Erdoğan AKTAŞ
Erdoğan AKTAŞ
Giriş Tarihi : 18-09-2015 21:35

İki fotoğraf arasındaki farkı bulun

 

Kutup ayısının fotoğrafı dünyayı ayağa kaldırdı. Küresel ısınmadan dolayı yiyecek bulamayan bir kutup ayısının, bir buz parçası üzerindeki, felaketin habercisi dehşet bir fotoğraf.
Diğer fotoğraf ise artık herkesin kanıksadığı bir görüntü oldu. Zulümden, vahşetten kaçan Suriyeli mültecilerin fotoğrafı. Binlercesi iç savaşta öldü, binlercesi de çocuklarına yaşatacak bir yer bulma uğruna ölmeye devam ediyor.
Kutup ayısı yosunlarla beslenmeye çalışıyor ve bir buz parçasının üzerinde.
Onca insan, yiyecek bir dilim ekmekleri yok. Yaşayabilecek bir kara parçası bulabilme umuduyla, derme çatma bir bot üzerinde.
Kutup ayısı için dünya ayağa kalktı. Binlerce Suriyeli mülteci için ise sınırlarda önlem alınıyor. Medeniyetin nam saldığı Avrupa’ya doğru harekete geçen mültecileri, güvenlik güçleri engellemeye çalışıyor. Dikenli tellerle takılan gömleklerinden tutup geri çekiliyorlar. Ülkelerine girmesinler, karınlarını doyurmasınlar, oturacak bir toprak parçası bulmasınlar diye. Sonra her biri insan hakları dersi veriyorlar. Geri kalmış ülkelere insan hakları nutukları atıyorlar.
Kutup ayıları açlıktan ölmek üzere. Doğanın dengesi bozuldu. Zaten yakın zamanda tüm insanlık açlık sınırına gelecek. İnsanoğlu karnını doyuramayacak. Ancak bu arada birileri hala çevre nutukları atmayı sürdürecek.

Yazının devamı için lütfen tıklayınız.

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA