Ramazan NARİN NOGAYTÜRK
Ramazan NARİN NOGAYTÜRK
Giriş Tarihi : 09-03-2015 20:17

HOCALİ SOYKIRIMINI, TC DEVLETİ NEDEN TANIMIYOR ?

26 Şubat 1992 yılında, Ermenilerin Azerbaycan Türklerine yaptığı zulümler zirve yapmış, HOCALİ Katliamında binlerce savunmasız Türk erkeği, kadını, çocukları acımasızca işkencelerle katledilmiş, binlerce Hocali Türk ü de (toplu mezarları bulunamadığı için) KAYIP statüsüne geçirilmişti.

HOCALİ TÜRK KATLİAMI, bazı Azerbaycan dostu ülkeler tarafından (Meksika-Pakistan-Çek Cumhuriyeti-Azerbaycan, Bosna Hersek, Kolombiya, Honduras, Peru…)  SOYKIRIM olarak tanınmış, ama ilk SOYKIRIM TANIMLAMASINI yapması gereken TÜRKİYE CUMHURİYETİ Devleti, bu görevini hala yapmamıştır ! Türkiye yapmayınca 7 DEVLET TEK MİLLET diye sözde öğündüğümüz ama hala tam bağımsız olamayan, Kazakistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Özbekistan, KKTC tarafından da, HOCALİ KATLİAMI soykırım olarak hala tanınmamıştır…

TÜRKİYE Cumhuriyeti Devletinin, Turan Türklerine karşı bu olayı, bu ilgisizliği 5. Sabıkasını oluşturmuştur.

1.       Sabıkamız, 1944 yılında (Türk Milliyetçilerini tabutluklara tıktığımız, milli şef İsmet İNÖNÜ döneminin yılıdır.) ; Sovyet idaresindeki Azerbaycan’dan kaçıp Türkiye’ye sığınan 146 Azerbaycan Türk Aydınlarını, sığınmalarına izin vermeyerek STALİN e geri vermemiz, ve geri verdiklerimizin, anında (TC Yetkililerinin bilgisi ve gözleri önünde) Sovyetler tarafından kurşunlanıp öldürülmesiyle, tarihimize kara leke olarak geçen BORALTAN KÖPRÜSÜ Vakasıdır.

2.       Sabıkamız ; Sovyetlerin dağılmasından sonra (Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Özbekistan, KKTC)  TURAN DEVLETLERİ TÜRK BİRLİĞİNİ kurmayışımızdır.

3.       Sabıkamız ;  Bağımsızlığını kazanan Türk Cumhuriyetleriyle başlattığımız TÜRK TURAN KURULTAYLARINI, ERCİYES KURULTAYINI iptal ederek, Türk Cumhuriyetlerini yine yalnız bırakıp Rusyanın kucağına itmemizdir.

4.       Sabıkamız ; Rahmetli Ebulfeyz ELÇİBEY in dostluğuna ihanet edip onu Nahçıvanda yalnız bırakmamız ve Nahçıvandan Azerbaycana olan sınırımıza kapı açıp buradan Azerbaycanı Türkiye ile birleştirmemizdir ve KARABAĞ Savaşında Azerbaycan Türklerini Rus desteğindeki Ermenilere karşı yalnız bırakışımızdır.

5.       Sabıkamız ise ; Yakın tarihimizde 26 ŞUBAT 1992 Yılında meydana gelmiş ve ERMENİLERİN Türkler üzerinde yürüttüğü işgal ve savaşın haricinde gerçekleştirdikleri toplu katliamlara, bırakın müdahil olmayı dünya kamuoyuna TANIYARAK örnek olamamışız !

İsrail’i, dünyada ilk tanıyan Devletlerden biri olmamız gibi bir vasfımıza, bu sabıkalar yakışabilir de, ama Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini dahi, bırakın Avrupalılara, araplara, Türk Cumhuriyetlerine bile tanıtamayışımız Türkiye Cumhuriyetinin Türkler tarafından yönetilmediğinin, veya TÜRKİYE CUMHURİYETİ Devletinin tam bağımsız olmadığının en bariz delilidir !  SABIKALIYIZ..!

HOCALİ KATLİAMI…

1992 Yılında, Türk Dünyasının en büyük acılarından biri olarak tarihe geçen HOCALİ Katliamını yapanlar, bugün hala yaşıyor ve ERMENİSTAN Devleti içinde Türkiye ile hala muhatap görüşmeler yapıp, Türkiye’den yardım teşvik kredi ve diplomaside TC Desteği alabiliyorlar.

26 Şubat 1992 gecesi Hocalideki silahsız Türklerin büyük çoğunluğu tehcire kalkışmış, evlerini barklarını bırakarak çoluk çocuk bir TÜRK İline ulaşmaya çalışırken, yetişen ermeni çeteleri önce şehirdeki çok az sayıdaki av tüfekli erkekleri öldürmüş, arkasından evlerinde kalanları öldürmüş ve arkasından da yollara düşmüş Türkleri yakalayıp ;

·         Ormanları yalınayak geçen nice kadınlar-çocuklar-yaşlılar, ailecek evlerini terk ederken ;

ERMENİ ÇETELERİNE YAKALANMAMAK İÇİN ;

- Düşman, izlerini bulmaması için ağlayan bebeğini bağrına basıp boğularak ölümüne sebep olanbir Türk annenin şok dramını,

- Karınları deşilerek bebekleri çıkarılan hamile kadınların dramını,

- Aile büyüklerinin gözleri önünde Ermeniler tarafından tecavüze uğrayan Türk kadınları dramını,

- Sadece Türk oldukları için diri-diri yakılan insanların dramını,

- Dişleri sökülerek, gözleri oyulan, kafalarından derileri soyularak işkencelerle katledilen nice   gencin, ihtiyarın ama TÜRK olmanın dramı,

- Gözleri önünde anneleri ve babaları öldürülen öksüz ve yetim kalan ÇOCUKLARIN dramını...

- 13 Yaşında kız çocuğunu canlı canlı derisini yüzerek kaç dakika yaşayabiliyor deneyi yapan, adı doktor özü cani katil, insanlık düşmanı Ermeni doktor Zori Balayan’ın insanları hayrete düşüren cinayetini yaşamıştır…

AKP Türkiye İktidarı, EĞİT-DONAT adıyla sözde daha çok Müslüman geçinebilmek için, RABİA nın acısını acı yapmış, ne kadar islami terör örgütü varsa hepsine silah-para vermiş veya EĞİT-DONAT diyerek o teröristleri ama Türkiyede ama yerinde eğitmiş, yerinde donatmıştır değil mi ?

Ama ben, gerek Sovyetlerin yıkıldığı EBULFEYZ ELÇİBEY Nahçıvan mücadelesinde, gerek KARABAĞ Savaşında, ve gerekse utandığım HOCALİ Katliamında Türk kardeşlerimin yanında olamadım…Onlarla birlikte savaşamadım. Neden ?

Çünkü Türkiyedeki iktidarlar bu kardeşlerimizle birleşmemizi istemediler, satın aldıkları basında bu olayları bizden gizlediler ve bizi TURAN KARDEŞLERİMİZDEN ayrı düşürdüler…

Azerbaycan Türklerini veya diğer 5 Türk devletinde yaşayan Türkleri çok seviyorum ama neden biliyor musunuz ?

Onlar, halen bize ‘ÖZÜM’ diye hitap ediyorlar da ondan…

Oysa biz, bırakın onların özü olmayı, atabeyleri olmayı kardeşleri bile olamadık veya onları kardeşimiz yapamadık…Bu yüzden de, 70 yıl komünizmin esaretinde kalan kardaşlarımızı unuttuk, bağımsızlık kazanınca da onları yine Rusyanın, İranın, Çinin kucağına ittik.

O ülkelerin hiçbirinde artık TÜRKİYE ve TÜRKİYE TÜRKLERİ bir ümit değil, biliyor musunuz bu acı gerçeği ? BORALTAN Köprüsü gibi, Ruslarla savaşan, ermenilerle savaşan ve Türkiyeye sığınan nice komutanın ve aydının ve çeçenin, kafkasyalının yine bu son 10-20 yılda, İstanbulda Ankarada takır takır öldürülmesini bile seyrettiğimizi, biliyorsunuz demi ?

Alparslan TÜRKEŞ Beyin başlattığı ama şimdiki yönetimlerin yasakladığı TÜRK TURAN KURULTAYLARININ acaba denilerek, şimdi Macarıstanda falan yapılabildiğini de umarım biliyorsunuzdur ! Bunları bilip, hala TÜRK üm diyebiliyorsanız bravo size !

ERMENİ SOYKIRIMI YOKTUR HOCALİ KATLİAMI VARDIR !

22 Yıldır, içimi için için acıtan bu acım vesilesiyle, Azerbaycan BAKÜ’de yaşayan Karabağ gazimiz bir Türk kadını, neferi Rada ABBAS ile tanıştım…Tiyatro sanatçısı sayın Ahmet KAYA yı da ayrıca davet ettim. Hepsi var olsunlar, sağolsunlar etkinliklerimize iştirak ettiler ve HOCALİ soykırımını hepimize hatırlattılar...

Rada hanım vasıtasıyla, Amine Veliyeva, Perviz Samedov, Ramazan Hüseyinov, Faik İsmayilov ve Karabağ Savaşında Türkiye’de okuyan Azerbaycanlı bir öğrenci olan ve bu savaşa Türkiyeden giden 50 kişi içinde tek kadın olan Zülfiye AKDAĞĞ ile de tanıştım.

26 Şubat tarihlerinde Hocali Katliamının 23. Yılını canlı yaşayanlar olarak Türkiyede anlatmak istediler ve davetimiz üzerine de, kendi imkanlarıyla 22 Şubatta Önce İstanbul a gelerek, oradaki HOCALİ KATLİAMINI TELİN MİTİNGİNE katıldılar, akabinde de Bandırma ya gelerek ; 24 Şubatta Bandırmalılara, 25 Şubatta Balıkesirlilere ve Balıkesir Üniversitesine, 26 Şubatta Bandırma İİBF ve diğer üniversite öğrencilerine, 28 Şubatta da Çanakkalelilere ve Üniversitesine konuk olup, HOCALİ SOYKIRIMINI canlı yaşayanlar olarak, tarihsel gerçekliklerini bilenler olarak Rada hanım o savaştaki hemşirelik anılarıyla, Perviz Hocam yaşadıkları ve akademik titriyle, Ramazan hocam tarihçi vasfıyla, Amine Hanım canlı şahit olarak, bölgemizde HOCALİ Katliamını duyurdular ve ilk defa duyan halkımızın, gözyaşlarına, takdirlerine mazhar oldular. Balıkesir-Çanakkale-Bandırma ve Güney Marmaranın bütün yerel basınınında da övgüyle yer aldılar. Halkımızın katliamla ile ilgili bilgilenmesini sağladılar. 

Ayrıca bu etkinliklerimiz vasıtasıyla haberdar olan Ulusal Yayıncı CNNTÜRK Televizyonu, sayın Rada Abbas hanımefendiyi bir programına davet etti ve bu programda yapılan HOCALİ mülakatı defalarca CNN TÜRK TV tarafından da, ayrıca yayınlandı.  

Yani 26 Şubat 1992 den bizler ve bazıları ancak haberdar oldu, haberdar olabildik…

Amaaa ; TC Devleti, geçtik 4 sabıkasını, 5. Sabıkasından olmak üzere (1992 yılından itibaren görev yapan bütün hükümetler bu vebale ortaktır.) HOCALİ Katliamını niçin hala tanımıyor ? Niçin bu soykırımı milli mesele yapmıyor ve niçin üstünü örtüyor ? Ermenilerle olan ilişkimiz mi bozulur yoksa İsrail mi bize kızar ? İsrailin abisi Amerika mı bize kızar ? Yoksa İsrailin Amerikanın güdümündeki KÜRT Siyasetçiler mi bozulur ? Süreç denilen KÜRDİSTAN Kuruluşu mu tehlikeye girer ? Yoksa Rusya ile Doğu Türkistan Türklerine hala jenosit uygulayan ÇİN den mi korkuyoruz ?

Eyyy TC Devletini temsil eden beyler, HOCALİ KATLİAMINI tanıyınız !

Yoksa, kusura bakmayacaksınız beyler…Ben ve benim gibi düşünenler, Hocalide derisi yüzülen çocuğumuz gibi… bizde yer altından yerüstüne, sizi tanımayacağız !  09.03.2015  NOGAYTÜRK

Ramazan NARİN NOGAYTÜRK

Ramazan NARİN NOGAYTÜRK

DİĞER YAZILARI BANDIRMANIN KAMBURLARI.. 02-11-2018 21:20 NEDEN MİLLİ YAZILIM ?__ 17-08-2018 20:30 Hayali ve Yardak Erken Seçimi! 26-04-2018 21:00 Nato Defol ! 19-11-2017 16:14 ŞEYTANLAR SUSSUN ! 13-11-2017 02:36 DERNEKLEŞME FECAATİ (2) 22-10-2017 22:48 AK RAKI ve AK SİGARA ile AK GÜNLER ! 10-09-2017 17:09 50 Milyonun DEMOKRASİ NÖBETİ ! 16-07-2017 15:06 CUMHURBAŞKANLIĞI FORSU !_ 07-07-2017 00:40 MERAL AKŞENER FARKI ! 18-06-2017 11:23 5.000 ŞEHİT EFSANESİ ; 27-05-2017 16:36 TC ye İMAN, KABE… ALACA MESCİD BALIKESİR (1) 19-05-2017 16:57 SELİN SAYEK BÖKE... 'CHP' GENEL BAŞKANI MI ? 09-05-2017 10:29 POTANSİYEL İDAM MAHKUMUYUZ! 27-04-2017 22:10 SİNE-İ MİLLETE DÖNÜNÜZ 19-04-2017 19:03 # HAYIR DİYORUM ! 13-04-2017 23:00 ŞAPSIĞ ÇERKESLİĞİNDE DEMİRKAPI ve BEN NOGAYTÜRK… 29-03-2017 19:33 ____EVET diyenler, 7'ye EVET DİYENLERDİR !____ 23-03-2017 23:39 SİNE-İ MİLLETE DÖNÜNÜZ ! 14-01-2017 16:46 Bazı FETULLAH NURCU Dergahından gelenlere, neden dokunulmuyor ? 01-09-2016 02:18 BUGÜNÜ ANLAMAK İÇİN... ŞEYTAN KİM siz anlarsınız ! 26-06-2016 01:17 MHP de VAZİYET ALIYORUM ! KÖŞE KAPMACA ! 04-03-2016 12:28 ________TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE !_________ 15-12-2015 10:15 MHP KİMİN PARTİSİ ? 01-09-2015 21:25 Ramazan NARİN NOGAYTÜRK BAYRAMLAR DEĞİŞİYOR BE ARKADAŞ ! 18-07-2015 16:29 BALIKESİR 2015 GENEL SEÇİM, SÖZEL ANALİZİ… 09-04-2015 11:01 YENİ TÜRKİYENİN YENİ ANAYASASI 27-03-2015 20:41 YENİ TÜRKİYENİN YENİ ANAYASASI 27-03-2015 17:37 HOCALİ SOYKIRIMINI, TC DEVLETİ NEDEN TANIMIYOR ? 09-03-2015 20:17 ÜST AKIL VE ALGI MÜHENDİSLİĞİ… 12-02-2015 10:56 ZEKİ İNSANLAR BAŞARILI MI ? 02-02-2015 16:50 VERGİLENDİRİLMİŞ KAZANÇ KUTSALDIR mış…! 24-01-2015 23:13
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA