GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-06-2022 18:17

İtalyan Mariotti'nin sergisi 'Deniz ve Ötesi' Rahmi Koç'ta sergileniyor

İtalyan ressam Lorenzo Mariotti’nin “Deniz ve Ötesi” isimli kişisel sergisi, Rahmi M. Koç Müzesi’nde açıldı.

İtalyan Mariotti'nin sergisi 'Deniz ve Ötesi' Rahmi Koç'ta sergileniyor

İSTANBUL (İGFA Türkiye’nin ilk ve tek sanayi müzesi Rahmi M. Koç Müzesi, İtalyan ressam Lorenzo Mariotti’nin “Deniz ve Ötesi” sergisine ev sahipliği yapıyor.

Denizcilik konusundaki uzmanlığını tablolara yansıtan Mariotti’nin 33 yağlı boya eserinden oluşan Tofaş ana sponsorluğundaki sergide, denize ait her şey günlük yaşamdan enstantaneler ile sunuldu.

Denizcilik konusundaki uzmanlığını İtalyan Deniz Kuvvetleri’ne ait efsanevi eğitim gemisi Amerigo Vespucci’de bölüm başkanı olarak görev yaptığı yıllarda edinen Mariotti’nin eserlerinde tarihi fırkateynler, gemilerin yanı sıra bir tayfanın ellerine doladığı halattan açıktaki savaş gemisine bir kayıktan meraklı gözlerle bakan çocuklara kadar denize dair her şey yer buluyor.

Davette konuşan Lorenzo Mariotti de eserlerini Türkiye’de ilk kez sanatseverler ile buluşturan Rahmi M. Koç Müzesi’ne teşekkür etti. Mariotti, sergide yer alan eserlerinin kendisinin tutkularını yansıtan üç ana konuda toplandığını ve bunların “denizcilik, mimari ve botanik” olduğunu belirtti.

“Deniz ve Ötesi” sergisi, 11 Eylül 2022’ye kadar ziyaret edilebilecek.

Taner ARÇUKOĞLUTaner ARÇUKOĞLU