlı sular standartlarına uygun olduğu tespit edilmiştir.

Çanakkale İçme ve kullanma suyu yapılan analizler sonucu temiz çıktı

Dün akşam saatlerinde çok sayıda kent sakini Çanakkale merkezinde şebeke sularına çok ağır ve kötü koku gelmesi üzerine belediyeyi telefon yağmuruna tutarak şikayette bulundu. Sosyal medyada çok sayıda vatandaş konuyla ilgili yorumlarda bulundu, suların içilmemesi için uyarı  yaptı.

  Çanakkale Belediyesi ise bugün (24 Mart Cumartesi) saat 11:34’te internet sitesinden yaptığı yazılı açıklamada; 23.03.2018 saat 21.00 civarında içme ve kullanma suyuna yönelik kentin bazı noktalarından gelen şikayetler üzerine, şikayet edilen noktalardan alınan ve kenti besleyen ana su depolarından alınan numuneler laboratuvar koşullarında analizleri yapılmış ve insani tüketim amaçlı sular standartlarına uygun olduğu tespit edilmiştir. Sularımızın laboratuvar koşullarında standartlarına uygunluğunun kontrolü sürekli olarak analizleri yapılarak izlenmektedir. Kentlilerimizin bilgilerine sunulur” ifadelerine yer verdi
 

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA