DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Murat CEVAHİR
Murat CEVAHİR
Giriş Tarihi : 23-05-2017 03:32

Kılavuzu emperyalizm olanın başı beladan kurtulmaz

Amerikan emperyalizmi ile işbirlikçileri birleşti, 2002'de AKP'yi başa getirdi. AKP yönetimi Nakşibendiler ile Nurcu Fethullah Gülen cemaatı arasındaki bir koalisyondu. Bu gerici koalisyon Türkiye devriminin yaklaşık iki yüz yıllık bağımsızlık, egemenlik, hukuk, laiklik, demokrasi, sosyal cumhuriyet yönündeki bütün kazanımlarına karşı saldırıya geçti.

Karşıdevrimci icraat
Gerici koalisyon, bağımsızlığı ayaklar altına aldı, ABD-NATO’nun füze kalkanı projesine ev sahipliği yapmayı kabul etti. Avrupa Birliği ile “Gümrük Birliği” aşkına tarımı ve sanayiyi çökertti, işsizliği patlattı.

Eğitim sistemini ve siyasal-sosyal yaşamı dincileştirdi. Özelleştirme, taşeronlaştırma, sendikal haklara saldırı yoluyla vurgunculuğu kurallaştırdı.
Yeni-Osmanlı fantezisine sarıldı. İçeride sultanlığa-halifeliğe dönüşü dayatan mezhepçi despotizme yöneldi. Bütün muhaliflerini sahte delillere dayalı kitlesel davalarla sindirmeye çalıştı.

Kürt'lerin eşitlik ve özgürlük içinde birlikte yaşama ve barış iradesini güçlendireceğine, PKK ile işbirliği yaptı. Onu yayılmacı-mezhepçi yeni-Osmanlı “büyük Türkiye” projesinin aleti olarak kullanma kurnazlığını benimsedi.

Dışarıda başta Suriye olmak üzere komşu ülkeleri yakıp yıkan mezhepçi-yayılmacı savaşı körükledi. ABD’nin, NATO’nun, emperyalist savaş blokunun pervasız vurucu gücü oldu. İhvan ve El Kaide türevi dinci çeteleri besledi, büyüttü, eğitti, silahlandırdı, komşularımızın üzerine saldı.

Büyük direniş
Emperyalizme bağımlı gericilik, vurgunculuk ve savaş rejiminin halk düşmanı politikaları, içeride, işçilerin, şehir ve köy emekçilerinin, gençlerin, kadınların, ezilen toplumların mücadelesiyle; dışarıda, vatanını savunan komşu halkların direnişiyle karşılaştı. AKP ile Fethullah Gülen cemaati arasındaki koalisyon çatırdadı.

Suriye halkının vatanını kahramanca savunması, Gezi başkaldırısı ve Mısır halkının emperyalizm ve AKP dostu İhvan diktatörlüğünü yıkması; ülke içindeki ve bölgedeki dengeleri değiştirdi.

Kontrollü kaos
ABD Türkiye’yi elinde tutmak, yurtsever, laik, halkçı ve devrimci bir rotaya yönelmesini engellemek, bölgeyi antiemperyalist güçlere terk etmemek için politikasında değişiklikler yaptı, strateji ve taktiklerini yeniledi. Kontrollü kaos uygulamaya başladı. Suriye, Irak, Türkiye dahil bütün bölgeyi bölgeler, kantonlar ve ceplere ayırarak halkların mezhepsel ve etnik temelde birbirlerini tüketmesi doğrultusunda somut adımlar attı.

Tavşana kaç, tazıya tut
ABD, bir yandan Erdoğan ve AKP’yle işbirliğini sürdürürken bir yandan da, Fethullah hareketi, işbirlikçi liberaller, HDP, CHP, MHP ve AKP’de Erdoğan karşıtı Gül-Arınç ekibi arasında kendisine bağlı bir muhalefet cephesi örmeye başladı. Fethullah Gülen cemaati Erdoğan yönetimindeki AKP’nin kesin olarak karşısına geçti.

ABD, bölgede hem yurtsever güçlere karşı vurucu güç, hem bahane olarak kullandığı IŞİD’in Musul’u almasına göz yumdu. Hemen ardından IŞİD’i düşman ilan etti. Irak’ın IŞİD belasından kurtulmasına yardımcı olmanın şartı olarak Maliki hükümetinin görevden ayrılmasını istedi ve bu hedefine ulaştı. Barzani güçlerine yoğun destek verdi, Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin topraklarını genişletmesini teşvik etti. Suriye’de yurtsever yönetimi çökertmek için AKP, İsrail, Arabistan ve Katar’la birlikte Nusra’nın kuzeybatı ve güneybatı Suriye’de yeni hamleler yapmasına yardımcı oldu. PYD ve PKK’yle işbirliğini yoğunlaştırdı.

ABD, 7 Haziran 2015 seçiminde ağır kayba uğrayan Erdoğan-AKP yönetimini kendi dünya ve bölge stratejisine tam uyuma zorlamak için İran’la BM Güvenlik Konseyi’nin kendisi dahil 5 üyesi ve Almanya arasında yapılan nükleer anlaşmayı koz olarak kullandı. IŞİD’i ve PKK’yi Türkiye’ye karşı harekete geçmeye teşvik etti.

Amerikancı-gerici darbe
Köşeye sıkışan Erdoğan-AKP, 20 Temmuz’da IŞİD eliyle gerçekleştirilen Suruç katliamının ardından ABD’yle İncirlik mutabakatını imzaladı, askerî üsleri ABD’ye ve müttefiklerine açtı. Türkiye’nin Rusya’yla ve Çin’le kurduğu bağımsız ilişkilerden vazgeçmesini, İsrail’le ilişkileri resmen düzeltmesini, Ukrayna konusunda Rusya karşıtı cepheye katılmasını, Suriye ve Irak’ta Amerikan hizasından çıkmamasını da içeren ödünler karşılığında Erdoğan ve AKP’nin iktidarda kalması kararlaştırıldı. 24 Temmuz’da yürürlüğe konulan bu Amerikancı-gerici darbe, bir süreliğine PKK’nin vurulmasını, HDP’nin zayıflatılmasını, Fethullah Gülen cemaatinin ve işbirlikçi liberallerin ortada bırakılmasını da içeriyordu.

Rusya’nın müdahalesi
Rusya, ABD’nin kontrollü kaos politikası çerçevesinde attığı adımların, özellikle de İncirlik mutabakatıyla ABD ile AKP arasında sağlanan ittifakın Suriye, Irak, Ortadoğu ve kendisi için olası yıkıcı sonuçlarını değerlendirerek Suriye’nin meşru davetiyle 30 Eylül’de terör çetelerine karşı hava gücüyle harekâta başladı. Sahada inisiyatif Suriye yurtseverlerinin eline geçti. Denge emperyalizmin ve gerici çetelerin aleyhine değişti.

“Şok ve dehşet”
ABD kendi aleyhindeki bu değişikliğe Obama-Erdoğan darbesini derinleştirerek yanıt verdi. Türkiye halkını yıldırmak, Türkiye’yi ABD’nin bölgesel planlarına bütünüyle razı etmek için “şok ve dehşet” harekâtı uygulamaya karar verdi. AKP’yi, IŞİD’i ve PKK’yi aynı anda birbirlerine karşı teşvik etti.

PKK’nin Dağlıca ve Iğdır katliamları, AKP’nin “terörle savaş”ı, PKK’nin “serhildan” başlatması, hükümetin “serhildan” başlatılan ilçelerde sokağa çıkma yasağı ilan etmesi, 10 Ekim’de Ankara’da IŞİD eliyle 103 yurttaşımızın öldürülmesi kitleleri can korkusuna düşürdü. Kitlelerin korkutulması 1 Kasım seçiminde AKP’nin işine yaradı.

Maceracılıkta son perde
Kasım seçimini “kazanan” AKP, zafer sarhoşluğu içinde 24 Kasım’da Rus uçağını düşürdü. Rus uçağının düşürülmesi Türkiye’nin felaketin ortasına sürüklenmesi ve AKP’nin ipleri elinden iyice kaçırması anlamına geliyordu.

Elinden kaçırdığı ipleri can havliyle yakalamaya çalışan AKP 4 Aralık’ta Irak’ın Başika bölgesine Irak hükümetinin onayı olmadan asker gönderdi. Irak ve bölge halklarının büyük tepkisini çeken bu adım, Türkiye’yi daha da yalnızlaştırdı.

Büyük dayatma
ABD liderliğindeki emperyalist blokun günü doğmuştu. Türkiye’yi Mondros mütarekesinden Sevr antlaşmasına götürmenin koşulları olgunlaşmış, Türkiye halkına tam boy teslimiyeti dayatmanın zamanı gelmişti. ABD, Obama-Erdoğan mutabakatını sona erdirdi ve Türkiye halkına fiilen küçülmeyi dayattığını ilan eden mesajlarını art arda vermeye başladı.

12 Ocak 2016’da İstanbul Sul-tanahmet’te IŞİD eliyle yapılan katliam, 17 Şubat’ta PKK eliyle Ankara’da yapılan katliam, 13 Mart’ta yine PKK eliyle Ankara’da yapılan katliam, 19 Mart’ta IŞİD eliyle İstanbul İstiklal caddesinde yapılan katliam, 28 Nisan’da Bursa’da PKK eliyle yapılan intihar saldırısı, 1 Mayıs’ta Gaziantep’te IŞİD eliyle yapılan intihar saldırısı, Kilis’in IŞİD bombardımanlarına teslim edilmesi, PKK’nin hendek savaşını sürdürmesi Türkiye’nin ABD tarafından “bölgeler, kantonlar ve cepler politikası” kapsamına alındığını açıkça gösteriyor.

ABD’nin uğursuz planı
ABD, IŞİD ve PKK eliyle Türkiye’ye karşı silahlı saldırı yürütüyor. Bu silahlı saldırıyı kullanarak AKP’yi Suriye’de PYD’yle anlaşmaya, Türkiye’de PKK’yle müzakereye zorluyor. Suriye’de PYD’ye açıkça destek olan ve onu Suriye halkının vatan savaşına karşı mevzilendirmeye çalışan ABD, PYD’nin elindeki bölgede şimdiden iki üs kurdu. Sınırın Suriye yakasına yerleşen ABD, Kilis’in güya IŞİD saldırısından kurtarılması için AKP’den sınırın Türkiye yakasında füze hattı kurma iznini aldı. Türkiye’nin NATO üyeliği yüzünden ABD’ye tanıdığı ayrıcalıklara, İncirlik üssüne, Kürecik füze kalkanına ek olarak Kilis’e de resmen yerleşme iznini koparan ABD, bölgeyi birbirine düşman devletçiklere ayırma planı doğrultusunda yürüyor.

Halkın gücü
Kılavuzu emperyalizm olanın başı beladan kurtulmaz. ABD’ye yaslanarak Yeni-Osmanlı hayalini gerçekleştirmeyi uman AKP, komşularının evini yakarken kendi evini de tutuşturan akılsız kundakçı durumuna düştü. Üstelik yangından kurtulmak için hâlâ ABD’den medet umuyor, ona daha fazla yaranmaya çalışıyor.

Türkiye halkı emperyalizmin saldırısını püskürtecek, işbirlikçi gericilerin teslimiyetçiliğini bertaraf edecek güce sahiptir. Türkiye’yi ateşe atan AKP ülkeyi yönetme meşruiyetini yitirmiştir. Halk kendi kaderini kendi eline alıp ülkemizi bu ağır felaketten kurtaracak ulusal kurtuluş hükümetini kurmayı mutlaka başaracaktır.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN

Murat CEVAHİR

Murat CEVAHİR

DİĞER YAZILARI Neoconların Minyatür Osmanlısı 05-03-2020 21:12 TÜRKÇELEŞTİRİLMİŞ DİN DİLİ 17-01-2018 15:18 KRALIN SOYTARILARI... 30-12-2017 11:04 Türk Eğitimine Vurulan Kilit 11-12-2017 14:50 TÜRK TANRI'YI KORUSUN...!!! 25-11-2017 18:33 Türk Geni Nedir? Türk Genleri Nelerdir? Türk Haplogrupları Nelerdir? (G, I, J1, J2, L, N, O, Q, R1a, R1b) 23-11-2017 15:17 DEVŞİRME ZİHNİYETİ DEVAM EDİYOR 18-11-2017 13:49 KİMLER MİLLİYETÇİ VE VATANSEVER OLAMAZLAR... 08-11-2017 18:39 TÜRKİYELİLER! 04-11-2017 21:54 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ANISINA TÜRKLERİN SON BAŞBUĞU M.KEMAL ATATÜRK ... 29-10-2017 00:27 Türkiye’nin Milli Para’sı yok 25-10-2017 20:42 ANADOLUDA KAYBOLAN GAYRİTÜRKLER...!! 12-10-2017 20:09 Ben Bir TÜRKÜM !... 11-10-2017 17:05 TÜRKLER NASIL MÜSLÜMAN OLDU... 30-09-2017 21:02 ÇOK ŞÜKÜR TÜRKİYE SÖMÜRGE OLMADI,YOKSA...!!! 27-09-2017 20:09 MEVLANA'NIN TÜRK DÜŞMANLIĞI ve BİAT KÜLTÜRÜ 24-09-2017 00:23 ROTARY, LIONS ve MASONLAR 18-09-2017 21:54 Anunnaki'ler (Anunnaku) 12-09-2017 19:41 DEVE BİR GİRERSE.. 11-09-2017 23:30 Laiklik Dinsizlik midir? 07-09-2017 23:36 YALAKA KOYUN, KASABIN KESKİN BIÇAĞINI ÖVERMİŞ. 05-09-2017 23:35 BİR ÜLKE İÇERDEKİ İŞBİRLİKÇİLERLE NASIL ÇÖKERTİLİR! 01-09-2017 08:53 Yeşeren Zehir: Osmanlıcılık 17-08-2017 23:34 İSLAMCILIK VE KÜRTÇÜLÜĞE KARŞI TÜRKÇÜLÜK 14-08-2017 21:09 TÜRK TARİHİNE BAKIŞIMIZ NASIL OLMALIDIR 07-08-2017 22:34 ACELE EDİN ve DEFOLUP GİDİN! 04-08-2017 21:33 ARAP/EMEVİ MİLLİYETÇİLERİ 30-07-2017 20:17 79 yıllık gaflet uykusu ve sorumluları 26-07-2017 20:22 Atatürk ve Mu - Maya Medeniyetleri 19-07-2017 18:59 15 TEMMUZ’U ANLAMAK! 17-07-2017 19:11 15 TEMMUZ DARBESİ(!) SAÇMALIĞI 16-07-2017 18:37 15 TEMMUZ DARBESİ(!) SAÇMALIĞI 14-07-2017 23:43 MİLLİ SİYASET 13-07-2017 21:56 BİZ YENİ BİR ÜLKE KURACAĞIZ 11-07-2017 21:54 TEMEL SORUNUMUZ 10-07-2017 02:19 TÜRKİYE’ YE VE TÜRK ULUSUNA İHANET VE MELANET GÖSTERGELERİ 03-07-2017 21:44 TÜRKLER NEDEN İSLAM’A DİRENDİLER? 02-07-2017 21:04 BİZ, TÜRK’LER KENDİMİZİ TANIYORMUYUZ ? 28-06-2017 22:32 Siyaset meydanı’ndan siyaset pazarına… 16-06-2017 22:04 Gagauzlar: Gök Oğuz’dan Hristiyan Türkler 15-06-2017 01:27 Tengricilikte Oruç Tengricilikte Oruç İbadeti 10-06-2017 20:25 Milleti koruyan zırhlar yok ediliyor 09-06-2017 18:28 MODERN ZAMAN KÖLELİĞİ 06-06-2017 21:52 GÖK TANRI,KÖK TENGRİ,TENGRİCİLİK YADA TENGRİZM 30-05-2017 17:46 BEDENİMİZDEKİ HÜCRELERİ NASIL TESLİM ALDILAR? BİZ NASIL BU KADAR TEPKİSİZ TOPLUM OLDUK? YA DA NASIL VE NEDEN GENLERİMİZLE OYNUYORLAR? 25-05-2017 19:56 Kılavuzu emperyalizm olanın başı beladan kurtulmaz 23-05-2017 03:32 Tüm dünya alfabelerinin kökeni `TÜRK´ alfabesidir.! 19-05-2017 00:25 Göktürk Alfabesi 17-05-2017 00:01 SİZLER HANGİ İSLAM'A İNANIYORSUNUZ? 12-05-2017 17:44 TOPLUM PSİKOLOJİSİNİ YÖNLENDİRMEK 10-05-2017 12:19 AKP'nin TÜRKİYE'yi BÖLME PLANI... 09-05-2017 19:00 BESMELE,HAMDELE VE SALVELE İLE SIFIRLANAN TÜRKİYE VE İSLAM... 07-05-2017 22:02 ÜLKÜCÜLÜK VE TÜRKÇÜLÜK 04-05-2017 23:52 3 MAYIS 1944 TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ 03-05-2017 18:17 Kayın Ağacının Türk Mitolojisindeki Yeri 02-05-2017 21:55 Biat Kültürü ve Günümüze Yansımaları 30-04-2017 23:16 Türk oğlu, Türk kızı Türklüğünü koru! 28-04-2017 16:10 Gök Tanrı'nın Özellikleri (Tengri) 26-04-2017 23:57 MİKROPLAR DEVLETİN TEPESİNE NASIL YERLEŞİR? 25-04-2017 23:54 Türkçülüğün Doğuşu 24-04-2017 21:18 Devlet; sen milletten aldığın bu vergiyi ne yaptın? 22-04-2017 23:42 SON YÜZYILIN EN BÜYÜK İTİRAFLARI 21-04-2017 15:46 ‘Hayır’ aklı temsil eden uygarlık, ‘Evet’ ise akılsızlığın sembolü biatçılıktır 17-04-2017 18:16 YÖRÜKLER - KÖKENİ VE TARİHÇESİ 14-04-2017 18:39 KÜRT ALEVİ YOKTUR ALEVİLER ÖZ BE ÖZ TÜRKTÜR... 12-04-2017 19:16 AKP ADINA İTİRAF: "TÜRK MİLLETİNİ TASFİYE EDİYORUZ!" 06-04-2017 21:06 BAŞKANLIK 05-04-2017 23:43 TÜRK KAVMİNE GÖNDERİLEN PEYGAMBER... 03-04-2017 01:00 Geçmişten Günümüze MÜTAREKE BASINI ve ALİ KEMAL’ler… 01-04-2017 11:48 TÜRKÇÜLÜK VE SİYASET 31-03-2017 10:17 Başkanlığa EVET(!) 30-03-2017 17:03 TÜRKİYE'DE TÜRK OLMAK (2) 28-03-2017 17:17 TÜRKLER ASİMİLE EDİLMEK İSTENİYOR 27-03-2017 17:24 TÜRKİYE'DE TÜRK OLMAK 25-03-2017 17:52 ÜMMETÇİ – KÜRTÇÜ DAYANIŞMASI 20-03-2017 23:30 Türkiye kendisine son formatı mı atıyor? 19-03-2017 20:03 Kokuşmuş Kapitalizmin ,Kokuşmuş Medyası 18-03-2017 20:02 Eski Türklerde Tanrı İnancı 17-03-2017 19:45 Evet şovu için Türkiye’yi aşağılatanlar! 16-03-2017 21:12 TÜRK IRKÇILIĞI 15-03-2017 18:38 TÜRKİYENİN İTİBARI SIFIRLANDI... 12-03-2017 11:52 TÜRKÇÜLERİ VE TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİ AŞAĞILAYAN ALÇAK KRİPTO DÖNME VE NAYLON ETNİK KİMLİKLİLER. 11-03-2017 19:10 Laiklik Fransız değil Türk icadı 10-03-2017 19:45 AMAZON KADINLARI TÜRKTÜ! 09-03-2017 18:30 SÜMERLER…Tarih Türklerde başlar 08-03-2017 21:40 TIKANDI BABA!.. 07-03-2017 00:21 TÜRKİYE ‘YUMUŞAK İŞGAL’ ALTINDA 05-03-2017 17:54 AYYAŞ 04-03-2017 10:50 CIA ve Türklerin genetik şifreleri! 03-03-2017 15:18 Tengricilikte Oruç 26-02-2017 19:52 Dinlerin Ortaya Çıkışına İlişkin Bir Tez: Kleptokrasi 25-02-2017 20:29 Gök Tanrı İnancında İbadetler (Tengricilik'te İbadetler) 23-02-2017 09:50 TÜRKİYE'Yİ KİM SATIN ALIYOR? 21-02-2017 10:56 Ayvacık Depreminden Ne Anlamalıyız? 20-02-2017 10:54 EKONOMİ ÇOK ZORDA 19-02-2017 10:29 DEVLET BİR MİLLETİN GENETİK MİRASIDIR 18-02-2017 10:07 HANGİ REFARANDUM? 17-02-2017 08:38 Son Asırların Acı Gerçeği: Ümmetçi Tuzakları 16-02-2017 10:56 NOSTALJİ... 15-02-2017 17:44 TENGRİCİ TÜRKİYE 14-02-2017 17:25 Atatürk sebataistmidir ? ve Atatürk Mason mudur? 10-02-2017 17:40 NURCULUK DENEN SAYIKLAMA 09-02-2017 16:07 Anadolu Türklerinin Orta Asya Türkleri ile Genetik Benzerlikleri 08-02-2017 10:47 'Türkler Yüzlerce Yıldır Kendinden Olmayanların Yönetiminde! Devlet Bizim,Ya İktidar?' 06-02-2017 14:52 Yecüc ve Mecüc Türklerdir 05-02-2017 16:37 TÜRK IRKI 31-01-2017 22:33 AK-BABALAR!!! 27-01-2017 17:15 Eski Türk İnancının Adlandırılması Sorunu 26-01-2017 17:31 SEMAVİ DİNLER ASLINDA TENGRİCİLİKTİR 24-01-2017 21:50 SEMAVİ DİNLERİN SÜMER MİTOLOJİSİ OLDUĞU GERÇEĞİ 23-01-2017 19:04 Bozkurt mu? Mankurt mu? 22-01-2017 08:41 Neoconların Minyatür Osmanlısı 16-01-2017 14:13 Osmanlı Türk'mü? 13-01-2017 16:23 Şamanizmden günümüze uzanan ve hala uygulanan Türk adetleri! 09-01-2017 14:07 KÜRESEL SALDIRI: ÖZELLEŞTİRME 28-12-2016 14:04 TÜRK TARİHİNİN BİLİNMEYEN GERÇEKLERİ 19-12-2016 09:46 BİLİNEN İLK TÜRK KİMDİR? 15-12-2016 18:04 ATATÜRK TÜRK TARİH TEZİNİN TASFİYESİ ve TÜRK İSLAM SENTEZCİLİĞİ 14-12-2016 23:34 ATATÜRK’ÜN HAYALİ; “BOZKURT BAŞLI GÖK BAYRAK”… 14-12-2016 12:00
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Trabzonspor2653
 • 2Başakşehir FK2653
 • 3Galatasaray2650
 • 4Sivasspor2649
 • 5Beşiktaş2644
 • 6Alanyaspor2643
 • 7Fenerbahçe2640
 • 8Göztepe2637
 • 9Gaziantep FK2632
 • 10Denizlispor2631
 • 11Antalyaspor2630
 • 12Gençlerbirliği2628
 • 13Kasımpaşa2626
 • 14Konyaspor2626
 • 15Yeni Malatyaspor2625
 • 16Çaykur Rizespor2625
 • 17MKE Ankaragücü2623
 • 18Kayserispor2622
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA