Ebru SAKALLI
Ebru SAKALLI
Giriş Tarihi : 10-11-2016 16:42

Dünya üzerinde var mı bir örneği daha ?..

Tarih 19 Ekim 2009 ,Kuzey Irak'tan gelen 34 PKK'lı terörist hem de terörist üniformalarıyla düğün gibi büyük bir coşkuyla Habur sınır kapısından ülkeye sokuldu .İktidardakiler gelenlerin rahatsız edilmemesi için emir verdi.Diyarbakıra gönderilmeleri sağlandı..Her taraf terörist yandaşlarıyla dolup taşmıştı. Gelenlerden bazıları Türkiye'de suç işledikten sonra Irak'a kaçmıştı .Hükümet açılım adı altında hukukla istediği gibi oynayarak Cumhuriyet tarihinde ilk kez rastlanan ,Hakimleri savcıları bu teröristlerin ayaklarına götürerek çadır mahkemelerinde görevlendirdi .Gelenlerin resmen ve alenen bölücülükleri tescillenmiş ve terörist oldukları belgelenmişti. Habur sınır kapısında büyük coşkuyla karşılanmışlar kurulan seyyar mahkemelerde "7 şer dakikada "etkin pişmanlık yasasından yargılanıp aklanarak seçim otobüsleri ile Tura çıkartılıp ,toplanan kalabalıklara alkışlatılmıştı. Teröristlere "Pişmansınız değil mi? Diye soruldu dalga geçer gibi hepsi birden "Pişman değiliz "dediler. Buna rağmen serbest bırakıldılar.
 
Bu ülkede hayatlarını terörizmle mücadeleye adamış ,her biri yıllarca devlete hizmet etmiş Orgeneral rütbesine kadar yükselmiş emekli ve muvazzaf subaylar ve dünya çapında üne kavuşmuş gurur kaynağımız olmuş organ nakli başarılarıyla Mehmet Haberal gibi ünlü profesörler sorgusuz sualsiz içeri atılarak teröristlikle suçlanırken ,Askerimizi Polisimizi Vatandaşlarımızı şehit etmiş bu hainlerin 7 dakikada aklanması vatanseverlerin canını çok yakmıştı.
 
Üstelik Kandil dağı ve Mahmur'dan gelen PKK'lılar için Habur'da kurulan geçici mahkeme salonundaki Türk bayrağı ve Atatürk portresi ,teröristlerin morali bozulmasın tahrik olmasın diye duruşma salonundan mahkemenin ayarladığı devletin hakimi tarafından çıkartılmıştır.
 
Şimdi vicdanı olanlara soruyorum.Bir yandan devlete ve millete yıllarca hizmet etmiş ,yaşını başını almış paşaları ,profesörleri sorgusuz sualsiz içeri tıkacaksın ve nasıl bir akıl tutulması yaşayacaksın ki, dağdan gelen teröristlikleri ispatlı bir avuç çapulcuyu 7 dakikada yargılayıp aklayacaksın. Nerde bağımsız yargı, adalet ve Hukukun üstünlüğü?
 
Bu muamele ile karşılaşan teröristler şımarmış bu gün yaşanan facialara sebep olmuşlardır. Bu utanç verici gün çoluğun çocuğun, askerin ,polisin katillerin aklandığı gündür .Sadece İnsan olanların vicdanının sızladığı gün Tarihe kara harflerle kazınmıştır. O kadar şehit edilen askere mi üzülürsünüz, şehitlerin gazilerin ana babalarına mı üzülürsünüz ,geride kalan yetimlere mi üzülürsünüz, sakat kalmış gazilerimize mi üzülürsünüz yoksa dünyada böyle bir uygulamanın olmayışına mı üzülürsünüz varın kararı siz verin artık. Şimdi kalkmış bunların siyasi ayağını hapse atıyorsunuz ve bizden samimiyetinize inanmamızı bekliyorsunuz beklemeye devam edin ...
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA