anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert
BENİM EGOM YOKTUR.FİKRİM VARDIR. BİLİMSEL (EZOTERİK)YOK OLUŞ
Puna GÜLEÇÖZ

BENİM EGOM YOKTUR.FİKRİM VARDIR. BİLİMSEL (EZOTERİK)YOK OLUŞ

Bu içerik 768 kez okundu.

Söylenebilecek en mantıklı şey, daha medeniyetinin emekleme aşamasında olan türümüzün kaderinin çok büyük ihtimalle kendi elinde olduğudur.insanoğlu kendi kendini yok edecektir. Bir nükleer dünya savaşı, ya da çevrenin yok edilmesi buna sebebiyet verecektir. eğer tüm insanlık yok olmasa bile o kadar ciddi bir şekilde sakatlanacaktır ki bilimsel gelişim tamamen duracak, insanlık taş devrine girip kıvranarak ölecektir.
İnsanoğlu Bilim ve teknolojisiyle yeni ve çok daha hızlı itiş sistemleri bulacaktır. bilindiği üzere gereken hızı sağlamak yıldızlar arası derin uzay yolculuğunun önünde kalan tek engeldir. şu anda bile konvansiyonel kimyasal roketlerden 6 kat hızlı olan ve 6 aylık mars yolculuğunu 39 güne indiren plazma ion motorları hazırdır. Bilim adamlarına göre teknoloji gelişmeye devam edecek, yıldız gemileri, hatta kontrollü solucan delikleri inşa edecek seviyeye ulaşılacak, insanoğlu önce kendi güneş sistemini, sonrasında yakın yıldızlardan başlayarak tüm samanyolu galaksisini kolonize edecektir. bulduğu temiz enerji sistemleri ve gezegen koruma protokolleriyle kendi gezegenini de kurtaracak, evrenin gördüğü en büyük uygarlıklardan biri olacaktır...insanoğlu büyük bir felaket ile gelişmeyi tamamen durduracak, ya da yok olacaktır. eğer tamamen yok olmazsa, kalan az sayıda insan ortaçağ teknolojisiyle yaşanması çok zor bir dünyada kalarak yavaş yavaş son bulacaktır. dünya gezegeni her 50-100.000.000 (50-100 milyon) yılda bir böyle bir felakete uğramıştır. bu ya dev bir göktaşı (65 milyon yıl önce dinazorlar ve başka bir çok türü yok eden versiyonu gibi) ve sonrasında gelen 2. buzul çağı, ya da patlayan bir süper volkan olacaktır. aynı zamanda güneşin hayatının son bulması da bir ihtimaldir. ama bu sonuncusuna daha çok, muhtemelen 5 milyar yıl var, yani bu ufak ihtimal zaman çizgimize uymuyor.Bilim adamlarına göre insanlığın sonu aşama aşama...Örneğin;
Bilim adamları, doğadaki canlıların evrim saatini belirleyen telomer adlı DNA zincirlerinin kısalmasıyla, kanser, alzheimer gibi yaşlılığa bağlı hastalıkların da oluşma riskinin artığını kaydediyor.Olasılığı: Düşük Gerçekleşirse insanlığın ne kadarı yok olur?: Yüzde 80.
Atmosferde biriken zararlı gazların yarattığı sera etkisiyle bu yüzyılın sonuna kadar dünya sıcaklığında yaklaşık 2 derecelik artış bekleniyor.Bu ısı artışı, gıda stokları üzerinde onarılamaz hasar yaratacak.Olasılık: Yüksek Gerçekleşirse insanlığın ne kadarı yok olur?: Yüzde 60.
Bilim adamları, dünyanın bir kara delik tarafından yutulması olasılığını da göz ardı etmiyor.Olasılığı: Çok düşük
Gerçekleşirse insanlığın ne kadarı yok olur?: Yüzde 100.
Samanyolundaki bir gezegenin patlamasıyla ortaya çıkacak gama ışınları, dünyada yeni bir buzul çağı başlatabilir.Olasılığı:Düşük
Gerçekleşirse insanlığın ne kadarı yok olur?: Yüzde 40.
Çapı 1.5 kilometre büyüklüğünde bir meteor, birkaç milyon yılda bir dünyaya çarpıyor. Çarpışmanın küresel sonucuysa yeni bir buzul çağı Olasılık: Orta
Gerçekleşirse insanlığın ne kadarı yok olur?: Yüzde 50.Uluslararası strateji uzmanlar, Soğuk Savaş’ın bitimiyle azalan nükleer savaş olasılığının bugün İsrail, Hindistan, Pakistan ve Kuzey Kore gibi nükleer silaha sahip ülkeler nedeniyle halen sürdüğünü belirtiyor.
Olasılığı: Düşük
Gerçekleşirse insanlığın ne kadarı yok olur?: Yüzde 80.
Gelişen teknolojiyle 2050′ye kadar robotların insanlar gibi düşünmeye başlayacağı tahmin ediliyor. Bunun sonucunda yaratıcıları üzerinde hâkimiyet kurma olasılıkları göz ardı edilmiyor. (what is the matrix ?) Olasılığı: Yüksek
Gerçekleşirse insanlığın ne kadarı yok olur?: Yüzde 80
Son yüzyılda AIDS, SARS gibi salgın hastalıklarla mücadele eden insanoğlunun, daha kötü salgınlara maruz kalabileceği belirtiliyor. En yakın olasılık, Asya’yı vuran kuş gribi virüsünün tüm dünyaya yayılması.
Olasılığı: Çok yüksek Gerçekleşirse insanlığın ne kadarı yok olur: Yüzde 30.
Süper volkanlar, 50 bin yılda bir faaliyete geçiyor. Yarattıkları yıkımsa, meteor çarpmasının yaklaşık 12 katı.Olasılığı: Çok yüksek Gerçekleşirse insanlığın ne kadarı yok olur?: Yüzde 70.
Uzmanlara göre, terörist grupların, biyolojik ve kimyasal kitle imha silahlarıyla saldırı düzenleme olasılığı her geçen gün artıyor.Olasılığı: Çok yüksek.Gerçekleşirse insanlığın ne kadarı yok olur?: Yüzde 20.
Veri tabanında ve Puna Güleçöz olarak yazılarım arasında geleceğe ışık olarak kalmasını istediğim bir yazıdır...Bekleyen tehlikeler göz ardı edilemez.../Bir araştırma yazısıdır.

 
 
 
DİĞER YAZILAR
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Otobüs geri manevra yaparken muavini ezdi...
Otobüs geri manevra yaparken muavini ezdi...
Ağıldaki 3 ineğini boyunları kesilmiş halde buldu.
Ağıldaki 3 ineğini boyunları kesilmiş halde buldu.