anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert
NASIL OYLE BİR TOPLUM OLDUK?  (ALGI OPERASYONU)
İÇTENCE...

NASIL OYLE BİR TOPLUM OLDUK? (ALGI OPERASYONU)

Bu içerik 734 kez okundu.

Aslında meselenin başı Küresel Sermaye baronlarının BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ(BOP) ile başlatıkları KÜRESELLEŞME ve YENİ DÜNYA DÜZENİ doktrini!!
Başka bir deyimle,  Neoliberal politikalarla, insanlığın ve milli devletlerin içine düştüğü  girdabın boyutunun yarattığı etkiden kaynaklanıyor..  Bunu sistemin işleyişini değiştirmeden KAVRAMLARLA oynayarak ve  bu kavramlarla, milletler üzerinde ALGI OPERASYONU yaratarak gerçekleştirdiler.. 

Neydi bu kavramlar? 

69 ve 70 li yıllarda Emperyalizm'in düpedüz "işgal" olarak tanımladıkları sınır ihlali 80 li yıllarda KÜRESELLEŞME olarak tanımlanmaya baslandı. 2000 li  yıllara kadar geçerliliğini korudu. Ancak özellikle Saddam'ın devrilmesinin ardından, Ortadoğu da hiç  de hoş  karşılanmamaya  başlandı.. 

Simdilerde neredeyse hiç duymadığımız  Küreselleşme bir başka  tanımlamaya  büründürülerek adına "TERÖRİZME KARŞI ÖNLEYİCİ savaş" dediler. Ama ne var ki bu tanımlama da KÜRESEL SERMAYE BARONLARI ile MAFYA SERMAYESİNİN BARONLARINI KARŞI KARŞIYA GETİRDİ..
(kucuk bir not: Tam da o arada hiç duymadığımız IŞİD'in adını duyar olduk) 

Daha sonra tüm bunları yumuşatmak adına "TERÖRLE MÜCADELE" kavramını  "DEMOKRATİKLEŞME" ile birlikte kullanmaya başladılar.. 


Tarihine, milli degerlerine, diline, dinine sahip çıkamayan Milletler toplulugundan biri olan Türkiye de bu oynan oyunlardan nasibini siyasi, eğitim ve ekonomi üçlemesi ile aldı.. 

Bilinen taktik. 
IMF ile kundakladılar şimdilerde ambulans, itfaiye bilimum yardımı kapımıza dayadılar!! 

Küresel boyutta yaşanan bu ÜÇLÜ ÇÖKERTME sadece Finansal ve siyasi SUKUT-U HAYAL coşkusu degil/
Aynı zamanda, yumuşak karnımız daki yara uzerine yara acarak/ pansuman yapmadan, yara saran Türk siyasetinin usta oyuncuları, fikir babaları, emperyalizm sevdalıları, makam koltuğu hayranı ve pek değerli özel yetişmiş brokratlarımızın el birliği ile kangrene dönüştürdükleri dehşet verici, manipule edilen, akıl ve mantığın dışında, boş  inançlar sinsilesi ile sarsıldığımız  AHLAKİ, VİCDANİ, KÜLTÜREL bir çöküş ki bireylerin SEKÜLER KURTULUŞ umudunu gün be gün baltalıyor.. 

İçTen
İçten Kulunk

Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Otobüs geri manevra yaparken muavini ezdi...
Otobüs geri manevra yaparken muavini ezdi...
Ağıldaki 3 ineğini boyunları kesilmiş halde buldu.
Ağıldaki 3 ineğini boyunları kesilmiş halde buldu.