Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 09-11-2017 14:28   Güncelleme : 09-11-2017 14:28

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a açık mektup

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a açık mektup,Değerli Kamuoyunun da bilgilerine arz

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a açık mektup

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a açık mektup,

Değerli Kamuoyunun da bilgilerine arz;

 

Çanakkale'de İnternet Medya isimli şirketinin sahibi olduğunu iddia eden, ancak  şirketin gerçekte sahibi olmayan Göksel Acaray'a teslim olan AK Partili belediye başkanları ve üst düzey siyasetçileri kınıyorum.

Başta AK Parti Grup Başkanvekili Sayın Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ ile görüşmelerini boy boy fotoğraf kareleri ile sosyal medyada paylaşıp, bu kişilerle organik bağı bulunduğu süsü veren Sayın Acaray, gerçekte sabıka kaydını dahi photoshop vasıtasıyla değişterin bir kişiliktir.

Söz konusu zat,

1. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ile yaptığı görüşmede, kendisine,Çanakkale'de 'Bölge Haber' ismiyle haftalık yayımlanan gazeteyi satın alacağını, bunun için destek istediğini belirtir. Göksel Acaray'ın kendi beyanına göre, 'sıfır faiz' ile kentte şubesi bulunan bir bankadan yüksek miktarda kredi çekilir. Ancak daha sonra satın alınmak istenilen söz konusu gazetenin çok miktarda borcu bulunduğunu iddia edip gazeteyi almaktan vazgeçer. 'Sıfır faiz' ile çekilen kredi ile, geçtiğimiz günlerde

'Kamuoyunun bilgisine' başlığıyla mail ortamında ruhsatını da gönderdiği 2017 model Ford Kuga marka taşıt satın alır. Grup Başkanvekili Turan ile makamında çektirdiği fotoğrafı Çanakkale'deki belediye başkanlarına, AK Parti ile yakınlığı bulunan ve ticari iş yapan kişilere gösterip 'tehdit' edip, iş yapan bu şahsiyetin Sayın Bülent Turan, bu fotoğraf karelerinde yer almadan önce bunların bu yönde ve amaçta kullanılabileceğini düşünmedi mi??

2. AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ hanımefendi, Çanakkale'de bu kadar televizyon, gazete, radyo, dergi ve basın yayın kuruluşu varken, niye görevden alınan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur'un oğlunun televizyon kanalı Balıkesir TV100 Kanalının Çanakkale Temsilcisi olduğunu iddia eden Göksel Acaray'a çok sayıda tanıtım  faaliyetini vermiştir?? Referandum sürecinde, 50 bin lira bedelle yapılan klip öncesi niye ve neden kentteki basın yayın kuruluşlarından bu yönde teklif alınmamıştır?? Sayın Karadağ'ın bir süre önce AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'a hakaret ettiği iddiasıyla danışmanlık görevinden alınan ve sürekli olarak Göksel Acaray ile ticari faaliyette bulunduğu öğrenilen Vahap Özsüer ile GESTAŞ'ın yapmış olduğu reklam ihalesine neden Vahap Özsüer'in maddi desteğiyle girişmiştir.

3. Çanakkale'deki AK Partili belediye başkanları niye Göksel Acaray'ın tehditlerine boyun eğip başka firmalara yaptırılan reklam, organizasyon ve tanıtım işlerini iptal ettirdiniz?? Acaray'ın Sayın Bülent Turan ile fotoğraflarındaki yakınlık mı sizleri korkutan unsur oldu?? Bu işleri iptal ettirken, Acaray hakkında hiçbir incelem ve soruşturma yaptırdınız mı ?? Sayın Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, bu zamana kadar Göksel Acaray'ın sahibi olduğunu iddia ettiği Çanakkale İnternet Medya isimli şirkete iş yaptırdınız. Ayvacıklı olan bir reklamcıya verilen işin Göksel Acaray tarafından duyulmasının ardından, Acaray'ın belediye hizmet binası içinde 'siz nasıl başkanı iş verirsiniz?' şeklinde bağırıp çağırmasına sizler nasıl müsade ettiniz?? Göksel Acaray'a bu cesareti veren şey, sizde nasıl bir etki yarattı??

4. Çanakkale İl Özel İdaresi uhdesinde yönetilmekte olan GESTAŞ A.Ş'de çalışan Kurumsal İletim Direktörü Yusuf Aydın beyefendi; Göksel Acaray'a bastırılmak üzere yaptırdığınız bloknotları niye Acaray kendi sosyal medya hesabında paylaştığında bunları kaldırttınız?? Bunun kaldırılması için nasıl bir telefon görüşmesi yaptınız??

Sayın GESTAŞ A.Ş'nin Genel Müdürü Volkan Uslu; sizden ısrarla randevu isteyen ancak bu randevuyu bir türlü alamayan Göksel Acaray'a sizin hangi açığınızı bulduğu üzere randevu talebini anında kabul ettiniz?? Randevu sırasında görüşülen konuların ardından şirketin sosyal medya işlerini Göksal Acaray'a hangi sıfatla verdiniz?? Daha sonra gerçekleştirilen ve sizin 'ihale' olmadığını belirttiğiniz GESTAŞ A.Ş'nin reklam işleri

ihalesinde firmalara niye ve neden 'ihale şartnamesi' aldırdınız?? Bu ihale 2 milyon liraya yakın bedelle Göksel Acaray'da kaldı. İhale esnasında sona kalan 3 firmanın ihale komisyon başkanına bu ihalenin en iyi ikinci firmaya kalma ihtimali olup olmayacağını sorması üzerine, ihale komisyon başkanının 'kalabileceğini' ifade etmesi üzerine en iyi ikinci olmak için 1 milyon 500 bin lira teklif vermesi üzerine üçüncü firmanın 1 milyon 200 bin lira vermesinin ardından başkan bunun bu şekilde olamayacağını bildirdi. Bu ihale en iyi ikinci firmaya verilirse GESTAŞ A.Ş'nin 300 bin lira zarara uğratılacağını bilmiyor musunuz??

 

5. Sayın Göksel Acaray, geçtiğimiz günlerde Çanakkale'de basın yayın sektöründe çalışan ve faaliyette bulunan gazeteciler hakkında sosyal medya hesabından paylaşımına yanıttır:

5.1. Sosyal medya hesabından iki adet tapu (fotokopisi) paylaştınız. İşadamı Lokman

Eviş'ten satın aldığınızı iddia ettiğiniz ve elinizden alınan evin tapusunu niye paylaşma gereği duydunuz?? 3 bin 547 metrekarelik tapusu bulunan A blok 7 numaralı ev şuan Biga'da Dursun Şahin beyefendi adına kayıtlıdır.

 

5.2. Kamuoyu ile paylaşma gereği duyduğunuz 'sabıka kaydı'nızda "adli sicil kaydı vardır" yazmaktadır, siz bunu hiç okumadınız mı?? Bilgilendirme metninizde "Şahsımla ilgili 1999 yılında açılmış dava vardır, 2004 yılında sona ermiştir.(1999 yılındaki yasal aftan dolayı ertelenmiştir.) 1999 yılı ile 2017 yılında hakaretten ceza aldım ve

para cezası ödedim." demektesiniz. Bu ifade 'ben bu suçları işledim ama affedildim' anlamına mı gelmektedir??

 

5.3. Yine uzun uza yazarak anlattığınız bilgilendirme metninizde "...2017'nin 10. ayına kadar toplamda 480.000 TL sade çek ödemiştir." ve "....Şirketimizin Denizbank Barbaros şubede de hatırı sayılır nakiti mevcuttur." diye belirtiyorsunuz. Bunu da yine şahsınıza ait sosyal medya hesabınızdan paylaşıyorsunuz. Peki madem bu kadar yüklü

miktarda paraya sahipsiniz reklam işlerini yaptığınız bir firmaya olan borçlarınızı niye ödemiyorsunuz? Ve bu kişi size sosyal medyadan yaptığı yoruma bile cevap veremiyorsunuz??

 

5.4. Kentte bir avukatlık bürosuna gidip, borçlu olduğunuz senedi avukatın elinden alıp yiyerek yuttunuz... Madem bu kadar çek koçanınız ve yüklü miktarda nakitiniz var, niye senedi yeme gereği duydunuz?? (senedi yeme fiili bizzat yazılı basım kağıdın ağız yolu ile tüketilme ile gerçekleştirilmiştir..)

 

5.5. Piyasada "Yeşim Karadağ beni kesinlikle yolda bırakmaz/satmaz.." şeklinde, ayrıca iş yaptığınız yerler, belediyeler ve işletmelerle ilgili olarak "geçen gün 50 bin aldık", "Bu hafta şu kadar para aldık.", "AK Partinin şu işlerini üstlendik" şeklinde yorumlarınız var, bunları hangi güce istinaden söylüyorsunuz??

 

5.6. Sayın Acaray, bu kentte gazeteciliğin "G"si ile bile hiçbir alakanız bulunmuyor.

Buna rağmen '17 GA 777' plakalı aracınızda hiçbir niteliği bulunmayan "sahte" basın kartı taşımaktasınız. Bu araç, bu kart ile belediyenin otoparklarında ücretsz park hakkını kullandığı gibi, GESTAŞ'ın gemilerinde de ücretsiz ulaşım hakkında kullanmakta. Bu sahte basın kartını taşırken, size bunun hesabını hiç kimse sormuyormu? Çanakkale

Emniyet Müdürlüğünün ilgisi müdür yardımcıları ile ilgili şubelerini, ayrıca başta Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan olmak üzere otopark işletmeleriyle ilgili birim müdürü yada amiri tüm ilgilileri bu kartın denetlenmesi hususunda göreve davet ediyorum, bu araçtaki kartın ilgili kontrollerinin yapılmadığı takdirde de bu konuda savcılığa suç duyurusunda bulunacağımı açıkça ilan ediyorum. (Bu kartın gerçek olanlarını kentteki GAZETECİLERİN araçlarında görebilirsiniz...

 

5.7. Sayın Acaray, referandum sürecinden sonra, sana işvermeyen ve tehditlerinden korkmayan onurlu belediye başkanlarına sosyal medya hesabından (isim verip) saldırıp karalama kampanyası yaptın. Ancak AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ seni telefonu aradıktan sonra bu paylaşımını niye oradan kaldırdın??

5.8. Sayın Acaray, maden AK Parti'yi bu kadar seviyorsun ve birçok paylamışında övüyorsun, neden AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'a hakaret ettiği iddia edilen AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ'ın eski danışmanı Vahap Özsüer ile niye İstanbul'da çok tanınan bir et restoranına gidip boy boy fotoğraf çektirdin?? Özsüer'in Turan'a hakaretleri, dolaylı yoldan partiye yapılmış da olmuyormu sence??

Velhasılı kelam,

Sayın Bülent Turan, Sayın Yeşim Karadağ, Sayın AK Partili belediye başkanları, Sayın işadamları, Sayın ticaret erbabları, Sayın oda ve borsa başkanları.... Bu kişi ile iş yaptırırken yada yaparken hiç araştırma yapmadanız mı? gerek mi duymadınız??

Kamuoyuna saygılarımla arz ederim

 

ÖZER ŞUT / habercicanakkale.com