anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert
AKLIMDASIN ALLAH’IM
Metin AKGÜN

AKLIMDASIN ALLAH’IM

Bu içerik 679 kez okundu.

“Ve doğrusu Biz bu Kur'an'ı öğüt alınsın diye kolaylaştırdık: öyleyse yok mudur öğüt alan? (Kamer, 54/17-22-32-40).”

Rabbimiz! Kur’an’ı bize öğüt olarak lütfettin. Fakat biz Sana, Ahiret gününe, Meleklere, Kitabına ve Resule inandığımız halde, kendi kuralımızı kendimiz koyuyor, sıkışınca Sana yöneliyoruz. Senin var olduğunu kabul edip, ama yokmuş gibi yaşıyoruz!

Hâlbuki insan ben merkezli değil, Allah merkezli yaşar. Allah ya var, ya yoktur; biraz vardır veya biraz yoktur değil. Sadece belli durumlarda Allah var olmaz; Allah hep var olandır, Hayy ve Kayyum ’dur, Rabbülalemindir.

Değerli Dostlarım…

Gönderdiğim mesajlar, emek mahsulü çalışma ile insanımızın gündemine Kur’an’ı getirme çabasıdır.

Peki, Kur’an’da ne var?

Sorusuna verilecek sayısız cevap vardır. Özetle; Kur’an insan kullanım kılavuzudur (Guide). Kur’an, Allah’ın kâinatı idare ettiği sistemin kitabıdır. Kur’an, dünyadaki bütün insani değerlerin toplamıdır. Kur’an, çizgisi olanların, sınırı olanların koordinatlarını belirleyen GPS cihazıdır. Kur’an, eski değil yeni; korkuya dayalı değil sevgiye dayalı ve kesinlikle doğru olandır.

Kur’an, insana ruhuna Bezmi Elest’de yüklenilen İslam yazılımına tam uygun Programlar ve uygulamalar külliyesidir. Kur’an Hz Muhammed’in hayatının ve sünnetinin yer aldığı tek doğru metindir.

Ve Kur’an; anlaşılması-inanması-yaşanması çok kolay olandır. Çünkü Kur’an Allah’ın insanla konuşmasıdır. Allah, anlaşılsın diye konuşur.

Sevgili Dostlarım… Her Cuma sabah namazından önce telefonlarınıza yollamaya çalıştığım bu mesajların gününü değiştirmek istiyorum. Cuma yerine pazar günü saat 10.00-11.00 gibi; biraz da böyle deneyelim.

Niçin Pazar?

Öncelikle mesajlar artık, belli bir konuyu işleyen uzun makalelere dönüştü. Cuma, mesai günü olduğu için hemen okunamayıp sonraya bırakılıyor. Hâlbuki Pazar tatil gününde daha geniş okuma imkânı bulunabilir diye düşündüm.

Hep “Hayırlı Cumalar” dedik, biraz da “Hayırlı Pazarlar” diyelim. Bereketin kaynağı da, kutsal (Kuddüs) olan da Allah’tır. Bütün zaman ve mekânlar Allah’ın adı anıldığında mübarek olur; Ramazan Kur’an ayı olduğu için, Kadir Gecesi Kur’an indiği için mübarektir. Pazar günü de, içinde Kuran olunca mübarek olacaktır. İnşallah.

2012-2013-2014 yılları mesajlarının toplandığı “Cuma Mesajları” kitabına gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederim. Dostlar, onar-yirmişer-otuzar alıp yakınlarına dağıtıyorlar. Kuranı birlikte yaymadaki işbirliği için çok teşekkür ediyorum.

Bizi Vahyinle ve Esman ile buluşturduğun için Seni sınırsızca övüyor ve çok seviyoruz Allah’ım.

Önümüzdeki 16 Ağustos 2015 Pazar saat 10.00-11.00’de buluşmak dileğiyle…

Hayırlı cumalar.

DİĞER YAZILAR
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Otobüs geri manevra yaparken muavini ezdi...
Otobüs geri manevra yaparken muavini ezdi...
Ağıldaki 3 ineğini boyunları kesilmiş halde buldu.
Ağıldaki 3 ineğini boyunları kesilmiş halde buldu.