Advert
N.Ebru SAKALLI
N.Ebru SAKALLI
Giriş Tarihi : 23-02-2019 13:35

GEÇMİŞLE İLGİLENENLERİN GELECEKLERİ GEÇMİŞLERİ GİBİ OLUR.

 

GEÇMİŞLE  İLGİLENENLERİN GELECEKLERİ GEÇMİŞLERİ GİBİ OLUR.

Gözlemlediğim kadarıyla ülkemiz vatandaşlarının bir kısmı,  yaşadığımız uzay çağını, geçmiş zamanla  kıyaslamanın, bilim ve medeniyet çarkına uymadığının farkına bir türlü varamıyor. Aslında bunun sebebi araştırılma konusu olmalı. Vatandaşlarımızın bir kesimi malesef uzay çağında olduğumuzun farkında değil . Dünyanın gelişmiş  devletleri artık uzayla haşırneşir oluyorken ,bizdeki bazı vatandaşlar hala 40 -50 yıl öncesini yaşıyor.

 Eğer bir bireyde  gr akıl ve mantık süzgeci varsa ve bunu sağlıklı bir şekilde  kullanabiliyorsa , yaşadığı ülkenin şimdiki durumunu geçmişle değil , şu zamandaki gelişmiş ülkelerle kıyaslaması gerektiğini bilmeli. Bırakın şu 40 -50 yıl önceki kuyruktu,hastahaneydi ,maaştı ,rehindi masallarını yeter . Almanya'ya bakın ,Hollanda'ya , Yunanistan'a bakın.Bizi kıskanan batıdaki emeklilerin ,asgari üctretlinin aldıkları maaşlara bakın. Onların sağlık sistemine ,eğitimine ,tarımına ,çiftçisine , adaletine ,insanına verdiği değere bakın.Kendinizi onlarla kıyaslayın.Geçmişte yaşamayı bırakın.Yaşadığımız döneme gelin. vatandaşlarını bizdeki gibi vergilerle  ezen dünyanın en pahalı benzinini kullandırtan ,vergi üzerine vergi bindiren ,geçmedikleri yoların köprülerin ,yatmadıkları hastahanelerin ,uçmadıkları uçakların parasını halkına  ödettiren başka ülke var mı ?Bir tane sadece bir tane örnek verin.

Almanya,Hollanda,Belçika' da asgari ücret 1500 Euro Türk parasıyla 9000 bin

Türkiye de asgari ücret  366 Euro yani 2200 lira

Almanya'da Iphone 8  alamak için bir ay çalışmak yeterli 799 euro ,üstüne paranız bile artıyor.Türkiye'de almak için iki ay çalışacak ve hiç birsey yemeden yaşamayı becereceksiniz.İnsan gibi medeni bir şekilde yaşamayı hak ettiğinize inanıyorsanız ve bunu gerçekten istiyorsanız lütfen geçmişte yaşamayı bırakın artık.

Bazı  vatandaşlarımızın  ,ülkeyi yönetenlerin yine ülke halkından aldıkları vergilerle yaptıkları hizmetleri, sanki lütufmuş gibi savunmaları benim gibilere akıl almaz  geliyor.Yapılan hizmetlere objektif olarak bakabilenler , 90 yıllık Cumhuriyet döneminin birikimi olan ne var ne yoksa satıldığı, Üstüne ülkenin milyonlarca dolar borca sokulduğu gerçeğinin acısını hissederek yaşıyor.  Bunlar neden satılıyor ,satılıyorsa parası nereye gidiyor diye hesap sormayı bırakın ,bu duruma alkış tutulması sağlıklı bir  akılın almayacağı ,kabullenemeyeceği bir durumdur.

Türkiye gibi  geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olan bir devletin ; tarımının , hayvancılığının ,eğitiminin ,sanayisinin,sağlık sisteminin canına ot tıkandığını  görmemek için uzaydan gelmiş olmanız lazım . Tamam yol yaptı ,köprü yaptı ,hastahane yaptı diye sevinelim ama yapım parası bizim cebimizden çıkıyor, üstelik kullansak kullanmasak kira gibi  bizden vergi alınıyorsa buna sevinmek için biraz eksik akıllı olamak lazım gelmez mi?

Sakın bana herkesin evinde iki araba,ellerinde son model IPhone telefonlar var,herkes istediği gibi gezip tozuyor diye akıl vermeye kalkmayın.Bunları eğer borçsuz harçsız yapabiliyorsa halk o zaman biz refah içinde yaşıyor oluruz.Yoksa milyonlarca borca girip sağa sola hava atmak refah seviyesinin yüksek olduğunu değil,böyle yaşayanların akıl seviyesinin düşük olduğunun kanıtıdır.

Oturup hepbirlikte düşünelim  sattıkları ve başka ülkelerden faiz karşılığında aldıkları milyon dolar borçla halk yararına neler yapılabilirdi. Halkın yararına yapılan hiçbir hizmeti eleştirmeye hakkımız yok. Ama halk yararına yapılan hizmet görünmüyor. Geçmediğim köprünün ,yatmadığım hastahanenin , uçmadığım uçağın parası benim vergilerimden alınıp yandaş firmalara aktarılıyorsa bu halka hizmet mi yoksa yandaşa hizmet mi oluyor. Bir silkelenelim kendimize gelelim. Akıl ve mantığın kabul etmediği düşüncelerden kurtulalım artık. Gün geçtikçe fakirleşiyoruz.Doğmamış çocuklarımız uygulanan yanlış politikalar yüzünden gırtlaklarına kadar borçlu doğacak.Ben bu politikaların bilerek ve isteyerek uygulandığından eminim,eğer değilse yüklü miktarda maaş alan  onca danışmanın ne halta yaradığını onlara  ne danışıldığını  sorgularım.Hangi görüşten olursanız olun bu ülke hepimizin.Ülkemizin refahını ,aydınlık yarınlarda yaşamayı,çocuklarımıza dertsiz tasasız borçsuz bir ülke miras bırakmayı hayal etmek,herşeyden çok istemek  ne zamandan beri teröristlik oluyor.  

Başka Türkiye yok ! Gidecek başka yerimiz yok!

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Sivasspor 40 18
 • 2 İstanbul Başakşehir 36 18
 • 3 Trabzonspor 35 18
 • 4 Fenerbahçe 34 18
 • 5 Alanyaspor 32 18
 • 6 Galatasaray 30 18
 • 7 Beşiktaş 30 18
 • 8 Göztepe 26 18
 • 9 Yeni Malatyaspor 24 18
 • 10 Gaziantep FK 24 18
 • 11 Çaykur Rizespor 23 18
 • 12 Denizlispor 22 18
 • 13 Gençlerbirliği 18 18
 • 14 Konyaspor 18 18
 • 15 Kasımpaşa 15 18
 • 16 Antalyaspor 14 18
 • 17 MKE Ankaragücü 12 18
 • 18 Kayserispor 10 18
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA