anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert
Baskil Kaysıları Türk Ocakları Genel Merkezinde
Metin AKGÜN

Baskil Kaysıları Türk Ocakları Genel Merkezinde

Bu içerik 903 kez okundu.

Bir şehrin geleceği açısından ekonomik gelişmenin sağlanması “Marka Ürün” sahibi olmasıdır.

Elazığ’ın bu ekonomik ihtiyacından hareketle, marka ürün potansiyeli taşıyan, sektöründe yıllık gelirinin milyon dolarlarla ifade edilen Baskil Kaysılarının ulusal arenada tanınması, pazar payında marka değer olması yönünde yoğun bir çalışma içerişinde bulunan önemli iş adamlarımızdan Ahmet KISAK’ın ticari isim hakkını aldığı “Baskil Kaysısı” paketlerinin isme özel hazırladığı paketleri takdim etmek, ekonomik faaliyetlere destek sağlama faaliyetlerimizle alakalı bilgi vermek amaçlı Türk Ocakları Genel Merkezi’mize Genel Başkanımız Prof. Dr. Mehmet ÖZ beyefendi ve Türk Ocakları Eğitim Ve Kültür Vakfı Başkanı Prof. Dr. Orhan KAVUNCU beyefendiyi ziyaret amaçlı gittik.

Bu ziyaretimizde Türk Ocakları Genel Başkanımızın il dışında olması nedeniyle kendisine şahsen veremediğimiz hediyemizi Türk Ocakları Eğitim Ve Kültür Vakfı Başkanı Prof. Dr. Orhan KAVUNCU beyefendiyi ziyaret ederek hem şahsına özel yapılmış hediyemizi ve Sn. Genel Başkanımız Mehmet ÖZ beyefendiye takdim edilmek üzere kendilerine takdim ettik.

Ziyaretimizde “Baskil Kaysıları”nın ekonomik değeri, marka ürün olması yönünde çalışmalar ile alakalı bilgilendirmelerde bulunduk.

Sn. Kavuncu, son günlerde yaşanan terördeki artış, devletin bekasında hissedilen riskler boyutundaki gelişmelere dönük yapılan sohbette; olayların arkasındaki küresel değişkenler yanında alınan asayiş tedbirlerinin etkililiği, kalıcı huzurun sağlanması yönünde terörist ile vatandaş ayrımının önemi ile birlikte terörle mücadelede azim ve tek ses olmanın önemine dönük değerlendirmelerde bulundu.

Terör ile mücadelenin tavizsiz yapılmasının önemine vurgu yaparken,  terörü destekleyen birtakım unsurlarla da yapılması gereken mücadelenin önemine dikkat çekerek, bu süreçte uyuşturucuyla mücadelenin eş zamanlı ve koordineli yapılması gereğine işaret ettiler. Bu süreçte başarının sağlanmasının sadece asayiş kuvvetlerinden beklenmeyip, toplumun her kesiminin mesuliyet içerisinde davranması gereğine dikkat çekildi.

Ülkeyi yönetmeye talip siyasilerin parti ve kişisel kaygıları bırakıp, söz ve söylem ve eylemlerini, ülke menfaatleri dâhilinde rasyonel değerlendirmelerle gözden geçirmelerinin ülkenin geleceği açısından hayati önemine işaret ettiler.

Türk Ocakları Eğitim Ve Kültür Vakfı Başkanı Prof. Dr. Orhan KAVUNCU beyefendi; Eğitimde Kaliteyi Geliştirme Derneği’nin aynı zamanda onur üyemiz olan daha önce iki dönem MÜSİAD Başkanlığını yapan Av. İbrahim GÖK beyefendinin destekleri dâhilinde devam eden faaliyetleri, geleceğe dönük akademik ağırlıklı yerel ve ulusal düzeyde yürütülen bilimsel projeleri ile alakalı açıklamalarımız, dernek faaliyetlerinde “nefse değil, nesle hizmet” parolasıyla, “Hepimiz Biriz, Biz Türkiye’yiz” sözünü şiar edinerek, birlik ve beraberliğin temin, tesis ve devamı yönündeki hedef doğrultusunda devam eden çalışmalarımız, gençlerin kazanılması odaklı tiyatro/Türk Müziği Korosu çalışmaları yanı sıra “Harput Sancak Haber” internet gazetesi faaliyetlerimizi anlatımlarımız sonrasında; faaliyetlerimizi izlediklerini, çalışmalarımızın devamın önemine işaret ederek başarı dilediler.

 

--

Metin AKGÜN
Maarif Müfettişi

 

 

Eğitimde kaliteyi Geliştirme Derneği Genel Başkanı

DİĞER YAZILAR
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaçak kazı yapan 4 defineci yakalandı
Kaçak kazı yapan 4 defineci yakalandı
Traktör kepçe devrildi. altında kalan sürücü hayatını kaybetti
Traktör kepçe devrildi. altında kalan sürücü hayatını kaybetti