DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Murat CEVAHİR
Murat CEVAHİR
Giriş Tarihi : 23-05-2017 00:00

Kılavuzu emperyalizm olanın başı beladan kurtulmaz

Amerikan emperyalizmi ile işbirlikçileri birleşti, 2002'de AKP'yi başa getirdi. AKP yönetimi Nakşibendiler ile Nurcu Fethullah Gülen cemaatı arasındaki bir koalisyondu. Bu gerici koalisyon Türkiye devriminin yaklaşık iki yüz yıllık bağımsızlık, egemenlik, hukuk, laiklik, demokrasi, sosyal cumhuriyet yönündeki bütün kazanımlarına karşı saldırıya geçti.

Karşıdevrimci icraat
Gerici koalisyon, bağımsızlığı ayaklar altına aldı, ABD-NATO’nun füze kalkanı projesine ev sahipliği yapmayı kabul etti. Avrupa Birliği ile “Gümrük Birliği” aşkına tarımı ve sanayiyi çökertti, işsizliği patlattı.

Eğitim sistemini ve siyasal-sosyal yaşamı dincileştirdi. Özelleştirme, taşeronlaştırma, sendikal haklara saldırı yoluyla vurgunculuğu kurallaştırdı.
Yeni-Osmanlı fantezisine sarıldı. İçeride sultanlığa-halifeliğe dönüşü dayatan mezhepçi despotizme yöneldi. Bütün muhaliflerini sahte delillere dayalı kitlesel davalarla sindirmeye çalıştı.

Kürt'lerin eşitlik ve özgürlük içinde birlikte yaşama ve barış iradesini güçlendireceğine, PKK ile işbirliği yaptı. Onu yayılmacı-mezhepçi yeni-Osmanlı “büyük Türkiye” projesinin aleti olarak kullanma kurnazlığını benimsedi.

Dışarıda başta Suriye olmak üzere komşu ülkeleri yakıp yıkan mezhepçi-yayılmacı savaşı körükledi. ABD’nin, NATO’nun, emperyalist savaş blokunun pervasız vurucu gücü oldu. İhvan ve El Kaide türevi dinci çeteleri besledi, büyüttü, eğitti, silahlandırdı, komşularımızın üzerine saldı.

Büyük direniş
Emperyalizme bağımlı gericilik, vurgunculuk ve savaş rejiminin halk düşmanı politikaları, içeride, işçilerin, şehir ve köy emekçilerinin, gençlerin, kadınların, ezilen toplumların mücadelesiyle; dışarıda, vatanını savunan komşu halkların direnişiyle karşılaştı. AKP ile Fethullah Gülen cemaati arasındaki koalisyon çatırdadı.

Suriye halkının vatanını kahramanca savunması, Gezi başkaldırısı ve Mısır halkının emperyalizm ve AKP dostu İhvan diktatörlüğünü yıkması; ülke içindeki ve bölgedeki dengeleri değiştirdi.

Kontrollü kaos
ABD Türkiye’yi elinde tutmak, yurtsever, laik, halkçı ve devrimci bir rotaya yönelmesini engellemek, bölgeyi antiemperyalist güçlere terk etmemek için politikasında değişiklikler yaptı, strateji ve taktiklerini yeniledi. Kontrollü kaos uygulamaya başladı. Suriye, Irak, Türkiye dahil bütün bölgeyi bölgeler, kantonlar ve ceplere ayırarak halkların mezhepsel ve etnik temelde birbirlerini tüketmesi doğrultusunda somut adımlar attı.

Tavşana kaç, tazıya tut
ABD, bir yandan Erdoğan ve AKP’yle işbirliğini sürdürürken bir yandan da, Fethullah hareketi, işbirlikçi liberaller, HDP, CHP, MHP ve AKP’de Erdoğan karşıtı Gül-Arınç ekibi arasında kendisine bağlı bir muhalefet cephesi örmeye başladı. Fethullah Gülen cemaati Erdoğan yönetimindeki AKP’nin kesin olarak karşısına geçti.

ABD, bölgede hem yurtsever güçlere karşı vurucu güç, hem bahane olarak kullandığı IŞİD’in Musul’u almasına göz yumdu. Hemen ardından IŞİD’i düşman ilan etti. Irak’ın IŞİD belasından kurtulmasına yardımcı olmanın şartı olarak Maliki hükümetinin görevden ayrılmasını istedi ve bu hedefine ulaştı. Barzani güçlerine yoğun destek verdi, Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin topraklarını genişletmesini teşvik etti. Suriye’de yurtsever yönetimi çökertmek için AKP, İsrail, Arabistan ve Katar’la birlikte Nusra’nın kuzeybatı ve güneybatı Suriye’de yeni hamleler yapmasına yardımcı oldu. PYD ve PKK’yle işbirliğini yoğunlaştırdı.

ABD, 7 Haziran 2015 seçiminde ağır kayba uğrayan Erdoğan-AKP yönetimini kendi dünya ve bölge stratejisine tam uyuma zorlamak için İran’la BM Güvenlik Konseyi’nin kendisi dahil 5 üyesi ve Almanya arasında yapılan nükleer anlaşmayı koz olarak kullandı. IŞİD’i ve PKK’yi Türkiye’ye karşı harekete geçmeye teşvik etti.

Amerikancı-gerici darbe
Köşeye sıkışan Erdoğan-AKP, 20 Temmuz’da IŞİD eliyle gerçekleştirilen Suruç katliamının ardından ABD’yle İncirlik mutabakatını imzaladı, askerî üsleri ABD’ye ve müttefiklerine açtı. Türkiye’nin Rusya’yla ve Çin’le kurduğu bağımsız ilişkilerden vazgeçmesini, İsrail’le ilişkileri resmen düzeltmesini, Ukrayna konusunda Rusya karşıtı cepheye katılmasını, Suriye ve Irak’ta Amerikan hizasından çıkmamasını da içeren ödünler karşılığında Erdoğan ve AKP’nin iktidarda kalması kararlaştırıldı. 24 Temmuz’da yürürlüğe konulan bu Amerikancı-gerici darbe, bir süreliğine PKK’nin vurulmasını, HDP’nin zayıflatılmasını, Fethullah Gülen cemaatinin ve işbirlikçi liberallerin ortada bırakılmasını da içeriyordu.

Rusya’nın müdahalesi
Rusya, ABD’nin kontrollü kaos politikası çerçevesinde attığı adımların, özellikle de İncirlik mutabakatıyla ABD ile AKP arasında sağlanan ittifakın Suriye, Irak, Ortadoğu ve kendisi için olası yıkıcı sonuçlarını değerlendirerek Suriye’nin meşru davetiyle 30 Eylül’de terör çetelerine karşı hava gücüyle harekâta başladı. Sahada inisiyatif Suriye yurtseverlerinin eline geçti. Denge emperyalizmin ve gerici çetelerin aleyhine değişti.

“Şok ve dehşet”
ABD kendi aleyhindeki bu değişikliğe Obama-Erdoğan darbesini derinleştirerek yanıt verdi. Türkiye halkını yıldırmak, Türkiye’yi ABD’nin bölgesel planlarına bütünüyle razı etmek için “şok ve dehşet” harekâtı uygulamaya karar verdi. AKP’yi, IŞİD’i ve PKK’yi aynı anda birbirlerine karşı teşvik etti.

PKK’nin Dağlıca ve Iğdır katliamları, AKP’nin “terörle savaş”ı, PKK’nin “serhildan” başlatması, hükümetin “serhildan” başlatılan ilçelerde sokağa çıkma yasağı ilan etmesi, 10 Ekim’de Ankara’da IŞİD eliyle 103 yurttaşımızın öldürülmesi kitleleri can korkusuna düşürdü. Kitlelerin korkutulması 1 Kasım seçiminde AKP’nin işine yaradı.

Maceracılıkta son perde
Kasım seçimini “kazanan” AKP, zafer sarhoşluğu içinde 24 Kasım’da Rus uçağını düşürdü. Rus uçağının düşürülmesi Türkiye’nin felaketin ortasına sürüklenmesi ve AKP’nin ipleri elinden iyice kaçırması anlamına geliyordu.

Elinden kaçırdığı ipleri can havliyle yakalamaya çalışan AKP 4 Aralık’ta Irak’ın Başika bölgesine Irak hükümetinin onayı olmadan asker gönderdi. Irak ve bölge halklarının büyük tepkisini çeken bu adım, Türkiye’yi daha da yalnızlaştırdı.

Büyük dayatma
ABD liderliğindeki emperyalist blokun günü doğmuştu. Türkiye’yi Mondros mütarekesinden Sevr antlaşmasına götürmenin koşulları olgunlaşmış, Türkiye halkına tam boy teslimiyeti dayatmanın zamanı gelmişti. ABD, Obama-Erdoğan mutabakatını sona erdirdi ve Türkiye halkına fiilen küçülmeyi dayattığını ilan eden mesajlarını art arda vermeye başladı.

12 Ocak 2016’da İstanbul Sul-tanahmet’te IŞİD eliyle yapılan katliam, 17 Şubat’ta PKK eliyle Ankara’da yapılan katliam, 13 Mart’ta yine PKK eliyle Ankara’da yapılan katliam, 19 Mart’ta IŞİD eliyle İstanbul İstiklal caddesinde yapılan katliam, 28 Nisan’da Bursa’da PKK eliyle yapılan intihar saldırısı, 1 Mayıs’ta Gaziantep’te IŞİD eliyle yapılan intihar saldırısı, Kilis’in IŞİD bombardımanlarına teslim edilmesi, PKK’nin hendek savaşını sürdürmesi Türkiye’nin ABD tarafından “bölgeler, kantonlar ve cepler politikası” kapsamına alındığını açıkça gösteriyor.

ABD’nin uğursuz planı
ABD, IŞİD ve PKK eliyle Türkiye’ye karşı silahlı saldırı yürütüyor. Bu silahlı saldırıyı kullanarak AKP’yi Suriye’de PYD’yle anlaşmaya, Türkiye’de PKK’yle müzakereye zorluyor. Suriye’de PYD’ye açıkça destek olan ve onu Suriye halkının vatan savaşına karşı mevzilendirmeye çalışan ABD, PYD’nin elindeki bölgede şimdiden iki üs kurdu. Sınırın Suriye yakasına yerleşen ABD, Kilis’in güya IŞİD saldırısından kurtarılması için AKP’den sınırın Türkiye yakasında füze hattı kurma iznini aldı. Türkiye’nin NATO üyeliği yüzünden ABD’ye tanıdığı ayrıcalıklara, İncirlik üssüne, Kürecik füze kalkanına ek olarak Kilis’e de resmen yerleşme iznini koparan ABD, bölgeyi birbirine düşman devletçiklere ayırma planı doğrultusunda yürüyor.

Halkın gücü
Kılavuzu emperyalizm olanın başı beladan kurtulmaz. ABD’ye yaslanarak Yeni-Osmanlı hayalini gerçekleştirmeyi uman AKP, komşularının evini yakarken kendi evini de tutuşturan akılsız kundakçı durumuna düştü. Üstelik yangından kurtulmak için hâlâ ABD’den medet umuyor, ona daha fazla yaranmaya çalışıyor.

Türkiye halkı emperyalizmin saldırısını püskürtecek, işbirlikçi gericilerin teslimiyetçiliğini bertaraf edecek güce sahiptir. Türkiye’yi ateşe atan AKP ülkeyi yönetme meşruiyetini yitirmiştir. Halk kendi kaderini kendi eline alıp ülkemizi bu ağır felaketten kurtaracak ulusal kurtuluş hükümetini kurmayı mutlaka başaracaktır.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN

NELER SÖYLENDİ?
@
Murat CEVAHİR

Murat CEVAHİR

DİĞER YAZILARI Neoconların Minyatür Osmanlısı.. TÜRKÇELEŞTİRİLMİŞ DİN DİLİ KRALIN SOYTARILARI... Türk Eğitimine Vurulan Kilit TÜRK TANRI'YI KORUSUN...!!! Türk Geni Nedir? Türk Genleri Nelerdir? Türk Haplogrupları Nelerdir? (G, I, J1, J2, L, N, O, Q, R1a, R1b) DEVŞİRME ZİHNİYETİ DEVAM EDİYOR KİMLER MİLLİYETÇİ VE VATANSEVER OLAMAZLAR... TÜRKİYELİLER! 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ANISINA TÜRKLERİN SON BAŞBUĞU M.KEMAL ATATÜRK ... Türkiye’nin Milli Para’sı yok ANADOLUDA KAYBOLAN GAYRİTÜRKLER...!! Ben Bir TÜRKÜM !... TÜRKLER NASIL MÜSLÜMAN OLDU... ÇOK ŞÜKÜR TÜRKİYE SÖMÜRGE OLMADI,YOKSA...!!! MEVLANA'NIN TÜRK DÜŞMANLIĞI ve BİAT KÜLTÜRÜ ROTARY, LIONS ve MASONLAR Anunnaki'ler (Anunnaku) DEVE BİR GİRERSE.. Laiklik Dinsizlik midir? YALAKA KOYUN, KASABIN KESKİN BIÇAĞINI ÖVERMİŞ. BİR ÜLKE İÇERDEKİ İŞBİRLİKÇİLERLE NASIL ÇÖKERTİLİR! Yeşeren Zehir: Osmanlıcılık İSLAMCILIK VE KÜRTÇÜLÜĞE KARŞI TÜRKÇÜLÜK TÜRK TARİHİNE BAKIŞIMIZ NASIL OLMALIDIR ACELE EDİN ve DEFOLUP GİDİN! ARAP/EMEVİ MİLLİYETÇİLERİ 79 yıllık gaflet uykusu ve sorumluları Atatürk ve Maya Medeniyetleri 15 TEMMUZ’U ANLAMAK! 15 TEMMUZ DARBESİ(!) SAÇMALIĞI 15 TEMMUZ DARBESİ(!) SAÇMALIĞI MİLLİ SİYASET BİZ YENİ BİR ÜLKE KURACAĞIZ TEMEL SORUNUMUZ TÜRKİYE’ YE VE TÜRK ULUSUNA İHANET VE MELANET GÖSTERGELERİ TÜRKLER NEDEN İSLAM’A DİRENDİLER? BİZ, TÜRK’LER KENDİMİZİ TANIYORMUYUZ ? Siyaset meydanı’ndan siyaset pazarına… Gagauzlar: Gök Oğuz’dan Hristiyan Türkler Tengricilikte Oruç Tengricilikte Oruç İbadeti Milleti koruyan zırhlar yok ediliyor MODERN ZAMAN KÖLELİĞİ GÖK TANRI,KÖK TENGRİ,TENGRİCİLİK YADA TENGRİZM BEDENİMİZDEKİ HÜCRELERİ NASIL TESLİM ALDILAR? BİZ NASIL BU KADAR TEPKİSİZ TOPLUM OLDUK? YA DA NASIL VE NEDEN GENLERİMİZLE OYNUYORLAR? Tüm dünya alfabelerinin kökeni `TÜRK´ alfabesidir.! Göktürk Alfabesi Göktürk Alfabesi SİZLER HANGİ İSLAM'A İNANIYORSUNUZ? TOPLUM PSİKOLOJİSİNİ YÖNLENDİRMEK AKP'nin TÜRKİYE'yi BÖLME PLANI... BESMELE,HAMDELE VE SALVELE İLE SIFIRLANAN TÜRKİYE VE İSLAM... ÜLKÜCÜLÜK VE TÜRKÇÜLÜK 3 MAYIS 1944 TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ Kayın Ağacının Türk Mitolojisindeki Yeri Biat Kültürü ve Günümüze Yansımaları Türk oğlu, Türk kızı Türklüğünü koru! Gök Tanrı'nın Özellikleri (Tengri) MİKROPLAR DEVLETİN TEPESİNE NASIL YERLEŞİR? Türkçülüğün Doğuşu Devlet; sen milletten aldığın bu vergiyi ne yaptın? SON YÜZYILIN EN BÜYÜK İTİRAFLARI ‘Hayır’ aklı temsil eden uygarlık, ‘Evet’ ise akılsızlığın sembolü biatçılıktır YÖRÜKLER - KÖKENİ VE TARİHÇESİ KÜRT ALEVİ YOKTUR ALEVİLER ÖZ BE ÖZ TÜRKTÜR... AKP ADINA İTİRAF: BAŞKANLIK TÜRK KAVMİNE GÖNDERİLEN PEYGAMBER... Geçmişten Günümüze MÜTAREKE BASINI ve ALİ KEMAL’ler… TÜRKÇÜLÜK VE SİYASET Başkanlığa EVET(!) TÜRKİYE'DE TÜRK OLMAK (2) TÜRKLER ASİMİLE EDİLMEK İSTENİYOR TÜRKİYE'DE TÜRK OLMAK ÜMMETÇİ – KÜRTÇÜ DAYANIŞMASI Türkiye kendisine son formatı mı atıyor? Kokuşmuş Kapitalizmin ,Kokuşmuş Medyası Eski Türklerde Tanrı İnancı Evet şovu için Türkiye’yi aşağılatanlar! TÜRK IRKÇILIĞI TÜRKİYENİN İTİBARI SIFIRLANDI... TÜRKÇÜLERİ VE TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİ AŞAĞILAYAN ALÇAK KRİPTO DÖNME VE NAYLON ETNİK KİMLİKLİLER. Laiklik Fransız değil Türk icadı AMAZON KADINLARI TÜRKTÜ! SÜMERLER…Tarih Türklerde başlar TIKANDI BABA!.. TÜRKİYE ‘YUMUŞAK İŞGAL’ ALTINDA AYYAŞ CIA ve Türklerin genetik şifreleri! Tengricilikte Oruç Dinlerin Ortaya Çıkışına İlişkin Bir Tez: Kleptokrasi Gök Tanrı İnancında İbadetler (Tengricilik'te İbadetler) TÜRKİYE'Yİ KİM SATIN ALIYOR? Ayvacık Depreminden Ne Anlamalıyız? EKONOMİ ÇOK ZORDA DEVLET BİR MİLLETİN GENETİK MİRASIDIR HANGİ REFARANDUM? Son Asırların Acı Gerçeği: Ümmetçi Tuzakları NOSTALJİ... TENGRİCİ TÜRKİYE Atatürk sebataistmidir ? ve Atatürk Mason mudur? NURCULUK DENEN SAYIKLAMA Anadolu Türklerinin Orta Asya Türkleri ile Genetik Benzerlikleri 'Türkler Yüzlerce Yıldır Kendinden Olmayanların Yönetiminde! Devlet Bizim,Ya İktidar?' Yecüc ve Mecüc Türklerdir TÜRK IRKI AK-BABALAR!!! Eski Türk İnancının Adlandırılması Sorunu SEMAVİ DİNLER ASLINDA TENGRİCİLİKTİR SEMAVİ DİNLERİN SÜMER MİTOLOJİSİ OLDUĞU GERÇEĞİ Bozkurt mu? Mankurt mu? Neoconların Minyatür Osmanlısı Osmanlı Türk'mü? Şamanizmden günümüze uzanan ve hala uygulanan Türk adetleri! KÜRESEL SALDIRI: ÖZELLEŞTİRME TÜRK TARİHİNİN BİLİNMEYEN GERÇEKLERİ BİLİNEN İLK TÜRK KİMDİR? ATATÜRK TÜRK TARİH TEZİNİN TASFİYESİ ve TÜRK İSLAM SENTEZCİLİĞİ ATATÜRK’ÜN HAYALİ; “BOZKURT BAŞLI GÖK BAYRAK”…
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Adana Demirspor00
 • 2Alanyaspor00
 • 3Antalyaspor00
 • 4Başakşehir FK00
 • 5Beşiktaş00
 • 6Fatih Karagümrük00
 • 7Fenerbahçe00
 • 8Galatasaray00
 • 9Gaziantep FK00
 • 10Giresunspor00
 • 11Hatayspor00
 • 12İstanbulspor00
 • 13Kasımpaşa00
 • 14Kayserispor00
 • 15Konyaspor00
 • 16MKE Ankaragücü00
 • 17Sivasspor00
 • 18Trabzonspor00
 • 19Ümraniyespor00
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA