Advert
DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Emin VAROL
Emin VAROL
Giriş Tarihi : 26-08-2015 00:00

Mektuplar…

Terör örgütü PKK başarılı olamayacak.. Neden mi? Bu ülkenin insanına olan inancımdan..

 

Sene 1974.. Kıbrıs Barış Harekatı başladığında 21 yaşındaydım.. Oturduğumuz semtin kahvesinde olağanüstü bir heyecan vardı.. Gençlerin çoğu askerlik şubesinden geliyordu.. Neden mi? Kıbrıs Harekatına katılmak için isimlerini yazdırmışlardı..

 

O tarihte internet, elektronik posta yoktu..

 

Artan terör olayları ve gelen Şehit haberleri bu insanların duyarlılıklarını bir kez daha doruğa çıkardı..

 

Son 10 günde Genelkurmay Başkanlığı’na binlerce elektronik posta, yüzlerce mektup geldi..

 

Hepsi de GÖNÜLLÜ ASKER olmak isteyenlerden geldi..Türk’ünden, Kürdü’nden, Karadenizli’den, Türkiye’nin her yerinden..

 

Aslında TSK’nın fiziksel güce ihtiyacı yoktu.. Ancak moral’e ihtiyacı var.. İşte, dağda ovada terör örgütü ile mücadele eden askerimize bu morali de Genelkurmay karargahına gelen e-postalar ve mektuplar veriyor..

 

Karadenizli mektubunda şunları söylüyor..

 

        “ Ben askerlugumi 5 sene once yaptum. Fakat 15 ay yaptum diye vatana borcumi odedum anlamina gelmeyi. Hau daga cıkan teroristler daga sartsuz cıkayse ve bizum kardaslarumuzi sehit edeyise ben da tekrar askere gonullu olarak katilmak isteyrum ve buni laf olsun diye soylemeyirum. Bu mesaji belki okudunuz, belki okumadunuz bilmiyorum. Ama lutfen sizden rica ediyorum. Eger bu mesaji okuyorsanuz buni en ust duzey yetkililere okutun. Cunki ben ve benum gibi bircok vatan sevdalisi gonulli olarak askerlk yapmak istiyor. Lutfen bizi ciddiye alin. Saygilarimla”

 

Kürt asıllı bir Türk Anne’den gelen e-posta’da ise şunlar yazıyor:

 

        “ Sayın büyüklerim. Öncelikle belirtmek istiyorum. Kürt asıllı Türk vatandaşı olmaktan gurur duyuyorum. Cennet vatanımızda yaşanan üzücü olaylar nedeniyle utancımı anlatacak söz bulamıyor, canımı acıtan olay karşısında elimden duadan başka bir şey de gelmiyor.. Lütfen biz kadınlara da askerlik hakkı verin. Bana da bu vatan için hizmet etme şansını tanıyın. Bunların kökünü el birliğiyle kazıyalım. Yok edelim. Türkiye’nin iç ve dış düşmanlarına karşı birlikte hareket ederek kanımızın son damlasına kadar savaşalım. Bu sancağı göklerde taşıma şerefine nail olalım. Sizleri asla utandırmayacağım. Namusum ve şerefim üzerine and içerim…”

 

Genelkurmay’a gelen ve terör örgütüyle GÖNÜLLÜ ASKER olarak mücadele etmek isteyen e-postaların çoğu kadınlardan geliyor:

 

        “ Hayırlı Günler Sayın Komutanlarım; Ben 34 yasında iki çocuk annesi bir ev hanımıyım.Eşim kaptan.Bu yüzden hem anne hem de baba olmaya çalışıyorum Allah'ın izniyle.Çocuklarımı kimselere emanet edip markete bile gidemem ben.Öyle sakınırım onları gözümden.  Ama siz de uygun görürseniz çocuklarımı canım anneme emanet edip şu zor günlerde ordumuzun yanında olmak isterim..”

 

***

        “ Beykoz devlet hastanesinde hemşire olarak çalışmaktayım. Ancak ülkemizin içinde bulunduğu bu zor durumda gönüllü olarak her an askerliğe hazır olduğumu bildirmek istiyorum.. En doğuda en batıda fark etmez. En zor şartlarda altında bayrağımız vatanımız milletimiz için seve seve canımı vermeye hazırım. Allah yardımcınız olsun saygılarımla”

 

***

 

        “Sayın TÜRK SİLAHLI Kuvvetleri komutanlarım; Bir Türk vatandaşı olarak açıkçası kadınları da askere alsalar seve seve katılmaya hazırım. Terör olaylarını çaresizce izledikçe meclisteki uzantılarını gidip basasım geliyor diyeceğim ama sanırım yasada suç sayılıyor. Allah tüm TSK mensuplarına ve Şehitlerimizin ailelerine sabır versin. Saygılarımla”

 

***

        “... Sizden görev talep ediyorum. Bu yazı reklam olsun diye yazılan bir mektup değil, şov hiç değil. Ben iki çocuğun hem anne hem babası, devletimin 27 yıllık öğretmeni, anamın babamın tek kızıyım. Amaaa VATANIM SÖZ KONUSU OLDU. HEPSİ TEFERRUATTAN İBARET KALDI. Hassasiyetimi anlamış olmanızı diliyor ve en kısa zamanda gereğini arz ediyorum....”

 

***

 

        “Ben 26 ve 16 yaşlarında iki çocuk annesi AÜİF mezunu özel sektörde çalışan kendi halinde bir Türk Vatandaşıyım. Son günlerde yine sürekli gözyaşı ile izlediğimiz olaylar üzerine bir şeyler yapmalıyım düşüncesi ile size yazmak istedim Lütfen bana da bir görev verin Güzel ülkemdeki her türlü pislik ve hainlik temizlenene dek ben de savaşayım... Askerlik ise askerlik geri hizmet ise geri hizmet her ne olursa hazırım!”

 

***

         “…Nene Hatun'un Kara Fatma'nın Hayme Ana'nın torunu olarak her şeyden önemlisi bir Türk Kadını olarak artık askere alınmak istiyorum. Gereğinin yapılmasını rica ediyorum. Saygılarımla...”

 

        Daha binlerce Anne’den gelen mektuplar..

 

        Yurt dışından gelen mektuplar ve askerliğini zorunlu olarak bedelli yapan gençlerin pişmanlığı satırlara yansıdı..

 

        “Sayın Yetkili; Komutanım, Askerliğini Bedelli Yapmış Bir Türk Çocuğu olarak, Vatanımda Vukuu Bulan Terör olaylarından sebep Vatanı Görevini Tamamen Mecburiyetten, Aileme veCeza Evinde Olan babama, halen Üniversite Eğitimi Alan Kardeşime bakma Yükümlülüğümü yerine getirmek için utanarak bedelli yapmak zorunda kaldım. Taşıdığım Milli Duygularıma tamamen aykırı olan bu davranışı, günümüz hayat şartlarında bu şekilde sonuçlandırma mecburiyetimden. Devletimden ve her zaman bünyesinde bulunduğum Türk Silahlı Kuvvetlerinden Özür dilerim.. Her Şehidin ardından Utanç Göz yaşları Döken ben, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şunu Bilmesini İstiyorum. Utanç içindeki bu ruh halimi giderecek tek ihtiyaç beni Bu Sıkıntılı Zamanlarda Vatanı Görevimi Yapmak için Türk Silahlı Kuvvetlerine Katılmaya Hazır olduğumu bilmenizi istiyorum. Vaktinizii Aldığım için Özür dilerim. iyi vazifeler. Allah daim yanınızda olsun. Bu millet sizi çok seviyor..”

 

***

        “ Saygıdeğer Türk Silahlı Kuvetlerimiz, Yurtdisinda yasayan bir Türk olarak her ne gerekiyorsa uzerime düsen vazife'yi her ne olursa olsun arz ederim bulundugum ülkede yüzlerce turk benim gibi hazir beklemektedirler bizler vatan hasretiyle yanip tutusurken vatanimizin yanmasina göz yumamayiz. Türk silahlı kuvetlerimizden gelen istek her ne olursa olsun bizim icin serefdir, onurdur, gururdur boynumuzun borcudur. En kiymetli saygilarima turk silahli kuvetlerimize ve allahim daima yardımcınız olsun inşallah.”

 

***

        “ Sayın komutanım. Ben gönüllü olarak askerliğe gitmek istiyorum.. Biliyorum ki yaşımdan dolayı geri planlarda bile olmayabilirim. Ama askerliğimi Hakkari Çukurca’da yatım.O yerleri iyi biliyorum hala.Ve yakından takip etmekteyim. Vatanıma ve milletime can vermeye iki oğlum ve ben hazırız. Emir ve görüşlerinize hazırız komutanım. Saygılarımla”

 

***

        “.. Doğu veya Güneydoğuda görev verilerek Vatanım için hainlere ve teröristlere karşı Savaşmak istiyorum. Elektrik

Mühendisiyim. Arkamı dönüp bakacak sorunum yoktur. Vatanım için Savaşmak istiyorum. Tabancayı ve Otomatik tüfekleri (Kalaşnikof, MG3, G3) çok iyi kullanıyorum. Sağlık sorunum yoktur. Bu talebim hakkında olumlu cevap verilmesini istiyorum. Cevabı en kısa zamanda bekliyorum. Saygılarımla”

 

 

        Gördünüz mü terör örgütü PKk’nın neden başarılı olamayacağını?

NELER SÖYLENDİ?
@
Emin VAROL

Emin VAROL

DİĞER YAZILARI AK PARTİ'DE, NEBATİ'YE İSYAN.. Altılı Masa’da “laiklik” krizi AK PARTİ'DE "2. ELKATMIŞ" VAKASI AK Parti 46 fire verdi Caretta Caretta AK Parti Bütçeyi dondurmayla kutladı. Külliyede 'gölge kabine' AK PARTİ – MHP NİKAHI BOZULUYOR MU? Gazeteci müsveddesi... Bahçeli, ayağa neden kalkmadı? YUNANİSTAN CUMHURBAŞKANI MUĞLA’YI ZİYARET ETTİ! Hamaset kazanacak ABD, Türk Topraklarını Kullanacak “MİLLET ADINA” ''Ya, hayır çıkarsa? ” Sivil Hedefler.. ”CİNSEL İSTİSMAR” “KARDAK KRİZİ-2” EMİN VAROL - MUSUL VE BODRUM CUP... EMİN VAROL 'ENGELLİ' ADALAR KONUSU ISINIYOR… HABER BEKLER Mİ? Aloo... Ege’de Kriz.. TURGUT ÖZAL, MİT ve FETÖ.. Çankaya Köşkü, büyük tehlike atlatmış Komutanlar Düğünde.. Emin Varol yazdı...”SAVAŞAN ŞAHİN F 16″ Emin Varol yazdı… ORADAYDIM… Yolcular... Oradaydım... Genelkurmay Başkanlığı Taşınıyor! Latin Amerika Gezilerinin hatırlattıkları ! Telsiz Konuşmaları Türkiye’ye İnanmak.! Gazeteci var mı? Emin Varol yazdı... ''Yemin Töreni ve Ötesi? Emin VAROL ; DOĞAL AFET? 'Sen ne güzel çocuksun...' 'Mevsimlik Gazeteciler...' ASKER ALLERJİSİ DEVAM MI EDİYOR? Güle, Güle “Mutmain Başbakan.” UZUN YILLAR OLDU Hava Kuvvetleri Komutanımız: Bizim kurallarımız, kanla yazılmıştır 'İstikşafi Görüşmeler' ve Kaybedilen 16 Ada.. Emin Varol yazdı... ''Bir Halaskar arıyorum... Demirel'in Ardından 'Gıdıklama Emin. Gıdıklama Emin! Erdoğan, Kenan Evren’in Hatasını mı Tekrarlıyor? Erdoğan, Kenan Evren’in Hatasını mı Tekrarlıyor? Kenan Evren ve Yumruklar... Çanakkale’de Siyaset...
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Alanyaspor13
 • 2Trabzonspor13
 • 3Adana Demirspor13
 • 4Beşiktaş13
 • 5Galatasaray13
 • 6Gaziantep FK11
 • 7Sivasspor11
 • 8Başakşehir FK00
 • 9Fenerbahçe00
 • 10Hatayspor00
 • 11Kasımpaşa00
 • 12Konyaspor00
 • 13MKE Ankaragücü00
 • 14Ümraniyespor00
 • 15Giresunspor10
 • 16Antalyaspor10
 • 17Kayserispor10
 • 18Fatih Karagümrük10
 • 19İstanbulspor10
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA