Advert
N.Ebru SAKALLI
N.Ebru SAKALLI
Giriş Tarihi : 03-05-2017 17:29

HAKARET ETMEK SERBEST

Çok iyi biliyorum bu yazimı sadece sağa sola cöp atmayan duyarlı insanlar okuyacak.Ama olsun benimkisi bir umut. Tüm dünya "Vazgeç "dediginde ;Umut fısildar "Bir kez daha dene !

Uzun süredir hasret kaldığımız güneş artık bütün faydası ve sıcaklığıyla gökyüzünden bize daha çok gülümsüyor. Yeniden doğuşun simgesi bahar, rengarenk ,sıcacık yüzünü daha cömertçe gösteriyor insanlığa. Kendisine bahşedilen bunca nimet karşısında insanlar ne yapıyor?

Baharın verdiği dinamizmle sabahları erkenden kalkıp sahil kenarında yürüyüş yapıyorum. İnanın karşılaştığım manzaralar yüreğimi acıtıyor. İnsanlarımızın bu kadar vicdansız ,duyarsız ve cahilce etrafı kirletmelerini aklım almıyor. Bizde eksik olan ne? Eğitim mi? Vicdan mı? Düşüncesizlik mi ? Yoksa idrak yolları enfeksiyonu hastalığına mı yakalandı bu millet. Yüce yaradan tarafından karşılıksız insanoğluna emanet edilen güzelliklerin içine etmede üstüne olmadığının farkına varıyorum. Bu güzelliklere kıyanlar acaba nasıl bir zihniyete sahip olabilirler diye aklımdan geçirmeden edemiyorum .Bu tip insanlar kesinlikle insanlık vasfını kaybetmiş olanlardır .Hadi kendini geçtim çocuğunun, çoluğunun, torununun bu güzelliklerden faydalanamamasına vesile olacağına bile kafası basmıyor. İçinde bulunduğun toplumun fertlerine saygın yok bari kendi nesline saygın olsa. İçinde yaşadığın ev isterse lağım çukuru gibi olsun. Lakin doğada yıllarca yok olamayacak materyalleri sağa sola düşüncesizce atman gelecekteki neslimize çıban olacak. Sana bahşedilen beyni kullanmada bu kadar mı yeteneksizsin. Düşüncesizce ve vicdansızca doğaya fırlattığın bir tek plastik pet şişe , ancak 450 sene sonra fotosentezle parçalara ayrılıp hem toprağı hem de suyu kirletiyor. Çünkü plastik doğada çözünmüyor. İçeriğinde bulunan bir çok kimyasal madde toprağa karışıyor. Sonra kendi elinle zehirlediğin toprağı çocuklarına torunlarına miras bırakacağını bile anlayamıyorsun. Hakaret sana serbest olmasın da kime olsun...Senin gibi insan olmaz olsun..

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA