anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert
MECLİSİMİZ BİLE VAR!
Rıfat SERDAROĞLU

MECLİSİMİZ BİLE VAR!

Bu içerik 749 kez okundu.

Olmaz mı hiç? İsmail Kahraman adında “Cumhuriyetçi-Demokrat-Lâik” Başkanımız bile var! Var olmasına var da bir işe yarayıp yaramadığı belli değil. Eyice kocadığından mı nedendir bilmem, artık işe yaramıyor gibi…

Meraklı torun, yaşlı dedesine sorular sormaya başlamış; (Bu fıkrayı orijinali gibi yazmak zorundayım. Başka çarem yok, anlayıverin gari) -Grandpa, Do you still have sex with Grandma? -Yes, but just oral sex. -What’s oral sex? -I say fuck you, she says fuck you too…

Hani mühürsüz oy ve zarfların geçerli sayıldığı bir referandum vardı ya, işte o referandum son Türk Devletini kuran TBMM’yi, fıkradaki yaşlı dede haline getirdi! Vır-vır konuşmaktan başka işe yaramayan, hiçbir eylem gücü kalmamış, köy kahvehanesi gibi bir yer oldu bizim Gazi Meclisimiz!

Badem iktidarı almış eline bir balta, Cumhuriyetin değerlerine ve kurucularına hergün saldırıp duruyor! “Ben milletten seçimde yetki aldım, istediğimi yaparım” havasında! Bizim tıknefes meclisten “Ne yapıyorsun efendi? ‘Sen, seçimde milletten bana oy verirseniz, Cumhuriyeti yıkacağım’ diye oy mu istedin? Yapamazsın, yapmaya kalkarsan burayı senin kafana yıkarız” diyen bir yürekli ses duydunuz mu?”

Badem Türk Milli Eğitimini hallaç pamuğu gibi attı! Sıkmabaş’ı anaokuluna kadar soktu, sabahları derslere tekbir ile başlanır hale geldi! Bizim titrek meclisten “Ne yapıyorsun efendi? Çocuklarımızın geleceğini yakarsan, burayı yakarım” diyen, dediğini yapan, yapamıyorsa “Alın atınızı” deyip istifa eden bir onurlu ses duydunuz mu? (Şafak Payev hariç!)

Başbadem’in meclise işi düştü ya, bugün toplanacakmış bizim sayısı 600’e çıkarılan meclis! Reis şöyle emretmiş; “Tez toplanın ve bana yurtdışına asker gönderme yetkisini de verin!” Ne olacak? Kunta Kinte’lerin elleri kalkacak, Reis yetkiyi alacak!

Peki savaşa kim gidecek? Bademlerin çocukları mı? Bizim iktidarsız (yaptırım gücü olmayan) meclisten “Ne yapıyorsun efendi? Erbil’de kiminle sıra gecesi düzenleyip, sazlı sözlü eğlendiysen onunla git Irak’a Suriye’ye! Kimi kongrene “Onur Konuğu” diye çağırdıysan, git onunla halleş! Kimin kaçak petrolünü damadına taşıttıysan, git onunla konuş” deyip o meclisi terk edecek, Türk Milletinin yanına gelecek ve Kurtuluş Savaşımız benzeri bir mücadeleyi başlatacak bir bilge ses duyacak mıyız?

Eğer duymazsak benim de onlara tek sözüm var; Alayınıza fuck you be, yettiniz gari…

Sağlık ve başarı dileklerimle 23 Eylül 2017 Rifat Serdaroğlu

DİĞER YAZILAR
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Otobüs geri manevra yaparken muavini ezdi...
Otobüs geri manevra yaparken muavini ezdi...
Ağıldaki 3 ineğini boyunları kesilmiş halde buldu.
Ağıldaki 3 ineğini boyunları kesilmiş halde buldu.