Turgut ÖZKUL
Turgut ÖZKUL
Giriş Tarihi : 02-02-2018 20:17

'ÖSO, KUVAY-İ MİLLİYE GÜÇLERİ GİBİ SİVİL OLUŞUMDUR'!..

Diploma olmayınca konuşmak da kolay oluyor herhalde.
Salla gitsin...
Nasılsa daha ağzından çıkmadan kapıp çiğnemeye hazır milyonlar var.
Birisi de çıkıp "senin ağzının söylediğini kulağın duyuyor mu?" d(iy)emiyor.

Kuvay-i Milliye nere?..
Öso nere?..
Böyle dengesiz, mantıksız, sadece yaptığı yanlışı örtmek, kapatmak için hamasi konuşma yapanlara halk arasında "Atma Recep, din kardeşiyiz" deyimi ile karşılık verilir.

Kuvay-ı Milliye; ordusu, silahı, vatanı, canı, namusu elinden alınan, sarayda oturanlar tarafından düşmana teslim edilen, sarayın güdümünde olan meclisince satılan, adı yok kabul edilen Türk insanının Millet olma şuurunun kendinden görünen iş birlikçilere ve onların vatanına davet ettiği düşmanlara karşı yüreğinden kopan feryadının isyan halini alarak adeta bir yanardağ gibi patlayarak düşmanını yok etme haykırışı, şahlanışı, var oluş destanıdır.

Tamamen millidir. Vatan paydasında birleşen milliyetçi, ulusalcı, maneviyatçı yiğit insanların kanını, emeğini, cesaretini, her türlü varlığını ortaya koyarak oluşturduğu kutsal bir yapılanmadır. Öyle "Biz Özgür Suriye Ordusu'nu, ey Amerika sizinle kurduk ya!"* itirafında olduğu gibi aldatıldık diyerek aldatma oyunlarının içinde rol alınacak bir tarafı da yoktur.

Öso, eğit-donat projesi ile Abd, Türkiye, Suudi Arabistan ve Katar ile birlikte oluşturulmuş bir proje yapılanmasıdır. Böyle bir yapılanmayı Kuvay-ı Milliye ile yan yana getirmek, karşılaştırmak en ağzından şanlı Türk Tarihine ve onun içinde mücadele vererek görev alan şehitlere, gazilere ve ismine bir hakarettir.

Yaptınız bir "hata"?!..
Daha ötesi de var elbet. Hadi öyle diyelim. Artık yaptığınız "hata"yı örtmek için Türk'ün değerlerini kullanmayın. Onları, değerlerimizi değersizleştirmeye çalışmayın. Türk'ün karşısındayken her kötülüğü yaptınız. Şimdi yanında durur görünürken de aynı kötülüğü yapmayın. Ne kadar söylesek boşuna...

Gemi ağzıya aldınız bir kere. Kontrolden çıktınız. Söz dinlemez oldunuz. Artık alabildiğince, kendi istediğinizce koşmak zorundasınız. Koşun bakalım. Sonu nereye varacak? Sizin sonunuz belli de bizim suçumuz ne? Elbette ki size, kötülüklerinize, bop'tan projelerinize engel olamamak!..

Beceriksizliğinizi kendi ağzınızla söylediğiniz gibi "At izi it izine karıştı"rarak kabul ettiniz. Size göre öyle. Biz at izini de it izini de gayet iyi biliyoruz. Her gafletin, her dalaletin, her hıyanetin farkındayız.

"Atı alan Üsküdar'ı geçti"mi, geçmedi mi göreceğiz! Göreceğiz de sizin yanlış siyasi hesaplarınız sonucu düştüğümüz bop'tan çukurdan kurtulmak için bizim evlâtlarımızın vatan için yaptığı fedakârlıklar üzerinden kendinize siyasi çıkar elde etmeyi düşünmeyin. Bu şimdiye kadar yaptığınız çirkinliklerden daha büyük çirkinlik olur. Hesabını da ödeyemezsiniz.

/Turgut Özkul/

*Akp Genel Başkanı, Grup Toplantısı Konuşması, 05 Aralık 2017

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA