Erdoğan AKTAŞ
Erdoğan AKTAŞ
Giriş Tarihi : 11-09-2015 21:01

Bir şans daha…

Hayatta size bir şans daha verilse, ne yapmak isterdiniz? Neyi, nasıl ve neden değiştirmek isterdiniz?
Hemen herkes, hayatının bir döneminde bir şans daha’ ister. “Keşke” der, “Bir şansım daha olsa. Bir şans daha verilse ve yaptığım o hatayı tekrarlamasam. Ya da zamanında verdiğim kararı değiştirsem.”
Mümkün değil. Geriye dönük o şans olanak dışı. Ama herkes ister. Peki size bu şans verilse, neyi değiştirmek isterdiniz?
Bir defa tuttuğunuz eli, hiç bırakmaz mıydınız? Ya da, o zaman yaptığınız teklifi, gençlik ateşine verip, hiç mi ağzınıza almazdınız? Bir şans daha verilse nasıl değerlendirirdiniz?
Yaş ilerlediği için mi insan geçmişi özler? Cebindekileri harcadığının, sahip olduğu yaşam sermayesinin tükenmeye yüz tuttuğunun bir fark edişi midir bu durum?
Bu duygu pişmanlık mı, yoksa daha ileriye, daha güzele gidişin garantisi midir?
Biliriz ki, kimse bunun garantisini veremez. Bir şans daha ister, ama o şans verilmiş olsa, o an bulunduğu noktadan daha ileriye, daha güzele gidişin garantisi yoktur.
Ama şurası kesin ki, bu şansı elde edebilmek için, herkes, ama herkes, o garantiyi de verir. Denemek ister. “Keşke” der. Ve ister. Bir şans daha verilmiş olsa ne yapardınız? Mahalle bakkalından, hınzır bir oyunun parçası olarak çaldığınız şekerleri geri mi verirdiniz? Ya da kopya çektiğiniz derse daha mı çok çalışırdınız? “Aman boş ver” diyerek önem vermediğiniz sağlığınız için, daha mı pimpirikli olurdunuz? Babanızı kırmaz, annenizi üzmez, çocuğunuzu dövmez ya da yapılan o teklifi mi geri çevirmezdiniz?

Yazının devamı için lütfen tıklayınız

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA