anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert
YAMUK AĞAÇ / DÜZ BASTON
Rıfat SERDAROĞLU

YAMUK AĞAÇ / DÜZ BASTON

Bu içerik 1457 kez okundu.

İster dünyanın en becerikli marangozu olun, isterseniz Sultan 2. Abdülhamit gibi Cihan-ı İslam’ın en iyi marangozu olun elinizdeki malzeme yamuk ise ondan düz baston yapamazsınız! Atalarımız ne demiş; “Yamuk ağaçtan düz baston çıkmaz. O ağaçtan baston olmaz, olsa olsa ancak odun olur!”

Günlük hayatta, ticarette, siyasette bu atasözüne tıpa tıp uyan insan müsveddeleri vardır. Kişinin ruhu, ahlakı yamuksa ondan iyi bir şey çıkar mı! Onunla ne komşuluk ne alışveriş ne de siyaset arkadaşlığı yapılır. Bunlara yanlışlıkla selam verirseniz, sizi borçlu çıkarırlar…

Sonradan yamuklaşanlar, doğuştan yamuk olanlara göre çok daha tehlikelidirler. Ne zaman ne yapacakları, niçin yapacakları hiç belli olmaz.

Teşbihte hata olmaz diye bir sözümüz daha var. Benzetmek gibi olmasın ama, Osmaniyeli Devlet Bahçeli sonradan yamuk olanlardan! Yıllarca AKP Genel Başkanı Erdoğan için demediği kötü söz kalmadı. Ne hırsızlığını ne vatan hainliğini ne PKK sözcülüğünü bıraktı.

Sonra ne olduysa, AKP Genel Başkanı Erdoğan ile öylesine yapıştılar ki, ayırabilene aşk olsun! Kuru fasulye- pilav, köfte- ekmek, ayakkabı- bağcık, Devrek- baston gibi oldular!

Salı günkü MHP Grup Toplantısında Bahçeli; “Yurtta Sulh Konseyi üyeleri yargılanıyormuş! Aklımızın yatmadığı iddia ve ifadelerin netliğe kavuşma ihtiyacı vardır. Şu işe bakınız ki ortada siyasetçi yoktur. Bakan-Başbakan-Cumhurbaşkanı olması muhtemel kimseden bahis açılmamıştır. Yer yarılmış FETÖ’nün siyasi ayağı yerin dibine geçmiştir. Niye ortaya çıkarılmazlar, kimdir bunlar?”

Bak Osmaniyeli Bahçeli, beni çok iyi dinle! Sana FETÖ’nün siyasi ayağını nerede bulacağını söyleyeyim; Şimdi özel garajına in. Klasik otolarından birine bin, önce TBMM’ye AKP Grubuna git. Grubun %90’ı FETÖ ile halvet olmuştur. Seç seçebildiğini!

Bin klasik arabana ve doğru Bakanlar Kurulu toplantısına! Oradakilerin %75’i FETÖ’nün ya adamıdır ya da maşasıdır! Elini salla, kime değersen o FETÖ’cudur! En sonunda, sür klasik arabanı doğru Beştepe’ye! Hani kaçak dediğin o Saraya!

Eşbaşkanınla otur ve ona sor; -Reis, 17/25 Aralık hırsızlıkları ortaya çıkana kadar sen FETÖ’nun ne olduğunu anlamadın mı? -Bunlar Kozmik Odaya senin iznin olmadan nasıl girdiler? -Senin iznin olmadan, nasıl terfi edip te darbe yapacak güce eriştiler! -Ne istedilerse verdim ve bizim FETÖ ile menzilimiz bir olduğu için yardım ettik, diyen sen değil misin? -Menziliniz FETÖ ile aynı ise, yeni ortağınız olarak bizim menzilimiz de aynı mı? -De bana Reis, yoksa ben de senin gibi FETÖ’cu mu oldum şimdi?

Anladın mı Osmaniyeli eski Ülkücü? Tüm bu ziyaretlerini yap, kafanı topla ve haftaya salı günkü grup toplantısında bize anlat! Söylediklerinin ciddiye alınması için, sertçe konuş ve FETÖ adı geçince salona doğru bir idam urganı at, Apo için attığın gibi… At atabildiğin kadar, yalandan kim ölmüş ki!

Sağlık ve başarı dileklerimle 24 Mayıs 2017 Rifat Serdaroğlu

DİĞER YAZILAR
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güneşhan; Çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz.
Güneşhan; Çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz.
Kaçak kazı yapan 4 defineci yakalandı
Kaçak kazı yapan 4 defineci yakalandı