Advert
N.Ebru SAKALLI
N.Ebru SAKALLI
Giriş Tarihi : 13-05-2018 13:45

İYİ UYKULAR TÜRKİYE

Tarım Bakanlığı, 2006'da yerel tohumların satışına yasak getirdi.2006 yılında atalarımızın mirası olan tohumların satışını “standartlara uymuyor” diye yasakladılar. 2018'den itibaren ise yalnızca sertifikalı hibrit tohumların destekleneceğini açıklayan bakanlık bütün yerel tohumların toplanacağını açıkladı!

Tohumla insanlığın yarattığı en büyük devrimi bitirmek, sonsuza kadar küresel şirketlerin kölesi yapmak istiyorlar.

Türk Tarımında adım adım oynanan dehşet verici oyun,

Daha çok üretim ve daha çok para kazanma bahanesiyle ürettikçe batan çiftçilerin kazancı, tohum, gübre ve tarım ilacı küresel tekellerine aktarılırken bu büyük yangından geriye yalnızca zehirlenmiş topraklar, hastalanmış bir toplum ve biyolojik zenginliği tükenmiş bir ülke haline getirildi.Küresel şirketlerin ürettiği ve ekimini zorla dayattığı tohumlara muhtaç bir yığınlar topluluğu olarak yaşam mücadelesi verecek.

Bu tohumlar toprağı kirletiyor, başka tohumların verimini düşürüyor. Üstelik bu kısır tohumu bir kez alırsan; içine bilinçli şekilde konulmuş hastalığın ilacını da aynı şirketten alacaksın, daha fazla ürün vermesini sağlayan mineral ve gübresini de aynı şirketten alacaksın! İYİ uykular Türkiye...

Ekonomik İş birliği ve Kalkınma Örgütü'nün (OECD) "2016 Tek Bakışta Eğitim" adlı yıllık raporunda, Türkiye, 38 OECD üyesi ülke arasında 35. sırada yer aldı.

OECD'nin eğitim endeksinde, Finlandiya listede ilk sırada yer alırken, Estonya, Danimarka, Polonya ve Avustralya sırayla onu izledi.

Sondan dördüncü sırada yer alan Türkiye'yi Güney Afrika, Brezilya, Meksika takip etti. Dinsel eğitimle devam edersen en sonlarda yer almaya alışmalısın Türkiye.

Yeni yapılan şehir hastanelerinde aylık miktar garantisi var biliyor musun Türkiye. Bilemezsin çünkü okumuyor ve araştırmıyorsun Türkiye önüne ne konursa yiyorsun ve yemeye hala devam diyorsun.

Garanti verilen miktarın altına düşülürse ödeme yapılacak neden? Bu işin altında yatan gerçekler neler? Ya zorla hasta olacaksın ya da parasını ödeyeceksin arkadaş başına getirdiğin patronlar öyle emrediyor Türkiye!

Avrasya Tünelinden 2017'de yaklaşık 15 milyon araç geçti, yıllık 25.6 milyon araç geçişi garantisi verilmişti. İşletmeci firma, aradaki fark nedeniyle devletten 123 milyon lira alacak. Yani buralardan geçsen de geçmesen de parasını paşa paşa ödeyeceksin başka kurtuluşun yok Türkiye.Ah Türkiye'm ahh!

Yeni düzenleme ile ormanlar 5 yıl boyunca kullanılması için şirketlere satılacak. Cumhuriyet tarihinde ilk kez devlet ormanlarının haricinde şirket ve holding ormanları oluşacak. Bu şirketler isterlerse vatandaşı bırak, ayıları bile ormanlara sokmayacak. Gözün aydın olsun Türkiye!

Hükümet ormandaki dikili ağaçları canlı canlı satma kararını maliyetleri düşürme gerekçesiyle açıkladı. Düzenlemeyi savunan Orman Bakanı Veysel Eroğlu, devletin ormandaki ağacı kendi kesip tomruk haline getirmesi halinde ortaya büyük bir maliyet çıktığını, bu işi özel sektörün yapması halinde maliyetlerin düşeceğini söylemiş, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek de bu gerekçeye, “Özel sektör maliyet hesabı yapamayacak kadar enayi mi” diyerek tepki vermiş ve karşı çıkmıştı.

Türkiye'nin suları da özelleştiriliyor!

Meskenlerde kullanılan içme suyu saati uygulamasının, tarla sulamalarında da kullanılacağına dikkat çekilen ZMO açıklamasında, Türk çiftçisinin yüksek girdi maliyetleri yüzünden mucizevi biçimde üretim yaptığını belirtiyor. ZMO’ya göre son 15 yılda artan maliyetler yüzünden 35 milyon dekar alanda üretim yapamayan üreticinin, suya da para harcamak zorunda kalmasıyla arazisini işlemekten vazgeçecek ve tarımsal üretimde azalma meydana gelecek. Sen yorulma Türkiye yabancılar senin için en hastalıklısını en sağlıksızını üretir Türkiye !

Ülkesinin fabrikalarından , ormanlarından tutun kamu binalarına, sularına kadar satılmasına ,Dünya ülkeleri arası eğitim seviyesini ölçen Pisa sıralamasında ülkemizin çocuklarının en eğitimsizler en bilgisizler arasında yer almasına sebep olanlara ,yerli tohumu yasaklayıp kansere sebep olduğu alenen bilinen GDO lu tohumların kullanılmasını dayatanlara ,yatmadığı hastanenin geçmediği köprünün parasını cebinden alanlara ,kendi vatandaşı açken Suriyelilere beyler gibi bakanlara ,samanı bile ithal ederken yerli uçak yapıyoruz diye sallayanlara ,gelişmiş ülkelerdeki hayat standartlarını örnek alacağına ,50 yıl önceki Türkiye'yle bu günü kıyaslama zekasına sahip olanlara ''DEVAM'' diyecek kadar ibretlik yaratmadığı için bizi yatıp kalkıp her gün Tanrımıza şükredelim.

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA